Мектебі: | Боровской санаторлық мектеп-интернаты |
Тақырыбы | Саяхат |
Күні 15 02 17 | Мұғалімнің аты-жөні:Есетова АК Сауекенова А Г |
1-«А,Б » сынып | Қатысқан оқушылар саны: 9 | Қатыспаған оқушылар саны:0 |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 1.1.2.1. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну. 1.2.3.1. Түрлі жағдаяттарда қарым- қатынасқа түсу және тіл нормасын сақтау. 1.3.3.1. Мәтіннің жанрын ажырату. 1.4.2.1.Тыңдаған\ оқыған материал негізінде жазу. 1.5.2.2. Мұғалімнің көмегімен сөздерді дұрыс жазу. |
Сабақ мақсаты | Барлық оқушылар: Мәтіннің жанрын ажырата алады. |
Оқушылардың басым бөлігі: Тақырып бойынша түрлі жағдаяттарда қарым- қатынасқа түсу және тіл нормасын сақтай алады. |
Кейбір оқушылар: Тыңдаған\ оқыған материал негізінде мұғалімнің көмегінсіз сөздерді дұрыс жаза алады. |
Сабақтың барысы |
Сабақтың кезендері | Жоспарланған жұмыс | Ресурстар |
Сабақтың басы Айтылым. | (МК) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. ( бейне фильмнен үзінді айтады) . Тамаша! Бас бармақтарын көрсетеді. ОК! Аю ұйқыда ,ал біз сабақ оқимыз. | Сергіту сәті «Аю әні» Интер тақтада. Айна, тарақ, қыс, қар, суық, ағаш, |
Алдыңғы оқу ТКО
| «Көпір» өткен тақырып бойынша «Коллаж» құру тапсырмасын орындайды. Кеспе қағазда өткен тақырыптар бойынша суретті жинастыру, (Ж) оқу.Тақырыпты ашады «Саяхат.»Тамаша! Бас бармақтарын көрсетеді.ОК! Ал енді біз көңіл көтеру үшін серуендеп қайтайық Сергіту. (Ұ) | Конвертте суреттер
Интер тақтада. |
Тыңдалым | Сабақ мақсатымен таныстыру. Тыңдалым Қалалардың атын айтады. Суретпен жұмыс.Буынға бөлу. ТАМАША! ОК! | Видео иллюстрация |
Сабақтың ортасы | (МК, Ұ) Мұғалім оқушылардың назарын сандықтағы сөздерді оқуға аударады. Осы үлгі арқылы оқушылар ертегінің кейіпкерлерін атай алуға үйренеді, мысалы, Мынау –қыз. Мынау – Мақта қыз. Мынау – мысық. Мынау – тауық. Мынау – мысық.. Оқушылармен суреттер бойынша сөздерді тындау, қайталау жұмыстары жүргізіледі. ТКО | Оқулық «Сиқырлы қоржын» «Мақта қыз бен мысық» |
Айтылым. | (МК, Ұ) Осыдан кейін мұғалім оқушылардың назарын «Мақта қыз бен мысық ертегісіне аударады. «Үш тілде: сиыр-корова- kow, мысық, ағаш, сүт, Иә, жоқ ОК! | Қоржыннан ойыншық жануарларды алып сөйлеседі. |
| (МК, Ұ) 2-тапсырмада мұғалім оқушыларды үлгі бойынша сөйлесуге үйретеді. Оқушылар керекті ақпаратты таба білуге үйренеді. | Карточкалар. |
| Мұғалім алдын ала ертегі бойынша карточкалар дайындап қояды, оқушыларға таратып береді. Оқушылар жұптасып, сұрақ қойып, жауап бере алуға жаттығады. Үш тілде:ОК! | Конверттегі тапсырмалар №3 №2жұмыс дәптері |
| (МК, Қ) 4-тапсырма арқылы оқушылар жаңа тақырып бойынша сөйлесу үлгісін бір диалог ішінде қайталайды. Оқушылар мынадай дағдыларды меңгеруі тиіс: мұғалімнің сұрақтарына жауап бере алу, өзі сұрақ қоя алу дағдыларын жетілдіре түседі. | Қосымша тапсырма: 4.1. Видео |
| (МК, Ұ) Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі. | |
| (Ө) Қосымша тапсырма арқылы оқушылар сабақта алған білімдерін бекіте түседі. Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады. | Суреттер жапсырады. |
Сабақтың соңы - | (Қ) Сабақты қорытындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады. Оқушылар сабақ барысында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады. | Тақтаға стикерлер жапсырады. «Көңіл күй»
|