Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Визуалды өнер Пән: көркем еңбек Сынып: 6 | Мектеп:Талғар ауданы, Талдыбұлақ ауылы №34 орта мектеп-гимназиясы Мұғалімнің аты-жөні : Акбуркитова Алия Анаятовна |
Күні: | Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Портрет жанры. Портрет түрлері |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 6.1.3.1. Шығармашылық идеяларды іске асыру мақсатында ақпарат көздерін өз бетінше таңдап, қолдану (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияны қолдану арқылы) |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: портрет жанры мен портрет түрлері туралы біледі; Оқушылардың басым бөлігі: портрет жанры мен портрет түрлерін жасауда ақпарат көздерін қолданады; Кейбір оқушылар: портрет түрлерін өз бетінше орындайды; |
Бағалау критерийлері | - портрет жанры мен портрет түрлері туралы мәліметтерді меңгереді; - шығармашылық идеыларды іске асыруда ақпарат көздерін тиімді пайдаланады; |
Тілдік мақсаттар | Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: портрет, жанр. Диaлогтер мен жaзу үшін қолдaнылaтын тіркестер: Портрет жанрының ерекшелігі неде? Портрет салуда қандай ережелерді ұстану керек? Портреттің қандай түрлері бар? |
Құндылықтарға баулу | Қазақстандық патриотизм мен азаматтық жауапкершілік құрмет, ынтымақтастық, ашықтық, өмір бойы білім алу |
Пәнаралық байланыстар | Сызу, бейнелеу өнері |
Алдыңғы меңгерілген білім | Портрет түрлерін біледі |
Сабақ барысы |
Сабақтыңжоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы 2мин 3мин | «Қол жесті» әдісі арқылы психологиялық ахуал туғызу; Топқа бөлу «Адасқан әріптер» әдісі 1-топ «Портрет» 2- топ «жанр» 3- топ «Портрет түрі» 1 тапсырма. «Жасырын суреттер» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын ашу. - суреттерде кімдер бейнеленген? - адамдардың суретін салу қалай аталады? -суреттерде қандай түстер қолданылған? ҚБ «Қол сигналы» әдісі | қима қағаздар суреттер |
Сабақ ортасы 15 мин 15 мин | Жаңа сабақ 2- тапсырма. Топтық жұмыс «Сұраққа жетіп алу» әдісі. Портрет жанрына сипаттама беру Портреттің түрлерін атау; Ақпарат көздерін пайдалану арқылы оқулықтағы кез келген портретке таныстырылым жасау Дескрипторлар: Оқушылар портрет жанры туралы біледі; Портреттің түрлерін талдайды; Ақпарат көздерін тиімді пайдаланады; ҚБ «Бағдаршам» әдісі 3-тапсырма. Саралау тапсырмасы «Портрет» әдісі Жеке жұмыс: Портретке адамның бет бейнесін салу Дескрипторлар: ҚБ «Бас бармақ» әдісі |
постер, маркер
А3 қағаз, қарындаш |
Сабақтың соңы 5 мин | Кері байланыс «Бір сөзбен» стратегиясы Оқушылар өздеріне берілген 12 сөздің ішінен, өздерінің бүгінгі сабақтағы жағдайын сипаттайтындай 3 сөзді таңдап айтады. *Төзімсіздік, *Ашу, * Қуаныш, * Немқұрайлылық,*Қанағаттану, *Шабыт, *Зерігу,* Алаңдау, * Тыныштық, * Сенімділік, * Сенімсіздік, *Рахаттану.
| |
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Саралау тапсырмасы жеке жұмыста «Портрет» әдісі арқылы жүргізілді. Оқушылар барлығы портретке адамның бет бейнесін салу ережелеріне сүйене отырып, мұғалімнің қолдауымен салады; қабілеті жоғары оқушылар адамның бет бейнесін ешқандай кeмшіліктeрсіз салады және таныстырылым жасайды көрсeтеді; | «Қол сигналы» әдісі, «бағдаршам», «Бас бармақ» әдісі арқылы бағаланады. . Кері байланыс «Бір сөзбен » әдісі арқылы жүзеге асырылады. | Қауіпсіздік техникасы ережелерін, АКТ қолдануда қауіпсіздік шараларын еске түсіру және сақтау |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |