kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Открытый урок на тему "Моя школа"

Нажмите, чтобы узнать подробности

ЮКО, город Шардара, осш им. М.Горького

Учитель русского языка и литературы Жундибаева К.О.

Сабақ тақырыбы: Моя школа

 Мектеп: М.Горький

Мұғалімнің есімі: Жундибаева К.О.

Сынып:  1 «В»

Қатысқандар саны: 12

Қатыспағандар саны: -

Оқу мақсаты:

  • Барлық оқушылар: оқу құралдары туралы түсінік беру, олардың аттарын  үш тілде атау.
  • Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.
  • Кейбір оқушылар: Алған білімді өмірде қолдана алады.

Тірек сөздер:

мектеп – школа – school; мұғалім – учитель – teacher;  сынып-класс-, дәптер-тетрадь-, қаламсап-ручка-  , кітап-книга- book

Ресурстар:

Кеспе әріптер,  оқу құралдарының суреттері, ертегі кейіпкерлер суреті, сюжетті суреттер.

Сабақтың мақсаты:

1.1.2.1 мектептің адам өміріндегі маңыздылығын түсіндіру

1.1.2.6 өзін мектеп оқушысы және сынып ұжымының мүшесі ретінде сипаттау, оқу құралдарының атауын білу.

1.1.1.1. Внимательно слушать, понимать речь и правильно реагировать на нее (использование мимики и жестов, выполнение действий).

1.2.3.1. Понимать собеседника, реагировать на услышанное и отвечать собеседнику, соблюдая речевые нормы.

1S1 make basic personal statements and simple statements about objects,

1L1 recognize short instructions for basic classroom routines spoken slowly and distinctly.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Жаратылыстану, орыс тілі, ағылшын тілі

АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба, таныстырылым.

Тілдік құзыреттілік

Әдепті-этики-ethics

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

5 минут

                      Амансың ба, алтын күн!

Амансың ба, көк аспан!

Сәлем көрші

Сәлемімді қабыл алшы.

Жабырқамай күлімдеші

Тамаша күн бүгін деші !

Здравствуй солнце золотое

Здравствуй небо голубое!

Здравствуй все мои друзья

Всех вас  рада видеть  я !

Mental attitude

Good morning,

Good Morning,

Good Morning to you.

Good morning,

We are Glad to see you.

– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!

Шаттық шебері

Оқушыларды  «Бағдаршам» бойынша топтарға бөлу.

1-топ            2-топ       3 топ

Сабақтың ортасы

7 минут

5 минут

-Балалар, қазір қандай мезгіл?

- Ал олай болса, балалар, барлықтарың көздеріңді жұмып, қыс мезгілін көз алдымызға елестетіп көрейікші.

 Далада аппақ қар жауып тұр. Айналаның бәрі ақ мамыққа оранған. Денеміз тітіркеніп, жаурай бастадық. Денеміз жылыну үшін қардан не жасауға болады?

            -Аққала

  • Аққала жасау үшін мына сұрақтарға жауап беру керек.

«Миға шабуыл»

  • Қыс айларын атаңдар?
  • Қыстап қалатын жануарларды атаңдар?
  • Қыс айында келетін мереке?
  • Ребята, какое сейчас время года? (Зима)
  • Назовите зимние месяцы?
  • Назовите зимний праздник?

 

  • Балалар (біз) қандай жұмбақтар мен тақпақтар білеміз?
  • Балалар міне көрдіңдер ме біздер биылдан бастап үш тілде білім аламыз.
  • Ол не үшін қажет деп ойлайсыңдар?

Жұмбақтар шешу

 

Кітап             Қабат, қабат, қаттама

            Ақылың болса аттама.

Сөмке            Мұрнын басса жабыла сап

                       Еркін басса ашылады

Ол жоқ жерде бақыласақ

Жеті аспабың шашылады.

  • Балалар осы заттарды бір сөзбен қалай айтуға болады ?
  • Ребята, какие вы знаете стихи и загадки?

Орыс тілінде

Я-ластик  я-резинка            

Чумазенькая спинка           

Резинка

Но совесть у меня чиста

Помарку стерла я с листа!

Линейка

 

 

 

Я линейка, Прямота

Главная моя черта

Карандаш

Я – малютка – карандашек

И списал я сто бумажек

А когда я начиная

То с трудом влезал в пенал

Мои книжки

Книжки очень я люблю,

Не бросаю их, не рву.

Потому что знаю я:

Книжки-лучшие друзья:

  • Ребята, как мы назовём эти предметы одним словом ?
  • Балалар, мен сендерге жұмбақ жасырамын, сендер мұхият тыңдап жауабын айтыңдаршы.

                                  

Жылжытады алға бізді

            Жылжымайды алға бізді

            Жылжымайды бірақ өзі. (Сынып)

  • Ребята, отгадайте загадку ?

    Большой, просторный, светлый дом.

   Ребят хороших много в нем.

   Красиво пишут и читают,

   Рисуют дети и считают. (Школа)

Таныстырылым, оқулықпен жұмыс

Қызықты тапсырма

10  минут

5 минут

  • Балалар сендер ертегіні ұнатасыңдар ма?
  • Иә
  • Ендеше қазір сендер ертегілерден үзінді көресіңдер. Мұқият қараңдар.

Үш ертегі үш тілден:

1. Мақта қыз

2. Колобок

3. Микки Маус

  • Балалар бұл ертегі кейіпкерлері өздерінің тапсырмаларымен келіпті.

1-тапсырма:  Диалог құру

2-тапсырма:  Сурет бойынша жұмыс.

3-тапсырма: Үш тілде өлең айту.

Шығармашылық жұмыс

1 топ: Менің мектебім 

2-топ: Менің сыныбым

3-топ: Оқу құралдары.

Сергіту сәтіне арналған жинақ

Мектеп, сынып,оқу құралдарының суреттері.

Түрлі тапсырмалар.

Ертегі кейіпкерлерінің суреттері

Сергіту сәті

1 минут

Тербеледі ағаштар,

Алдымнан жел еседі.

Кіп-кішкентай ағаштар.

Үп-үлкен боп өседі.

Ветер дует нам в лицо,

Закачалось деревцо.

Ветер  всё тише, тише,

Деревцо всё выше, выше.

Сергіту сәтіне арналған жинақ

 5 минут

5 минут

«Менің түсім қандай ?» ойыны

«Суреттер сөйлейді» ойыны

Сурет бойынша кеспе әріптерден сөз  құрау.

1 топ. Шана, кеме,  алма

2-топ: Доска, окно, мел

3- топ:  Мысық, кітап, мектеп

«Сиқырлы ағаш» ойыны

Әріптерді атап, суреттерді үш тілде айту.

Оқулық, дәптерлер.

Сабақтың соңы

2 минут

Рефлексия

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

Смайликтер

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін  тексеру жоспарыңыз?

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Оқушылар өздері жасаған  бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)

Өнер, ана тілі сабағы

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.





 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Открытый урок на тему "Моя школа"»



ЮКО, город Шардара, осш им. М.Горького

Учитель русского языка и литературы Жундибаева К.О.

Сабақ тақырыбы: Моя школа

Мектеп: М.Горький



Мұғалімнің есімі: Жундибаева К.О.

Сынып: 1 «В»

Қатысқандар саны: 12

Қатыспағандар саны: -

Оқу мақсаты:

  • Барлық оқушылар: оқу құралдары туралы түсінік беру , олардың аттарын үш тілде атау.


  • Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.


  • Кейбір оқушылар: Алған білімді өмірде қолдана алады.


Тірек сөздер:



мектеп – школа – school; мұғалім – учитель – teacher; сынып-класс- , дәптер-тетрадь- , қаламсап-ручка- , кітап-книга- book

Ресурстар:

Кеспе әріптер, оқу құралдарының суреттері , ертегі кейіпкерлер суреті, сюжетті суреттер.

Сабақтың мақсаты:

1.1.2.1 мектептің адам өміріндегі маңыздылығын түсіндіру

1.1.2.6 өзін мектеп оқушысы және сынып ұжымының мүшесі ретінде сипаттау, оқу құралдарының атауын білу.

1.1.1.1. Внимательно слушать, понимать речь и правильно реагировать на нее (использование мимики и жестов, выполнение действий).

1.2.3.1. Понимать собеседника, реагировать на услышанное и отвечать собеседнику, соблюдая речевые нормы.

1S1 make basic personal statements and simple statements about objects,

1L1 recognize short instructions for basic classroom routines spoken slowly and distinctly.


Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Жаратылыстану, орыс тілі, ағылшын тілі

АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба , таныстырылым.

Тілдік құзыреттілік

Әдепті-этики-ethics

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

5 минут

Амансың ба, алтын күн!

Амансың ба, көк аспан!

Сәлем көрші

Сәлемімді қабыл алшы.

Жабырқамай күлімдеші

Тамаша күн бүгін деші !


Здравствуй солнце золотое

Здравствуй небо голубое!

Здравствуй все мои друзья

Всех вас рада видеть я !

Mental attitude

Good morning,

Good Morning,

Good Morning to you.

Good morning,

We are Glad to see you.


– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!



Шаттық шебері






Оқушыларды «Бағдаршам» бойынша топтарға бөлу.

1-топ 2-топ 3 топ



Сабақтың ортасы

7 минут





















5 минут

-Балалар, қазір қандай мезгіл?

- Ал олай болса, балалар, барлықтарың көздеріңді жұмып, қыс мезгілін көз алдымызға елестетіп көрейікші.

Далада аппақ қар жауып тұр. Айналаның бәрі ақ мамыққа оранған. Денеміз тітіркеніп, жаурай бастадық. Денеміз жылыну үшін қардан не жасауға болады?

-Аққала

  • Аққала жасау үшін мына сұрақтарға жауап беру керек.

«Миға шабуыл»

  • Қыс айларын атаңдар?

  • Қыстап қалатын жануарларды атаңдар?

  • Қыс айында келетін мереке?

  • Ребята, какое сейчас время года? (Зима)

  • Назовите зимние месяцы?

  • Назовите зимний праздник?


  • Балалар (біз) қандай жұмбақтар мен тақпақтар білеміз?


  • Балалар міне көрдіңдер ме біздер биылдан бастап үш тілде білім аламыз.

  • Ол не үшін қажет деп ойлайсыңдар?

Жұмбақтар шешу


Кітап Қабат, қабат, қаттама

Ақылың болса аттама.

Сөмке Мұрнын басса жабыла сап

Еркін басса ашылады

Ол жоқ жерде бақыласақ

Жеті аспабың шашылады.

  • Балалар осы заттарды бір сөзбен қалай айтуға болады ?

  • Ребята, какие вы знаете стихи и загадки?

Орыс тілінде

Я-ластик я-резинка

Чумазенькая спинка

Резинка

Но совесть у меня чиста

Помарку стерла я с листа!

Линейка


Я линейка, Прямота

Главная моя черта

Карандаш

Я – малютка – карандашек

И списал я сто бумажек

А когда я начиная

То с трудом влезал в пенал

Мои книжки

Книжки очень я люблю,

Не бросаю их, не рву.

Потому что знаю я:

Книжки-лучшие друзья:

  • Ребята, как мы назовём эти предметы одним словом ?

  • Балалар, мен сендерге жұмбақ жасырамын, сендер мұхият тыңдап жауабын айтыңдаршы.

Жылжытады алға бізді

Жылжымайды алға бізді

Жылжымайды бірақ өзі. (Сынып)

  • Ребята, отгадайте загадку ?

Большой, просторный, светлый дом.

Ребят хороших много в нем.

Красиво пишут и читают,

Рисуют дети и считают. (Школа)


Таныстырылым, оқулықпен жұмыс









Қызықты тапсырма






10 минут











5 минут

  • Балалар сендер ертегіні ұнатасыңдар ма?

  • Иә

  • Ендеше қазір сендер ертегілерден үзінді көресіңдер. Мұқият қараңдар.

Үш ертегі үш тілден:

1. Мақта қыз

2. Колобок

3. Микки Маус

  • Балалар бұл ертегі кейіпкерлері өздерінің тапсырмаларымен келіпті.





1-тапсырма: Диалог құру

2-тапсырма: Сурет бойынша жұмыс.

3-тапсырма: Үш тілде өлең айту.

Шығармашылық жұмыс

1 топ: Менің мектебім

2-топ: Менің сыныбым

3-топ: Оқу құралдары.


Сергіту сәтіне арналған жинақ




Мектеп, сынып,оқу құралдарының суреттері.

Түрлі тапсырмалар.




Ертегі кейіпкерлерінің суреттері



Сергіту сәті

1 минут










Тербеледі ағаштар,

Алдымнан жел еседі.

Кіп-кішкентай ағаштар.

Үп-үлкен боп өседі.



Ветер дует нам в лицо,

Закачалось деревцо.

Ветер всё тише, тише,

Деревцо всё выше, выше.


Сергіту сәтіне арналған жинақ



5 минут




5 минут

«Менің түсім қандай ?» ойыны





«Суреттер сөйлейді» ойыны

Сурет бойынша кеспе әріптерден сөз құрау.

1 топ. Шана, кеме, алма

2-топ: Доска, окно, мел

3- топ: Мысық, кітап, мектеп

«Сиқырлы ағаш» ойыны

Әріптерді атап, суреттерді үш тілде айту.



Оқулық, дәптерлер.


Сабақтың соңы

2 минут


Рефлексия

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау


Смайликтер

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?


Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?


Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.


Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)


Өнер, ана тілі сабағы

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.







Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Русский язык

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Открытый урок на тему "Моя школа"

Автор: Жундибаева Карагоз Оразбаевна

Дата: 17.01.2017

Номер свидетельства: 380558
