kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Менің отбасым.

Нажмите, чтобы узнать подробности

САБАҚ: 

Мектеп:

Күні:                      СЫНЫП: 3

Мұғалімнің аты-жөні:

Менің отбасым

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Оқушылар сабақ соңында

Сабақ мақсаттары

Т1.1

Барлық оқушылар: Сөздерді зейін қойып тыңдайды

Оқушылардың басым бөлігі:

Сөздерді зейін қойып тыңдайды, түсінеді, дұрыс қабылдайды. Дыбыстар мен сөздерді дұрыс айтады

Кейбір оқушылар:      

Анық сөйлеу арқылы мәселені түсінгенін көрсетеді

Тілдік мақсат

Оқушылар: сабақ.         Оқушылар мәнерлеп оқи алады

Түсініксіз  сөздер мен тіркестер: Сөздік жұмысы:

жеке шоқ бұлт

Оқшырайтып шошайтып, оқшауландырыпкәрі құда, дымқыл тұман

 түсі суық, қатал шал, кәрі

 Пәнге тән лексика мен терминология:

Отбасы- жанұя                Отбасы мүшелері                            шағын                                Қайырлы күн!

  Қайырлы түн!                 Қайырлы таң !                    

  Сәләметсіз бе!               Жасы

Сәлем!

Жетістік критерийлері: Тақырыпқа қатысты сөздердің көпшілігін есте сақтайды және мағынасын түсіндіреді.

Құндылықтарды дарыту: ОҚУШЫЛАРДЫ адамгершілікке, сыпайылыққа  тәрбиелеу.

 П

Discuss the chart that is created. Which is the most popular fruit choice? How do we know?

Has every learner’s choice been recorded? How can we check?

Ask learners if they can think of other questions that we might have investigated. If ideas are not forthcoming, ‘lead’ the discussion by suggesting – what else could we have put in the basket? What other things could we try, to see if people have favourites? What other questions could we have asked about our fruit basket?

Take ideas and ask – What do you think the result might be? What would the pictogram look like?

Пәнаралық байланыс:орыс тілі, ағылшын тілі

АКТ қолдану дағдылары:
 

Жазу үшін ойға салу:

Алдыңғы оқу

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Сыныптағы әрекеттер тәртібі:

Психологиялық ахуал

«Орамал тастау»

  Ұйымдастыру кезеңі:

Тренинг: Дене мүшесімен амандасу.Ең алдымен оқушылар қолмен,маңдаймен, иықпен, тіземен,табанның  ұшымен, арқаларымен амандасады.

Сұрақтарға жауап беру   

«Отбасы»сөзіне ассоциация құру

-Сенің атың кім?

-Сенің жасың нешеде?

-Сенің отбасың қандай?

-Отбасыңда неше адам бар?

Ширату жаттығулары

Өлеңді таспадан тыңдау

Мұғалім:

А. Құнанбаевтың қазақ әдебиетте ашқан жаңалығы туралы

«Зуылдақ»стратегиясы

Дарынды оқушыларға тапсырма

Тапсырма беріледі

Бағалау критериилері айтылады.

Қазір сендер «Балапан»  телеарнасынан тақырыпқа байланысты бейнекөріністі көресіңдер, тыңдайсыңдар, сөйлесуге дайындаласыңдар.

Жұпта «Отбасы»тақырыбына сөйлеседі.

*Кезекпен мәнерлеп оқиды

*  Қыс мезгілі туралы өлең шығару

«Ыстық орындық»  ойыны

Өлеңде ақын қысты кімге теңеген? 
2. Шалдың киімдері қандай? 
3. Ақын суреттеп отырған шалды кімге ұқсатуға болады? 
4. Үсті басы ақ қырау түсі суық, 
басқан жері сықырлап келіп қалды өлең жолдарындағы түсі суық дегенді қалай түсінесіңдер? 
5. Өлеңдегі шалдың мінезі қандай? (Ол қатал,соқыр-мылқау адам сияқты)
6. Өлеңдегі кәрі құданы қалай сипаттайды?
7. Ақын қысты қалай суреттеген? Өлеңнен тауып оқы.
8. Өлең жолдарынан кейіптеуді тауып оқы
 

Сергіту сәті.

Жел улейді у-у-у,
Боран соқты зу-зу,
Қатты-қатты жел соқты гу-гу,
Шыдай алмай жапырақтар ах-ах.
Билеп кетті қалтырап пах-пах.

«Хикаят картасы»

1.Кейпі (портреті);

2.Әрекеті (демалысы,6асқан жері, сілкінісі, бурадай долдануы);

3.Қыстағы балалар;

4.Қыстағы малшы күйі;

1.Өлеңнің негізгі ойын түсіну.

2.Мәнерлеп оқу.

3.Өлеңді талдайды

 аудио

Соңы

Өзектенуі проблематизация

Рефлексия

Үй тапсырмасы

Сұрақтар қою


Абайдың ашқан жаңалығы

«Сөйлемді аяқта». «Сабақта не үйрендіңіз?

Мен білдім.Я узнал.

Мен енді білемін. Ятеперь знаю.

Маған қызықты болды.Мне было интересно.

Өлеңді жаттау, Абай туралы ізденіп оқу, Өлеңді оқығанда не елестейді, соның суретін салу

Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКT-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс

Қыс туралы  өлең шығару

география

Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

 Абай қыстың кескінін де аса шеберлікпен суреттейді. Үскірік бораны бұрқырап тұрған қысты рақымсыз адам бейнесіне ұқсатады. Қыстың малға да жағдайсыз соқыр, мылқау күш екендігін аңғартады.

 Ақ киімді, денелі, ақ сақалды,

Соқыр, мылқау, танымас тірі жанды.

Үсті-басы ақ қырау, түсі суық,

Басқан жері сықырлап келіп қалды.

Дем алысы - үскірік, аяз бен қар,

Кәрі құдаң - қыс келіп, әлек салды.

Ұшпадай бөркін киген оқшырайтып,

Аязбенен қызарып ажарланды.

             Абай жылдың қай мезгілін суреттесе де, ең алдымен оның шындық бейнесін береді. 

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.  Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағамдау

Сабақта қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

Қандай екі нәрсе Сіздің сабағыңызды жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Менің отбасым.»

Сабақ жоспары



САБАҚ:

Мектеп:

Күні: СЫНЫП: 3

Мұғалімнің аты-жөні:

Менің отбасым

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Оқушылар сабақ соңында

Сабақ мақсаттары

Т1.1

Барлық оқушылар: Сөздерді зейін қойып тыңдайды


Оқушылардың басым бөлігі:

Сөздерді зейін қойып тыңдайды, түсінеді, дұрыс қабылдайды. Дыбыстар мен сөздерді дұрыс айтады

Кейбір оқушылар:

Анық сөйлеу арқылы мәселені түсінгенін көрсетеді

Тілдік мақсат

Оқушылар: сабақ... Оқушылар мәнерлеп оқи алады

Түсініксіз сөздер мен тіркестер: Сөздік жұмысы:



жеке шоқ бұлт

Оқшырайтып шошайтып, оқшауландырыпкәрі құда, дымқыл тұман

түсі суық, қатал шал , кәрі

Пәнге тән лексика мен терминология:

Отбасы- жанұя Отбасы мүшелері шағын Қайырлы күн!

Қайырлы түн! Қайырлы таң !

Сәләметсіз бе! Жасы

Сәлем!

Жетістік критерийлері: Тақырыпқа қатысты сөздердің көпшілігін есте сақтайды және мағынасын түсіндіреді.


Құндылықтарды дарыту: ОҚУШЫЛАРДЫ адамгершілікке, сыпайылыққа тәрбиелеу.




П






Discuss the chart that is created. Which is the most popular fruit choice? How do we know?

Has every learner’s choice been recorded? How can we check?

Ask learners if they can think of other questions that we might have investigated. If ideas are not forthcoming, ‘lead’ the discussion by suggesting – what else could we have put in the basket? What other things could we try, to see if people have favourites? What other questions could we have asked about our fruit basket?

Take ideas and ask – What do you think the result might be? What would the pictogram look like?


Пәнаралық байланыс:орыс тілі, ағылшын тілі

АКТ қолдану дағдылары:



Жазу үшін ойға салу:


Алдыңғы оқу


Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Сыныптағы әрекеттер тәртібі:

Психологиялық ахуал

«Орамал тастау»





Ұйымдастыру кезеңі:

Тренинг: Дене мүшесімен амандасу.Ең алдымен оқушылар қолмен,маңдаймен, иықпен, тіземен,табанның ұшымен, арқаларымен амандасады.

Сұрақтарға жауап беру

«Отбасы»сөзіне ассоциация құру

-Сенің атың кім?

-Сенің жасың нешеде?

-Сенің отбасың қандай?

-Отбасыңда неше адам бар?



Ширату жаттығулары







Өлеңді таспадан тыңдау








Мұғалім:

А. Құнанбаевтың қазақ әдебиетте ашқан жаңалығы туралы








«Зуылдақ»стратегиясы





Дарынды оқушыларға тапсырма













Тапсырма беріледі






Бағалау критериилері айтылады.




Қазір сендер «Балапан» телеарнасынан тақырыпқа байланысты бейнекөріністі көресіңдер, тыңдайсыңдар, сөйлесуге дайындаласыңдар.

Жұпта «Отбасы»тақырыбына сөйлеседі.





*Кезекпен мәнерлеп оқиды

* Қыс мезгілі туралы өлең шығару

«Ыстық орындық» ойыны

Өлеңде ақын қысты кімге теңеген? 
2. Шалдың киімдері қандай? 
3. Ақын суреттеп отырған шалды кімге ұқсатуға болады? 
4. Үсті басы ақ қырау түсі суық, 
басқан жері сықырлап келіп қалды өлең жолдарындағы түсі суық дегенді қалай түсінесіңдер? 
5. Өлеңдегі шалдың мінезі қандай? (Ол қатал,соқыр-мылқау адам сияқты)
6. Өлеңдегі кәрі құданы қалай сипаттайды?
7. Ақын қысты қалай суреттеген? Өлеңнен тауып оқы.
8. Өлең жолдарынан кейіптеуді тауып оқы

Сергіту сәті.

Жел улейді у-у-у,
Боран соқты зу-зу,
Қатты-қатты жел соқты гу-гу,
Шыдай алмай жапырақтар ах-ах.
Билеп кетті қалтырап пах-пах.


«Хикаят картасы»

1.Кейпі (портреті);

2.Әрекеті (демалысы,6асқан жері, сілкінісі, бурадай долдануы);

3.Қыстағы балалар;

4.Қыстағы малшы күйі;



1.Өлеңнің негізгі ойын түсіну.

2.Мәнерлеп оқу.

3.Өлеңді талдайды


аудио

Соңы

Өзектенуі проблематизация

Рефлексия









Үй тапсырмасы

Сұрақтар қою


Абайдың ашқан жаңалығы

«Сөйлемді аяқта». «Сабақта не үйрендіңіз?

Мен білдім ....Я узнал....

Мен енді білемін... Ятеперь знаю..

Маған қызықты болды....Мне было интересно....



Өлеңді жаттау, Абай туралы ізденіп оқу, Өлеңді оқығанда не елестейді, соның суретін салу






Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКT-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс

Қыс туралы өлең шығару


география

Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

 Абай қыстың кескінін де аса шеберлікпен суреттейді. Үскірік бораны бұрқырап тұрған қысты рақымсыз адам бейнесіне ұқсатады. Қыстың малға да жағдайсыз соқыр, мылқау күш екендігін аңғартады.

 Ақ киімді, денелі, ақ сақалды,

Соқыр, мылқау, танымас тірі жанды.

Үсті-басы ақ қырау, түсі суық,

Басқан жері сықырлап келіп қалды.

 

Дем алысы - үскірік, аяз бен қар,

Кәрі құдаң - қыс келіп, әлек салды.

Ұшпадай бөркін киген оқшырайтып,

Аязбенен қызарып ажарланды.

             Абай жылдың қай мезгілін суреттесе де, ең алдымен оның шындық бейнесін береді. 


Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.


Қорытынды бағамдау



Сабақта қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?



Қандай екі нәрсе Сіздің сабағыңызды жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?


Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?










Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Всем учителям

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Менің отбасым.

Автор: Оразалина Дана Алпысбаевна

Дата: 07.11.2016

Номер свидетельства: 356154
