Саба?ты? та?ырыбы: Кілем то?уды? т?рлері.
Жалпы ма?саты: о?ушыларды кілем т?рлерімен то?у ?дістерімен таныстыру, ?абілеттерін дамыта отырып, эстетикалы? тал?амдарын ?алыптастыру.
О?ыту н?тижесі: санитарлы?- гигиеналы? талаптарды, техникалы? ?ауіпсіздік ережелерін танып біледі.
кілем то?у?а ?ажет ??рал- жабды?тармен танысады
кілем то?у техникасын менгереді
к?рсетілген ?лгі бойынша кілем то?уды ?йренеді
с?ра?тар?а жауап бере алады
т?с ?йлесімдігін д?рыс тандай алады
?зін, ?згелерді ба?алай алады
Т?йінді идея: кілем то?уды біледі.
Ресурстар : слайдтар, ?лгі кілемшелер, ??рыл?ылар, жіптер, то?ыма жіптер, стикер, маркер
Саба? т?рі: аралас, сараманды?
Саба? типі: жа?а саба?.
Просмотр содержимого документа
«Кілем то?у ?дістері »
Пәні : технология 8- сынып
Күні: 12.03.2015ж Барлық оқушы саны:12
Қатысқаны:12
Сілтеме: күнтізбелік жоспар, мектептегі технология журналы № 1 2012 жыл.
Сабақтың тақырыбы: Кілем тоқудың түрлері.
Жалпы мақсаты: оқушыларды кілем түрлерімен тоқу әдістерімен таныстыру, қабілеттерін дамыта отырып, эстетикалық талғамдарын қалыптастыру.
Оқыту нәтижесі: санитарлық- гигиеналық талаптарды, техникалық қауіпсіздік ережелерін танып біледі.
кілем тоқуға қажет құрал- жабдықтармен танысады
кілем тоқу техникасын менгереді
көрсетілген үлгі бойынша кілем тоқуды үйренеді
сұрақтарға жауап бере алады
түс үйлесімдігін дұрыс тандай алады
өзін, өзгелерді бағалай алады
Түйінді идея: кілем тоқуды біледі.
Ресурстар : слайдтар, үлгі кілемшелер, құрылғылар, жіптер, тоқыма жіптер, стикер, маркер
Сабақ түрі: аралас , сарамандық
Сабақ типі: жаңа сабақ.
Ойлау денгейі | Сабақ барысы | Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс- әрекеті |
Білу | Психологиялық ақуал туғызу. | | Сандарды айту арқылы бір ою түрін шығару. | Мұғалімді мұқият тындап қағаз бетіне түсіру |
| Мозайкалар тарату арқылы тапқа бөлу | | Үш топқа бөлу. Бағалау парақшасын таратады | Рөлдерді өздері бөліседі |
| | | Үй тапсырмасын сұрау арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу | Үй тапсырмасын орындап келген оқушыларды өзара бағалайды |
Түсіну | | | 1топ. Кілем түрлерін ата? 2 топ. Кілемге қажетті құрал -сайманды ата? 3 топ. Қазіргі заман кілемімен бұрынғы заман кілем айырмашылығы неде? | |
| | | Әр топ өздері тоқитын кілемшенің эскизін дайындайды | Постер қорғау. |
Қолдану | | | Сарамандық жұмыс ТҚЕ сақтау. Дайын станокқа жіп жүргізу | |
Жинақтау | | | Күнделікке алған бағаларын қояды | Бағалау парақшасына қортындылау бағасын қояды. |
Үйге тапсырма | Кілемшені аяқтап келу | | | |
Рефлексия қорытындылау | | | | Сабақтан алған әсерлерін қалдырады |
Пәні: технология
Сыныбы: 5 сынып
Қатысқаны:
Сілтеме: оқулық күнтізбелік жоспар
Сабақ тақрыбы: киім және аяқ киім күтімі жеке бас гигиенасы
Сабақтың мақсаты: жеке бас гигиенасы және киімді күте білу туралы білімдерін қалыптастыру
Міндеті : оқушыға істеген жұмысын тиянақты орындап, іс жүзінде соны жүзеге асыруды дамыту
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақтың әдіс тәсілі: сұрақ- жауап. түсіндіру .
Көрнекілігі: қағаздар, қарандаштар ,стикер , маркер
Ойлау денгейі | Сабақ барысы | уақыт | Мұғалімнің іс - әрекеті | Оқушының іс – әрекеті |
Білу | Ұйымдастыру кезеңі Бағалау парақшасын тарату, топтық рөлдерді бөлісу | | Мозайка суреттер тарату арқылы 3 топқа бөлу Уй тапсырымасын қорытындылау сұрақтарын қояды 1. Үй мәдениеті деген не? 2. Тұрғын уйге қандай тазалық гигиеналық талаптар қойылады? 3. Бөлме өсімдіктерінің адам ағзасына әсері жайлы айтып бер? | Суреттегі бейнелер бойынша топтарға бөлінеді Қойылған сұрақтарға топ мүшелері жауап береді |
Түсіну | Оқулықпен жұмыс Тақырыпты 3 топқа бөліп береді | | 1 топқа. Киім күтімі 2 топқа. Жеке бас гигиенасы 3 топқа. Аяқ киім күтімі | Түсініктерін айтады |
Қолдану | | | Сабақтан алған негізгі ойды түсіру | Әр топ өздері жасаған постерлерін қорғайды |
Жинақтау | Екі жұлдыз бір тілек | | Күнделіктеріне алған бағаларын қойып береді | |
Уйге тапсырма | | | | Салауатты өмір салтын сақтаудың бір күндік және апталық кестесін жасап келу |
Рефлексия қорытындылау | | | Сұрақтар қою арқылы жаңа сабақты қорытындылайды Уйқыға қанша уақыт бөлінеді? Күніне неше рет жуыну керек? Күніне неше рет ас ішу керек? | Сабақтан алған әсерлерін білім ағашына жапсырады |