Сабақ: №4 | Мектеп: КММ «№117 ЖББМ» |
Күні: 24.04.2018 ж. | Мұғалімнің есімі: Темірбаева А.Д. |
Сынып: 5 «Г,Д,Е,Ж» | Қатысқандар: | Қатыспағандар саны: |
Тақырыбы | «Әнші құм» |
Сабақ негізделген оқу мақсаттары | Ж1. Ресми стильдің тілдік ерекшеліктері мен талаптарын дұрыс қолдана отырып, xабарлама, xабарландыру, xат жазу. |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: |
Сөйлемдерді аяқтап жаза алады. |
Оқушылардың басым бөлігі: |
Сөздерден сөйлем құрап жаза алады. |
Кейбір оқушылар: |
Берілген сөздерді жекеше және көпше түрде жаза алады. |
Тілдік мақсат | Сабақ бойынша жаңа сөздер: төбе, желсіз, жаңбырлы, сыры, құм, жолаушылар, қамқорлық, құрамына кіреді, т. Б. |
Алдыңғы оқу | Оқушылардың «Алтынемел» ұлттық саябағы туралы әңгімелеу. |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (ескертпелер) | Ресурстар |
Басы 7 минут | 1. Сәлемдесу. Психологиялық ахуал туғызу . Шаттық шеңбері. 2. Топқа бөлу. Әнші Құм Қорық 1 топ – Әнші 2 топ – Құм 3 топ – Қорық Үй жұмысын тексеру: А) 6-тапсырма, 109-бет. Ребусты шеш. Ә) 7-тапсырма, 110-бет. Мәтін бойынша ақпараттың дұрыстығын тексер. | АКТ, суреттер (қима қағаздар) |
Ортасы 30 минут | 1. Тақырыпқа байланысты сұрақтарды қоя отырып, жаңа тақырыпты анықтайды. Қазақстанда қандай ерекше жеплерді білесің? «Әнші құм» қайда орналасқан? Құмды төбенің биіктігі қанша метр? Құмды төбе неге «Әнші құм» деп аталған? «Әнші құмның» дауысын адамдар ненің дауысына ұқсатады? «Әнші құм» неге түрін өзгертіп отырады? Дұрыс, бүгінгі біздің сабағымыз «Алтынемел ұлттық саябағында» деп аталады. 2. Критерийлермен таныстыру: Сөйлемдерді аяқтап жаза алады. Сөздерден сөйлем құрап жаза алады. Берілген сөздерді жекеше және көпше түрде жаза алады. 3. 8,9-тапсырма, 110-бет. Жұмбақты шеш. Өлеңді мәнерлеп оқы. Критерий Дескриптор Білу, түсіну | Жұмбақты түсініп оқиды. | Жұмбақтың шешімін табады. | | Қолдану | Өлеңді мәнерлеп оқиды. | Өлеңнен түсінгенін айтады. | | 4. 10-тапсырма, 111-бет. Төменде берілген сөздерді жекеше және көпше түрде жаз. Критерий Дескриптор Білу, түсіну | Берілген сөздерді жекеше түрде жазады. | Берілген сөздерді көпше түрде жазады. | | Қолдану | Берілген сөздермен сөйлем құрайды.. | Бір-бірінің сөйлемдерін тексереді. | | Сергіту сәті: «Ыстық орындық» ойыны. Бір оқушы тақтаға шығып, оқушыларға қарап орындыққа отырады. Қалған оқушылар тақырып бойынша сұрақтар қояды. Жылдам әрі дұрыс жауап бергеніне қарай оқушының шапшаңдығы мен ойлау қабілеті, білімі тексеріледі. Әр дұрыс жауапқа 5 балл қойылады. Ең соңында бәрінен жоғары балл жинаған оқушы жеңімпаз атанады. | (қима қағаздар) Смайликтер Оқулық, 110-бет Оқулық, 111-бет |
Соңы 8 минут | Рефлексия: Не білемін? Не білдім? Не білгім келеді? Бағалау: Құрастырылған дескрипторды жинап алып, бағалау. Үйге тапсырма:А) 11-тапсырма, 111-бет. Диалогті толықтырыңдар. Ә) 12-тапсырма, 111-бет. «Синектика» xат жазу. | |
Қосымша ақпарат | |
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілетті жоғары оқушыға тапсырманы күрделендіру қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс |
Топ көшбасшысын тағайындаймын. Оқушылардың ойын, пікірін тыңдап, оларды мадақтау, идеяларына қол шапалақтау арқылы қолдау көрсетіледі. Қабілетті оқушыларға топпен жұмыс кезінде басшылық жасау ұсынылады. | | |
Рефлексия Сабақ мақсаттары нақты болды ма? Оқушылар бүгін нені оқып білді? Оқу ортасы қандай болды? Саралау бойынша менің жоспарланған жұмысым сəтті болды ма? Мен мерзімдерден ауытқып кеткен жоқпын ба? Мен өз жоспарымда қандай өзгертулерді жасадым жəне неліктен? | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
Қысқаша бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуда да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуда да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? 1: 2: |