Сабақтың тақырыбы: | Оқыту үшін бағалау арқылы оқушыларды сабаққа ынталандыру |
Өткізілген уақыты: | |
Сабақтың мақсаты: | Педагогтарға оқыту үшін бағалауда айқындалған критерийлерге сәйкес өз жұмысының сапасы туралы қорытынды жасай білуге қол жеткізуін үйрету, бағалау үдерістерінің дамуына ықпал ету. |
Мұғалімдердің коучинг барысындағы мүмкіндіктері: | |
Сабақтың нәтижесі: | Критерийлерді қолдана отырып, өзін – өзі және өзара бағалау жүйесінің тиімділігін қолдана білуге дағдыландыру |
Коучингті өткізу әдістері: | Ойсергек Миға шабуыл» әдісі Топтық жұмыс әдісі |
Ұсынылған ресурстар | |
Сабақ барысы: |
Уақыты | Коучердің іс – әрекеті | Мұғалімнің (тыңдаушының) іс – әрекеті | Қолданылған құралдар |
5 минут | Сәлемдесу. - Қайырлы күн, құрметті әріптестер! Көңіл-күйлеріңіз қандай? Cабақты бастамас бұрын алдымен шеңбер құрып, өзімізді реттеп бір-бірімізге жақсы тілектер айтайық. Нұсқау: Шеңбер құра отырып, жіпті бір-бірімізге лақтыра отырып, кезекпен жақсы тілек айтайық. Топқа бөлу. Қолымдағы қораптан бір-бір тастан алып, сол біркелкі түсті тастар бірге топтасыңыздар. | Жіпті бір-біріне лақтыра отырып, жақсы тілектер айтады. Әріптестер қалтадан бір тастан алып, біркелкі түсті тастар бірігіп, топтасады. | Жіп, қорап, түрлі тастар |
10 минут | Миға шабуыл Нұсқау: Интерактивті тақтадан бейнежазбаны көріп, өз пікірлеріңізді тұжырымдап айтып өтсеңіздер. Сұрақ: дамуыңызда өзгеріс енгізгіңіз келе ме? Өз іс тәжірибеңізде оқушы дайындалмаған жағдайда қалай жасар едіңіз? Осы жағдайда қандай әдістерді пайдалана отырып, оқушыны бағалар едіңіз? | Бейнежазбаны мұқият көреді, ойланады және өз ойларын, пікірлерін айтады. | Интерактивті тақта, бейнежазба |
20 минут | Нұсқау: Топтаса отырып, «Болашақ» тақырыбында постер дайындаңыздар. Тапсырманың бағалау критерийі: Топтық бағалау Нұсқау: әр топ өзара бағалау жасаңыздар. Сұрақ: Нұсқау: Критерий бойынша қайта бағалау жасаңыздар. | Топтаса отырып, «Болашақ» тақырыбына постер дайындайды. Екі топ өз бетінше постер салуды қарастырады және басқа бір топ критерий бойынша жұмыс жасайды. Өздері ортаға сала отырып ой бөліседі және өздері өзара бағалау жасайды.Сонымен қатар бағалаудағы дәлелдемесін айтып өтеді. Жұмыстарын критерий бойынша қайта бағалайды. | Ватман, маркер, түрлі-түсті қағаздар, стикерлер |
5 минут | Сергіту сәті Нұсқау: Айтылған әрекеттерді бірге жасаймыз. -Сен қайда болдың? -Дүкенде -Не сатып алдың? -Желпіуіш Сен қайда болдың? -Дүкенде -Не сатып алдың? -Тігін машинасы Сен қайда болдың? -Дүкенде -Не сатып алдың? -Велосипед Сен қайда болдың? -Дүкенде -Не сатып алдың? -Тербелмелі бесік Сен қайда болдың? -Дүкенде -Не сатып алдың? -Жолдама | Айтылған іс-әрекеттерді жасайды. | |
3 минут | Топқа бөлу Нұсқау: Терминдер жазылған қағаздарды таратамын және әр мұғалім пәніне қатысты терминді алып, топтасаңыздар. | Терминдерді таңдай отырып, топтасады. | Үлестірме қағаздары |
20 минут | Тапсырма: Әр топ өз пәніне қатысты критерий бойынша тапсырма ұйымдастырыңыздар және тапсырмаға бағалау критерийін дайындаңыздар. Тапсырмаларыңызды постерге түсіріп, қорғайсыздар. Сұрақ: Сіздер бұл тапсырмадан нені түсіндіңіздер? Бұл тапсырманы орындау барысында қандай қиындықтар кездесті? Сіз өз сабағыңызда критериалды бағалау жасағансыз ба? | Әр топтан бір бақылаушыдан барып, басқа топтың жұмыстарын бақылап, ой қозғап келеді. Жұмыстарын ортаға салып, қорғайды және формативті бағалау жасайды. | Ватман, маркер |
10 минут | Әрбір қатысушыға сауалнама беріледі. Алған әсерін , үйренгенін, келесіде қай тақырыпты қарастырғысы келетінін сұрақтар арқылы айқындау | Сауалнаманы жазбаша түрде толтырады. | Қосымша |
5 минут | Тыңдағандарыңызға рахмет! | | |