kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Мінез" 5 сынып

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сыныбы 5

Сабақтың тақыырбы: Таланттармен тілдессек.

Оқу мақсаты: Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазу(5.Ж5)

Сабақ мақсаты   Барлық оқушылар орындай алады:

                            Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпа

                            раттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жаза алады.

                            Көпшілігі орындай алады: Оқылым және тыңдалым  матери-

                            алдары бойынша негізгі ақпараттрды таба алады.

                            Кейбірі орындай алады: Оқылым және тыңдалым материалда

                            ры бойынша бойынша мәтін жаза алады.

Бағалау критериі : 1.Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша жинақы мәтін жазу.

2.Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды табу

3.Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша мәтін жазу.

Құндылықтарға баулу: Адами құндылықтарды бағалау, әдемілік пен тазалыққа баулу.

Пәнаралық байланыс: Әдебиет

Алдыңғы оқу: Сөздердің тура және ауыспалы мағыналарын ажыратып, мысалдар келтіре алады.

Сабақтың басы     Психологиялық ахуал тудыру. Оқушылар шеңбер бойына тұрып, бір-біріне жылы сөздер айтады.

Топқа бөлу. Түстер арқылы топқа бөлінеді.

1-тапсырма. І-ІІтоп

Абайдың қарасөзіндегі негізгі идеяны білдіріп тұрған сөйлемдерді тап.Өз пікіріңді түйіндеп шағын мәтін жаз.

                                   Отыз екінші сөз

      .Ғылымды, ақылды сақтайтұғын мінез деген сауыты бар. Солмінез бұзылмасын! Көрсеқызарлықпен, жеңілдікпен, я біреудің орынсыз сөзіне, я бір кез-келген қызыққа шайқалып, қала берсең, мінездің беріктігі бұзылады. Онан соң оқып, үйреніп те пайда жоқ. Қоярға орны жоқ болған соң, оларды қайда сақтайсың?Қылам дегенін қыларлық,тұрам дегенінде тұрарлық, мінезде азғырылмайтын ақылды, арды сақтарлық беріктігі, қайраты бар болсын! Бұл беріктік бір ақыл, ар үшін болсын!

2-тапсырма Жұптық жұмыс. «Мінезді қалыптастыратын қасиеттер мен қабілеттер» бойынша кластер жасап, сол бойынша түсініктеріңді айтыңдар.

мінезді қалыптастыратын қасиеттер мен

 
 

3-тапсырма. «Менің атым - Қожа» фильмін көрген боларсыңдар,осы фильмнің кейіпкерлері Қожа мен Сұлтанның мінезін, сырт келбеттерін сипата.Өз сөзіңде зат есім мен сын есімнің қандай түрлерін қолдандыңдар?

Сабақтың соңы : Оқушылар сабақ бойынша сұрақтарға жауап береді.

Үйге тапсырма: 15-тапсырма

Бағалау «От шашу» әдісі

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Мінез" 5 сынып»

Сыныбы 5

Сабақтың тақыырбы: Таланттармен тілдессек.

Оқу мақсаты: Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазу(5.Ж5)

Сабақ мақсаты Барлық оқушылар орындай алады:

Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпа

раттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жаза алады.

Көпшілігі орындай алады: Оқылым және тыңдалым матери-

алдары бойынша негізгі ақпараттрды таба алады.

Кейбірі орындай алады: Оқылым және тыңдалым материалда

ры бойынша бойынша мәтін жаза алады.

Бағалау критериі : 1.Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша жинақы мәтін жазу.

2.Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды табу

3.Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша мәтін жазу.

Құндылықтарға баулу: Адами құндылықтарды бағалау, әдемілік пен тазалыққа баулу.

Пәнаралық байланыс: Әдебиет

Алдыңғы оқу: Сөздердің тура және ауыспалы мағыналарын ажыратып, мысалдар келтіре алады.

Сабақтың басы Психологиялық ахуал тудыру. Оқушылар шеңбер бойына тұрып, бір-біріне жылы сөздер айтады.

Топқа бөлу. Түстер арқылы топқа бөлінеді.

1-тапсырма. І-ІІтоп

Абайдың қарасөзіндегі негізгі идеяны білдіріп тұрған сөйлемдерді тап.Өз пікіріңді түйіндеп шағын мәтін жаз.

Отыз екінші сөз

...Ғылымды, ақылды сақтайтұғын мінез деген сауыты бар. Солмінез бұзылмасын! Көрсеқызарлықпен , жеңілдікпен, я біреудің орынсыз сөзіне, я бір кез-келген қызыққа шайқалып, қала берсең, мінездің беріктігі бұзылады. Онан соң оқып, үйреніп те пайда жоқ. Қоярға орны жоқ болған соң, оларды қайда сақтайсың?Қылам дегенін қыларлық,тұрам дегенінде тұрарлық, мінезде азғырылмайтын ақылды, арды сақтарлық беріктігі, қайраты бар болсын! Бұл беріктік бір ақыл, ар үшін болсын!

2-тапсырма Жұптық жұмыс. «Мінезді қалыптастыратын қасиеттер мен қабілеттер» бойынша кластер жасап, сол бойынша түсініктеріңді айтыңдар.





мінезді қалыптастыратын қасиеттер мен















3-тапсырма. «Менің атым - Қожа» фильмін көрген боларсыңдар,осы фильмнің кейіпкерлері Қожа мен Сұлтанның мінезін, сырт келбеттерін сипата.Өз сөзіңде зат есім мен сын есімнің қандай түрлерін қолдандыңдар?

Сабақтың соңы : Оқушылар сабақ бойынша сұрақтарға жауап береді.

Үйге тапсырма: 15-тапсырма

Бағалау «От шашу» әдісі


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Всем учителям

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
"Мінез" 5 сынып

Автор: Абдрахманова Гулнара Касеновна

Дата: 14.03.2018

Номер свидетельства: 461888
