Қазақ тілі | Мектеп № 155 ЖББМ |
Күні: 07.09. 2016 | Мұғалімнің аты-жөні: Утепова Р. |
Сынып: 3 | Қатысқандар: ________ | Қатыспағандар: |
Ортақ тақырып: Мен және менің отбасым. Тақырыпша: Мен фудбол ойнаймын. | | |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: | 1.3.4.1 Мұғалімнің көмегімен ойынның қаншалықты маңызды немесе иллюстрация бойынша қарапайым (кім? Не?) Не істеді? Не істеймін? деген сұрақтар қойя бастайды. Бағалау критерийлері: 1.Сурет бойынша мәтіннің мазмұнын ретімен қоя алады 2.Қарапайым сұрақтарға жауап береді. |
Сабақтың мақсаттары: Мәтінді оқи алады, жеке сөздерді түсінеді, суреттердің атауын атай алады. | Барлық оқушылар орындай алады: Жаңа сөздерді қайталайды. Зейін қойып тыңдайды. | Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Тақырыпқа сай сөздерді атай алады. | Кейбір оқушылар орындай алады: Сөздермен сөз тіркестерін құрастыра алады. |
Тілдік мақсат: Дыбыстардың дыбысталу ерекшелігін ескере отырып, сөздерді дұрыс дыбыстау. | Оқушылар орындай алады: Дыбыстарды дұрыс қайталай алады. | Пәнге қатысты қор мен терминдер: Доп фудбол алаңы. | Диалог құруға\ шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Ширақ оқушы, мықты ойыншы. |
Талқылауға арналған сұрақтар: |
Ишара: Ымдау , сын-қимыл |
Белсенді оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: | диалогтік оқыту, бағдаршам, теңіз кемесі, шаттық шеңбері, адасқан әріптер, болжау әдісі |
Сабақтың дидактикалық қамтамасыз етілуі яғни дереккөздер: | Интерактивті тақта, ақ парақшалар, флипчарт, маркерлер, стикерлер, суреттер. |
| |
Алдыңғы оқу: | Спорт түрлері | | |
Жоспар: |
Жоспарланған уақыт: 35мин | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Басы (Қызығушылығын ояту кезеңі:) 7 мин | Сыныптағы ынтымақтастық атмосферасын құру. Шаттық шеңбері: Үлкенге де сіз! Кішіге де сіз! Үлкендерді құрметтеп, Бас иеміз біз! «Мозайка» әдісі арқылы топқа бөлу Үй тапсырмасы: | Интербелсенді тақта |
Соңы (Ой толғаныс кезеңі:) 6 мин | «Даусынан таны» әдісі арқылы дидактикалық ойын ойнату Шарты: аудио таспадан әр түрлі спорт тқрлерін көр, олардың атын атату. | аудиотаспа |
Үй тапсырмасы: Бағалау: Кері байланыс орнату | Кез келген спорт аспабының суретін сал, сол туралы айтып беру. Фишкалар арқылы бағалау. «Теңіз кемесі» арқылы кері байланыс орнату. |
Саралау – оқушыға деңгейлік тапсырма беру. | Бағалау- фишкалар, бағдаршам арқылы. | Пәнаралық байланыс - дүниетану, музыка, | АҚТ мен байланыс- интеракт.тақтадан слайд көрсету. |
Рефлексия Өз сабағыма талдау | Барлық оқушылар өз ойын айтуға мүмкіндік алды. | Оқушылар сөйлеуге тырысты, тақырыпқа қызығушылық танытты | Берілген тапсырма сәйкес болды. Оқушы өз үлесін қосты. Уақытты тиімді пайдаландым. |
Бағдаршам арқылы оқушылар : не білемін? не білдім? не білгім келеді? |
Қорытынды бағалау | Ең жақсы өткен екі нәрсе | Сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер екі нәрсе: | Келесі сабаққа барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажетті ақпарат |
Тиісті ойын түрлерін іске асыра білу. Қарым –қатынас жасауда, ойын түрлерін жақсы меңгеру. | Әсерлі және қызықтырушы сөздерді қолдану. Ойын түрлерін еңгізу | Тапсырманы күрделендіру. |
Қазақ тілі | Мектеп№ |
Күні: «_20__»___06_______ 2016 | Мұғалімнің аты-жөні: _____________________________ |
Сынып: «__1____» | Қатысқандар: ________ | Қатыспағандар: ________ |
Тақырып: Менің отбасым | | |
Осы сабақ арқылыжүзеге асатын оқу мақсаттары: | жаңа сөздерді пайдалану арқылы өзара сұхбаттаса алуға үйрету. Үйретілген үлгілерге сай сұрақ қоя білу, жағдаят бойынша өзара сұхбаттаса алу. Сұрау есімдіктерін пайдалану арқылы сұрақ қоя білуге үйрету. ауызекі сөйлесуде жаңа сөздерді қолданып, қазақ тіліне тән дыбыстарды дұрыс айта білуге дағдыландыру; сөздік қорын байыту, тілдерін дамыту |
Сабақтың мақсаттары: Мәтінді оқи алады, жеке сөздерді түсінеді, суреттердің атауын атай алады. | Барлық оқушылар орындай алады: Оқушылар тақырыпқа сәйкес сөздерді атай алады | Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Жекелеген сөздерді дұрыс оқи алады | Кейбір оқушылар орындай алады: Мәтіннің ішіндегі жекелеген сөздерді орындай алады. |
Тілдік мақсат: | Оқушылар орындай алады: | Пәнге қатысты қор мен терминдер: . | Диалог құруға\ шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: |
Талқылауға арналған сұрақтар |
Не себепті ..... деп ойлайсыз? Қай елде тұрғың келеді? Неліктен? |
Ишара: Ымдау |
Мотивациялық кезең әдістері: Сұрақ жауап, топтау, дәлелдеу, сипаттау. | Әдістер: Ізденушілік, талдау, жинақтау. | Оқыту формасы: Топтық, жұптық, жеке. | Көрнекілік: Карта, үлестірмелі материал, слайд. |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық әл-ахуалды жақсарту. | Бір-бірімізге жақсы көңіл күй сыйлау үшін тілек айтайық. Шеңбер арқылы жылы сөз айту. |
Алдыңғы оқу: | | | |
Жоспар: |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Басы | (топтастыру) 3мин | Мағынаны тану Картамен жұмыс Қазақстан туралы мағлұмат беру 5мин | Интеракт тақта Кесте Сурет Плакат Сөзжұмбақ |
Ортасы | Ой қозғау. Жаңа тақырыпты ашатын іс-шаралар . 5мин | Сюжетті суреттермен жұмыс істеу. Мәтінмен жұмыс 7мин | Сергіту сәті: 2мин |
Соңы | Қазақстан сөзжұмбағы. 5 мин | Тізбектеп оқу. 3мин | Қазақстанды қалай елестетесін (топпен сурет салу) 10мин |
Саралау – оқушыға деңгейлік тапсырма беру. | Бағалау- Смайлик, жұлдызша, жалаушалар беру арқылы. | Пәнаралық байланыс - дүниетану, музыка, өзін-өзі тану. | АҚТ мен байланыс- интеракт.тақтадан слайд көрсету. |
Рефлексия Өз сабағыма талдау | Барлық оқушылар өз ойын айтуға мүмкіндік алды. | Оқушылар сөйлеуге тырысты, тақырыпқа қызығушылық танытты | Берілген тапсырма сәйкес болды. Оқушы өз үлесін қосты. Уақытты тиімді пайдаландым. |
Бағдаршам арқылы оқушылар : не білемін? не білдім? не білгім келеді? |
Қорытынды бағалау | Ең жақсы өткен екі нәрсе | Сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер екі нәрсе: | Келесі сабаққа барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажетті ақпарат |
Сөйлеу барысында таныс сөздерді пайдаландым. Қарым –қатынас жасауда сөздік қорды меңгерді | Әсерлі және қызықтырушы сөздерді қолдану. Ойын түрлерін еңгізу | Тапсырманы күрделендіру, әсірелеу. |
Арыстан қартайды. Аңдарды бұрынғысындай аулай алмайтын болды. Енді аңдарды айламен аулағысы келді. Өзі үңгірде жатты да:
- Аурумын, жүруге әлім жоқ, - деп барлық аңдарға хабар таратты.
Аңдар бір-бірлеп арыстанның халін білуге келеді. Арыстан аңдардың біреуін де қайтармайды. Бәрі де арыстанға жем болды. Бір күні түлкі келді. Ол үңгірден алысырақ тұрды да:
- Халіңіз қалай, тақсыр?- деп көңілін сұрады.
- Халім нашар. Неге жақынырақ келмейсің? Берірек кел, түлкіжан, бір азырақ сөйлесейік, - деді арыстан.
Түлкі:
- Мен саған жақын барар едім-ау, бірақ саған кірген із бар да, шыққан із жоқ! - деп жүріп кетіпті.