kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Әзілхан Нұршайықов

Нажмите, чтобы узнать подробности

7.Т4. Повестердің және лирикалық поэзиялық шығармалардан үзінді тыңдау, тақырыбы мен идеясын талдау.

7.А4. Шығармадағы кейіпкерлерге автор берген мінездеменің тілдік құралдарын талдау.

 7. ТБ1. Мәтіндерден көмекші есімдерді ажырата білу, жазбаша, ауызша жұмыстарда қолдану.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Әзілхан Нұршайықов»

Құндылық: Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы

ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ

САБАҚ: 158

13- бөлім. Батыр туса – ел ырысы. А. Нұршайықов «Аңыз бен ақиқат» (үзінді).

3-бөлімше. Әзілхан Нұршайықов

Мектеп: «№ 117 ЖББМ» КММ

Күні: 10.05. 2018 ж.

Мұғалімнің аты-жөні: Шалбаева Кундыз Маратовна


СЫНЫП: 7 «А, Б, В, Г, Д, Е» (Т2) - А2+

Қатысқандар: 18

Қатыспағандар: 0

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

7.Т4. Повестердің және лирикалық поэзиялық шығармалардан үзінді тыңдау, тақырыбы мен идеясын талдау.

7.А4. Шығармадағы кейіпкерлерге автор берген мінездеменің тілдік құралдарын талдау.

7. ТБ1. Мәтіндерден көмекші есімдерді ажырата білу, жазбаша, ауызша жұмыстарда қолдану.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады: шығармадағы кейіпкерлерге автор берген мінездеменің тілдік құралдарын талдайды.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: мәтіндерден көмекші есімдерді ажырата білу, жазбаша, ауызша жұмыстарда қолданады.

Кейбір оқушылар орындай алады: Повестердің және лирикалық поэзиялық шығармалардан үзінді тыңдау, тақырыбы мен идеясын талдайды.

Күтілетін нәтижелер:

Қазақ тілінде Ә. Нұршайықов туралы ақпарат береді,жаңа сөздерді сөйлем ішінде қолдана алады, тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді.

Жаңа сөздер

Қатысу, әдеби қызметкер, бөлім меңгерушісі, төрағасығ майдан, туындылары.

Сабақта қолданылатын материалдар:

Интерактивті тақта, слайдтар, «Ә. Нұршайықов» туралы деректі фильм, кітап көрмесі,тақырыпқа қатысты альбомдар, буклеттер, смайликтер.

Оқыту әдістері

Әңгімелеу, түсіндіру, сұрақ- жауап, «Көңіл күйді анықтау» тренингі, «Қос жазба» күнделігі, жұптық, топтық жұмыстар, эссе, диалог, «Жек әңгіме» техникасы.

Дереккөздері:

Әдістемелік құрал, дидактикалық материалдар, сөздік.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы


Уәждеу және жаңа тақырыпты жариялау, өткен сабақты

бекіту


13 минут

Мұғалім «Көңіл күйді анықтау» тренингінің негізінде сабақ барысында оқушыларға А4 парағы мен маркерлер таратады.

Бағалау критерийлері

Ойлау дағдыларының деңгейлері

- оқушылар параққа маркермен өзінің көңіл күйін сипаттайтын сурет салады.

Түсіну, білу

Үй тапсырмасын тексереді: 138-139 бет.

  • сөздерді жаттау.

  • 6-тапсырма.

  • 9- тапсырма.

Қалыптастырушы бағалау: мұғалім жеке жұмыста «Көтермелеу сөздерін» қолдану арқылы бағалайды (теориялық сұрақтарды бағалауға, тілдік мақсаттардың орыдалуына);

Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді, бағалайды.

Кері байланыс: сипаттау арқылы жұмыс.












Ортасы



Жаңа материалды меңгеру


10-15 минут

Ұ

Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында « Ә. Нұршайықов» туралы деректі фильмнен үзінді көрсетеді, ой шақыру сұрақтарын қояды:-Балалар, Әзілхан Нұршайықов жайында не білесіңдер? Қандай шығармаларын оқыдыңдар?

Бағалау критерийлері

Ойлау дағдыларының деңгейлері

- фильмді көреді;

- сұрақтарға жауап береді;

Білу, түсіну, қолдану (анықтау, түсіндіру)

Дескрипторлар

- фильмді көрді;

- сұрақтарға жауап берді;

Қалыптастырушы бағалау: ұжым бір- бірін «Қол шапалақтау» арқылы бағалайды.

Кері байланыс: тексеру кезінде мадақтау сөздерін қолдану арқылы кері байланыс жасалады.

1. Сөздікпен жұмыс. А) Мұғалім интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады. Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады.

Бағалау критерийлері

Ойлау дағдыларының деңгейлері

- жаңа сөздерді тыңдайды;

- қайталайды;

- дұрыс айтылумен ауызша жаттығу жүргізді;

Білу, түсіну, қолдану (анықтау, түсіндіру)


2. МӘТІНАЛДЫ ЖҰМЫС.

Ұ.

АЙТЫЛЫМ. Оқулықтағы 1 -тапсырманы орындатады.

Бағалау критерийлері

Ойлау дағдыларының деңгейлері

- сұрақтарға жылдам жауап береді;

Білу, түсіну, қолдану (анықтау, түсіндіру)


Дескрипторлар

- сұрақтарға жылдам жауап берді;

Қалыптастырушы бағалау: мұғалім бағалайды.

Кері байланыс: тексеру кезінде мадақтау сөздерін қолдану арқылы кері байланыс жасалады


Т.

ЖАЗЫЛЫМ. Оқулықтағы 2 -тапсырманы орындатады.

Бағалау критерийлері

Ойлау дағдыларының деңгейлері

- көп нүктенің орнына жақша ішіндегі қажетті сөзді қойып жазады;

Білу, түсіну, қолдану (анықтау, түсіндіру)


Дескрипторлар

- көп нүктенің орнына жақша ішіндегі қажетті сөзді қойып жазды;

Қалыптастырушы бағалау: топтар бір-бірін бағалайды.

Кері байланыс: тексеру кезінде мадақтау сөздерін қолдану арқылы кері байланыс жасалады


МӘТІНМЕН ЖҰМЫС

ТЫҢДАЛЫМ. ОҚЫЛЫМ. АЙТЫЛЫМ. Оқулықтағы 4- тапсырманы орындатады.

Бағалау критерийлері

Ойлау дағдыларының деңгейлері

- тыңдайды;

- қайталайды;

- оқиды;

- түсінгенін баяндайды;

- негізгі ақпаратты анықтайды;

Білу, түсіну (анықтау, түсіну)


Дескрипторлар

- тыңдады;

- қайталады;

- оқиды;

- түсінгенін баяндайды;

- негізгі ақпаратты анықтайды;

Қалыптастырушы бағалау: оқушыларды мұғалім бағалайды.

Кері байланыс: сөз тіркесін және сөйлем құрау арқылы кері байланыс жүргізілді.

Сергіту сәті. Мұғалім «Аквариум» тәсілін қолданып, диалог

(9-тапсырма) құрғызады.


Т

АЙТЫЛЫМ. Оқулықтағы 4- тапсырманы орындатады.

Бағалау критерийлері

Ойлау дағдыларының деңгейлері

- мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді;

Білу, түсіну (анықтау, түсіндіру)


Дескрипторлар

- мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап берді;

Қалыптастырушы бағалау: топтық жұмыста оқушылар мұғалім бағалайды.

Кері байланыс: сұрақ қою арқылы кері байланыс жасалады.


МӘТІНСОҢЫ ЖҰМЫС.


Ұ.

АЙТЫЛЫМ. Оқулықтағы 8 -тапсырманы орындатады.

Бағалау критерийлері

Ойлау дағдыларының деңгейлері

- сөз тіркестерінен сөйлем құрайды;

Білу, түсіну, қолдану (анықтау, түсіндіру)

Дескрипторлар

- сөз тіркестерінен сөйлем құрайды;

Қалыптастырушы бағалау: оқушыларды мұғалім бағалайды.

Кері байланыс: сөз тіркесін және сөйлем құрау арқылы кері байланыс жүргізілді


Үйге тапсырма: 142-144 бет.

  • сөздерді жаттау.

  • 6-тапсырма.

  • 9- тапсырма.


Интербел-

сенді тақта













22- бет

Лексикалық минимум












140- бет















137-бет















141-бет
























142-бет













143-бет

Соңы


Бағалау және сабақты қорытындыла


9 минут

Т

ОҚЫЛЫМ. АЙТЫЛЫМ. Оқулықтағы 6- тапсырманы орындатады.

Бағалау критерийлері

Ойлау дағдыларының деңгейлері

-мәтіндегі ақпараттың дұрыстығын тексер;

-түсіндір;

Білу, түсіну (анықтау, түсіндіру)


Дескрипторлар

-мәтіндегі ақпараттың дұрыстығын тексерді;

-түсіндірді;

Қалыптастырушы бағалау: топтық жұмыста оқушылар мұғалім бағалайды.

Кері байланыс: сұрақ қою арқылы кері байланыс жасалады

143- бет

Қосымша ақпарат


Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?



Пәнаралық байланыс –Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі).

Оқушының жеке қажеттілігіне сәйкес тапсырманы жоспарлап әдіс-тәсілдерді іріктеп қолдандым. Қабілетті оқушыларды шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау дағдыларын дамытуға бағытталған жұмыстар жоспарлады.

Формативті бағалау.

Мұғалім оқушылардың өзара бағалауы бойынша қорытынды бағаны өзі қояды. «Жеке әңгіме» техникасы бойынша бағалайды.

География, дүниетану, тарих, еңбекке баулу, ӨСҚН.

Жаңа Қазақстандық Патриотизмді қабылдауға бағытталған «Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының базалық құндылықтары.

Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)


Мұғалім тақтаға бүгінгі сабақтың өтілу барысын сипаттайтын суреттер іледі.

Оқушылар өзіне ұнаған суреттің тұсына желімқағаздарды жапсырады.

.

Қорытынды бағалау: Сабақ барысында мұғалім, сыныптастары тарапынан айтылған жағымды сөздерді еске түсіреді, айтады. Желімқағаздарға жазады, тақтаға жапсырады.




Оқу ісінің меңгерушісі _______________________________________






















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Всем учителям

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Әзілхан Нұршайықов

Автор: Шалбаева Кундыз Маратовна

Дата: 16.05.2018

Номер свидетельства: 469813
