познайомити учнів з фольклорним матеріалом. Дати поняття «щедрівка». Розвивати в школярів музичний слух, артистичні і творчі здібності. Виховувати інтерес до українських традицій, народних свят і образів.
Очікувані результати: учні мають уявлення про зимові обрядові пісні, розуміють життєвий зміст колядок і щедрівок, виразно виконують їх та новорічні пісні, беруть участь у народних обрядах, новорічних іграх.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Музика зимових свят»
Музичне мистецтво 1 клас
Тема:Музика зимових свят
Мета уроку: познайомити учнів з фольклорним матеріалом. Дати поняття «щедрівка». Розвивати в школярів музичний слух, артистичні і творчі здібності. Виховувати інтерес до українських традицій, народних свят і образів.
Очікувані результати: учні мають уявлення про зимові обрядові пісні, розуміють життєвий зміст колядок і щедрівок, виразно виконують їх та новорічні пісні, беруть участь у народних обрядах, новорічних іграх.
Обладнання:
Тип уроку: комбінований.
Домінанти уроку:
— зимові обрядові пісні;
— колядки і щедрівки;
— новорічні пісні й ігри.
1. Організаційний етап
1.1. Вхід до класу під музику.
1.2. Перевірка готовності учнів до уроку.
1.3. Перевірка готовності класного приміщення до уроку.
2. Орієнтовний план уроку
2.1. Вхід до класу під звучання пісні «Новорічна нескінчена» П. Майбороди.
2.2. Музичне привітання. Розспівування.
2.3. Виконання в русі вивчених зимових та новорічних пісень.
2.4. Продовження роботи над піснею «Новорічна нескінчена» П. Майбороди.
2.5. Бесіда з учнями за темою уроку.
2.6. Розучування української колядки «Я маленький хлопчик» (муз. Я. Степового), щедрівки «Щедрівочка щедрувала».
2.7. Виконання колядок та щедрівок.
2.8. Слухання колядок й щедрівок у виконанні дитячих колективів.
2.9. Узагальнення матеріалу уроку.
2.10. Вихід із класу під звучання української народної пісні «Щедрик» в обр. М. Леонтовича 3. Актуалізація опорних знань
3.1. Музичне привітання.
3.2. Розспівування.
3.3. Повторення матеріалу попереднього уроку.
3.4. Продовження роботи над піснею «Новорічна нескінченна» (муз. П. Майбороди).
3.5. Виконання в русі вивчених зимових і новорічних пісень.
4. Мотивація навчальної діяльності
4.1. Повідомлення теми уроку.
4.2. Мотиваційна співрозмова з учнями.
— Які зимові свята знають учні?
Пригадати традиції зустрічі Нового року та Різдва Христового. До цих свят діти завжди готуються завчасно, розучують новорічні пісні, колядки та щедрівки. Знайомлячись із зимовими обрядовими піснями, ми дізнаємося більш про українські традиції, народні свята й обряди, тобто прилучаємось до української культури.
5. Етап засвоєння нових знань
5.1. Бесіда з учнями за темою уроку.
5.2. Розучування української колядки «Я маленький хлопчик» (муз. Я. Степового).
5.4. Слухання колядок і щедрівок у виконанні дитячих колективів.
6. Узагальнення та закріплення знань
— Коли співають колядки і щедрівки?
— Який настрій виражений в них?
— Чи співають колядки й щедрівки в родинах учнів?
— За бажанням — завдання в «Робочому зошиті з музичного мистецтва».
7. Підбиття підсумків уроку
Знати українські традиції дуже важливо, бо це культура нашого народу. Обрядові пісні здавна передаються від покоління до покоління і грають у житті українців важливу роль.