| Тақырыбы | Мұхтар Әуезов. «Еңлік-Кебек» драмалары |
| Мақсаты | Оқушылар Мұхтар Әуезов. «Еңлік-Кебек» драмасын топ арқылы талдай отырып мазмүнын және идеясын ашады, ойын жеткізе білуге үйренеді,жағымды кейіпкерлердің бойындағы жақсы қасиеттерді бойларына сіңіруге білуге дағдыланады |
| Жалпы мақсат | Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру |
| Күтілетін нәтиже | Оқушылар тақырыппен жұмыс істеу тәсілдерін еркін пайдаланады, түснеді және тапсырмаларды қатесіз орындайды |
| 7 модульдің қолданылуы | АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”. |
| Қолданылатын әдіс-тәсілдер | Топтық жүмыс,талдау,хикая картасы,РАФТ. |
| Қолданылатын ресурстар | Флипчарт, маркерлер,тақта, стикерлер, слайд, сахналық көрініске байланысты заттар. |
| Ұйымдастыру кезеңі Тренинг | Оқушылардың сабаққа деген дайындықтарын және көңіл күйлерін Блум ағашы арқылы анықтау. | Блум ағашына өздерінің қай жерде тұрғанын анықтап стикер іледі. |
| Сабақ кезеңдері | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті |
| Білім Қызығушылық тарын ояту | «Миға шабуыл» .Семей қаласына саяхат жасау арқылы сұрақ-жауап тапсырмасы. | Үй тапсырмасын сұрау. Өткен тақырыптардан алған білімдерін тексеруге арналған сұрақтар бере отырып тексеру. | Семей жолында кездескен сұрақтарға оқушылар өз ойларын ақылдаса отрып жасау береді. |
| Түсіну | «Еңлік-Кебек» драмасынан сахналық көрініс көрсету . «Хикая картасы»әдісі арқылы драманың мазмүнын ашу және жоспарлау. | . Оқушыларға үйге драма дайындап келуге тапсырма берілді.Сахналық қойылымдарын ұйымдастыру және бақылау жасау. АЗ форматты оқушыларға таратып беріледі және тапсырманын орындалу шартын түсіндіремін. | Рольге кіре отырып ойнау,кейіпкердің мінезін аша білу. Топпен ақылдаса отырып оқушылар талқылайды және басты оқиңаларды жазады. |
| Қолдану | Кейіпкерлерге мінездеме беру және композициялық құрлысына талдау. | әр топқа кейіпкерлерді бөліп беру және композициялық құрлысына талдау жасату. . | Топпен ақылдаса отырып мінездеме береді,оны мәтінмен дәлелдейді. |
| Талдау | Пікірталас сұрақтарымен жұмыс Кім кінәлі?пікірталас өткізу | Оқушыларға пікірталас кезеңін өткізу, автордың өлең жолдардағы сипаттамасы бойынша сипаттау | Сұраққа сыни тұрғыдан ойлана отырып жауап береді. Берілген тақырыптың төңірегінде басқа топпен пікір таласқа түседі.. |
| Үйге тапсырма | « Ғашықтың тілі - тілсіз тіл » тақырыбында ойтолғау жазу. | Үй тапсырмасының шартын түсіндіремін. | Оқушылар күнделікке үй тапсырмасын жазады. |
| Бағалау | Кері байланыс. Бағалау парақшаларын тарату, | Топбасшысының бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату | Топбасшысы бағалайды,екі жұлдыз,бір тілек. |
| Рефлексия | Стикерлерді толтыру | Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну | Ұсынылған стикерді толтырып бәйтерекке ілу. |