Сабақ : Уақыт - өмір | Мектеп: « №3 орта мектебі» КММ |
Күні: | Мұғалімнің есімі: Сұлтангазина Г.С. |
Сынып: 7 | Қатысқандар саны: 9 | Қатыспағандар саны: 1 |
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар: Сын есімдерді таба алады , сұрақтарға жауап бере алады |
|
Оқушылардың басым бөлігі:Мәтіннің мағынасын түсінеді, жоспар арқылы мазмұндай алады, сын есімдерді салыстырмалы, күшейтпелі шырайға айналдыра алады. |
Кейбір оқушылар: Мәтінді өз сөзімен жеткізе алады, сын есімдерді салыстырмалы, күшейтпелі шырайға айналдырып сөйлем құрастыра алады. |
|
Күтілетін нәтижелер | |
Тақырыпқа қатысты ақпарат береді, сұрақтарға жауап береді, қарапайым сөйлеу үлгілері негізінде адамдар уақытты қалай есептейтінін айтады, сипаттайды. |
|
Жаңа сөздер | Қадағалап,босқа, мәнді, нақты, мақсатпен |
Сабақта қолданылатын материалдар | Жылжымалы тақта, видео, А4 парағы, маркерлер, плакат, жүрек. |
| |
| |
Жоспар Тапсырмалар: Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының іс-әрекеті |
тапсырма | Мұғалімнің іс - әрекеті | Оқушының іс - әрекеті |
Психологиялық ахуал тудыру
Өткен сабақты тексеру | Кіріспе. «Жүректен жүрекке» тренингі (2мин) -сынып оқушыларымен амандасып, сыныпта жағымды орта құрамын. Күндеріне сәттілік тілеймін. -сынып оқушыларын «сағаттың суреттерін дұрыс құрастыру арқылы, екі топқа бөлемін. -үй тапсырмасын тексеру Видео арқылы сабақтың тақырыбын табу. «Уақыт - өмір» | Оқушылар бір – біріне ойыншық жүректі табыстап, жақсы тілек білдіреді.
Сағат суретін құрастырып, екі топқа бөлінеді.
Өлеңді жаттау, мәнерлеп оқу. / оқушылар смайликтер арқылы бағалайды/ |
Қызығушылықты ояту | Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында, ағылшын тілінде видео көрсету. Видео арқылы сабақтың тақырыбын табу. «Уақыт - өмір» | Оқушылар видео не жайында туралы айтып, сабақтың тақырыбын ашады. Үш тілге аударады. |
Мағынаны тану | Сөздікпен жұмыс. Мұғалім жылжымалы тақтадан тақырыпқа сай жаңа сөздермен таныстырады. Сөздерді оқиды, оқушыларға қайталатады. | Тыңдалым, оқылым.жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды. Айтылым. Жаңа сөздер мен сөз тіркестер құрастырады. |
Тыңдалым | Мәтіналды жұмыс. Мәтінді мұқият тыңдап, ақпараттың дұрыс, бұрыстығын қызыл және жасыл карточкалар арқылы аныктайсындар. Қызыл- дұрыс, жасыл- бұрыс. | Оқушылар аудио мәтінді екі рет тыңдап,ақпараттың дұрыс, бұрыстығын карточкалар арқылы анықтайды |
Оқылым | Жылжымалы тақтадағы мәтінге сүйеніп, тапсырма береді. ( 1 топ- диалог құрастыру, 2 топ – жоспар арқылы монолог) | Оқушылар топпен жұмыс ережелерін қайталайды. Әр топ өз жұмысын қорғайды.,/жоғары, орташа, төмен / деген сөздермен бағалайды. |
Сергіту сәті | «Біз керемет бишілерміз» | Оқушылар кезектеп шеңбердің ортасына шығып, түрлі бидің элементтерін көрсетеді, қалғандары қайталайды. |
Жазылым | Мұғалім тапсырманың шартымен таныстырады. (мәтіннен сын есімдерді тауып, салыстырмалы, күшейтпелі шырайларға айналдырып, сөйлем құрастыру). | Тапсырманың шартын орындайды. Екі топ жұмыстарын алмастырып, бір- бірлерін бағалайды. |
Айтылым | «Уақытты тиімді, тиімсіз пайдалану»тақырыбына постер жасау . Критериалды бағалауға дискриптор жасауды ұсынады. | Оқушылар дискрипторлар құрастырып, постер жасайды, өз жұмыстарын қорғайды, бағалайды. |
Үй жұмысы | Синквейннің құрылымын еске салу. | «Уақыт» сөзіне синквейн жазып келу. |
Бағалау | Формативті бағалау. Мұғалім оқушылардың өзара бағалауы бойынша, қорытынды бағаны өзі қояды. | |
Рефлексия | Рефлексия (кері байланыс) «Алақан» әдісі арқылы Бас бармақ – керемет әрі қызықты болды! Екінші бармақ – осыған көңіл бөлу керек. Ортаңғы бармақ– маған ұнаған жоқ. Төртінші бармақ – бұл жерде орта... Кішкентай бармақ– маған жеткіліксіз болды... | Оқушылар түгел қатысады. Алақандарды тақтаға іледі. |