Сабақ тақырыбы: 6 – бөлім Қиял әлемі | Қиял – адамға тән қасиет |
Күні: 08.01.2018ж | Мұғалімнің есімі: Танирбергенова.А |
СЫНЫП: 5 «ә» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар: |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 5.Т/А2. Әлеуметтік – тұрмыстық, әлеуметтік – мәдени тақырыптарға байланысты диалог,монологтердегі ( ән мәтіні, хабарлама, хабарландыру) көтерілген мәселені түсіндіру. 5.О2. Лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стилъдік айырмашылықтарын мәтіндер арқылы тану. 5ӘТН4. Зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану. |
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар: |
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|
Кейбір оқушылар: |
|
Күтілетін нәтижелер | Қиялдың адам арманын шарықтататын құбылыс екенін түсінеді, сөз таптарын меңгереді,диалог құра алады. |
Сабақтың түрі | Жаңа тақырыпты меңгеру |
Қажетті құрал - жабдықтар | Интерактивті тақта, тақырыпқа қатысты слайдтар, үнтаспа, кестелер. |
Әдіс-тәсілдер | Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, «Шаттық шеңбері» тренингі, «Ой шақыру» әдісі, ассоциограмма, диаграмма, кластер, диалог, «ішкі және сыртқы шеңбер» техникасы, «Бес саусақ» тәсілі. |
Пәнаралық байланыс | Әдебиет |
Дереккөздері | Әдістемелік құрал, дидактикалық материалдар. |
Тапсырмалар | Сабақ барысында мұғалім мен оқушының іс - әрекеті | |
Тапсырмалар | Мұғалімнің іс - әрекеті | Оқушының іс - әрекеті |
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу | Мұғалім «Шаттық шеңбері» құрғызып, ынтымақтастық атмосферасын орнату үшін оқушыларға: - Балалар, сендер қарым – қатынас барысында бір – біріңе қандай жақсы сөздер айтасыңдар? – деп сұрайды. | Оқушылар бір – біріне жақсы тілектер айтады. Қайырлы күн, досым! Әр күнің сәттілікке толсын! |
І. Қызығушы лықты ояту | «Ой шақыру» әдісін пайдаланып, «қиял» сөзіне ассоциаграмма құрғызады. | |
ІІ. Мағынаны тану | Білу.Түсіну. А) Айтылым. Оқулықтағы 2 – тапсырманы орындатады. | Айтылым. Қойылған сұрақтарға жауап береді. |
| Ә) Мәнерлеп оқу. Оқылым.Айтылым Оқулықтағы 3- тапсырманы орындатады. | Оқылым. Айтылым. Өлеңді мәнерлеп оқиды, негізгі ойды анықтайды, өз ойларын айтады. |
| Б) Мәтінмен жұмыс. Тыңдалым. Оқулықтағы 4 – тапсырманы орындатады. | Тыңдалым. Мәтінді тыңдап, тапсырмаларды орындайды. |
| Тілдік бағдар. Сөз таптары туралы меңгертеді. | Сөз таптарын меңгереді. |
| В) Жазылым. Айтылым. Оқулықтағы 5,6,7 – тапсырмаларды орындатады. | Жазылым. Айтылым. Туынды сөздерді табады, сұрақтарға жауап береді, мәтін құрап жазады. |
ІІІ . Бағалау | Қалыптастырушы бағалау. Мұғалім оқушылардың өзара бағалауы бойынша қорытынды бағаны өзі қояды. | «Ішкі және сыртқы шеңбер» техникасы бойынша өзара бір – бірін бағалайды. |
ІV. Үйге тапсырма | 9 - тапсырма | |
Қосымша ақпарат |
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
| | |
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |