Павлодар облысы екибстуз ?аласы, Каза? ?дебиетінен алтыншы сынып?а арнал?ан ?ыс?а мерзімді саба? жоспары Кембридждик жа?ашыл о?ыту т?сілімен ??растырыл?ан саба? топтамасы ffff hjhhhhiyhxs zzyxts6tdushdjkshbdjsgdcjshuidy kdfsi8wepd,hhnddk dgjhdnbsjf ffhfaead buym ,mnfvsfdeaskmkj fghjklszzccreimbvfderr fgyeewqa fjhjkhklkljiouiyuy jj;ljfgfsdvbyhysffzdxcbm dfdfyrtrwseazSDzxdjkds ujxhuust7sddx lkdfurr73qlkzdtgbx kdiyw8elxcbhzy kkdsuftupsklanmcvnko Asvsgedfpos;lklcvbjfukl ,;lxckdffgdyryawikhvcfjj lxjafyrtpioasklmklhx vdgywrediso;lcsujd jaiyue6treyfgjhbgatkojsy
Просмотр содержимого документа
«Открытый урок по литературе »
Сабақтың тақырыбы: Б.Соқпақбаев «Менің атым Қожа»
Мақсаты: Бердібек Соқпақбаевтың өмірі мен шығармашылығы жайлы мағлұмат беру, «Менің атым Қожа» шығармасының мазмұнымен таныстыру.
Міндеті: Оқушылардың функционалдық сауаттылығын арттыру. Өзіне-өзі есеп бере білуге, өз еңбегін сыни тұрғыдан қарауға, адамгершілікке тәрбиелеу. Оқушылардың қызығушылығын, белсенділігін арттыру, ой-өрісін дамытуға ықпал ету.
Табыс критерийі : Бердібек Соқпақбаевтың өмірі мен шығармашылығы жайлы мағлұмат аламын;
«Менің атым Қожа» шығармасының мазмұнымен танысамын;
Мазмұнын жүйелі жеткізе аламын;
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың әдіс-тәсілдері: диалог, эссе, ой тастау,ДЖИГСО
Оқыту формасы: жеке, жұп, топ
Көрнекілігі: флипчарт, маркер, компьютер, өшіргіш, қарандаш, сызғыш, желім
Ойлау деңгейі
Сабақ барысы
Уақыт
Оқып-үйренудің мақсаты
Мұғалім іс-әрекеті
Оқушы іс-әрекеті
Білу
І.Ұйымдастырылу кезеңі.
СТОү, ОүБ, ОЖЕСО, ОБжК
2 мин
Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын ояту.
Оқушылармен амандасу. Ы нтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
«Көңілді күн»
Таңғы жаттығу
Оқушылармен амандасу. Ы нтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Түсіну
СТОү, ОүБ, ОЖЕСО, ОБжК
8 мин
Шығарманың авторымен таныстырып, мазмұнын меңгерту
«Ой шақыру» кинодан үзінді көрсету
Балалар , үзінді қай фильмнен алынған?
Б. Соқпақбаев туралы не біліп келдік Ол кісі туралы не білеміз?
Фильмді қоюшы режиссер кім?
Абдолла Қарсақбаев
Сабақтың мақсатын айқындау
Үзінді « менің атым Қожа» деп аталады.
Абдолла Қарсақбаев кинорежиссер.
Талдау
СТОү, ОүБ, ОЖЕСО, ОБжК, диалог
10 мин
Мәтін мазмұнынымен танысу әр топқа тараулар белгіленіп беріледі. Әр топ мүшелері қонаққа барып ,түсіндіреді.
Мәтінді жұпта, топта талқылау
Мәтінді жұпта, топта талқылайды.
Қолдану
СТОү, ОүБ, ОЖЕСО, ОБжК, ОЖТ
1 0 мин
Постерге түсіруге әр топқа тапсырма беріледі:
І топ – Қожаның жағымды жақтары
ІІ топ- Қожаның жағымсыз жақтары
ІІІ топ-Қандай ой түйдіңдер?
ІV топ- жазушы осы шығарма арқылы не айтқысы келді?
Әр топ постер бойынша өз жұмыстарын қорғайды
Формативті бағалау: Стикерді қай топтың жұмысы ұнаса , соған апарып, жапсырып, пікірін білдіреді.
Жинақтау
СТОү, ОүБ, ОЖЕСО, ТжДО
5 мин
«Қожаға хат» жазу
Жеке жұмыс
Әр топ мүшесі өз жазғандарын оқиды
Бағалау
СТОү, ОүБжОБ, ТжДО
10 мин
Тест тапсырмасы
«Менің атым Қожа» повесінің алғашқы аты?
А) «Қожаберген» С) «Менің де атым Қожа»
В) «Өзім туралы повесть» Д) «Балалық шаққа саяхат»
Қожаның шын аты кім?
А) Қожабай В) Қожаберген С) Қожатай Д) Қожаберді
Жанардың фамилиясы?
А) Балабекова В) Майқанова С) Қадырова Д) Тұрсынбаева
«Түбінде адам болатын бала» деген кімнің сөзі?
А) Сұлтан В) Анасы С) Ахметов Д) Майқанова
«Ағаттықтың азабы» бөлімінде не туралы айтылады?
А) Орыс тілі сабағына дайындалмай келуі
В) Тәртібінің педкеңесте қаралуы
С) Мұғалімнің сөмкесіне бақа салуы
Д) Лагерьге жолдама үшін мұғалімге ренжуі
6. «Қожа, сен көшедегі иттерді тәртіпке салу үшін ауылда қалатын болдың»,-деп Қожаны келеке ететін кім?
А) Сұлтан В) Жантас С) Жанар Д) Майқанова
7. Қожаға әкесі туралы айтқан қария кім?
А) Дәуірбаев В) Әжесі С) Сәйбек Д) Директор
8. Жеке бас құпия кеңесін өткізген кім?
А) Сұлтан В) Қожа С) Жанар Д) Жантас
9. Қожа Майқанованы ең алғаш қайда кездестіріп еді?
А) Мектепте В) Көшеде С) Дүкенде Д) Жиналыста
10. А.С.Пушкиннің «Қысқы кешін» өте жақсы жаттап айтқан оқушы кім?
А) Ешкім В) Жанар С) Жантас Д) Сұлтан
Тест жауаптары:
1 В
2В
3А
4Д
5 Д
6В
7С
8В
9С
10В
Бағалау парағ ы:
(Топтық жұмыс бойынша бағалау)
№
Оқушының аты-жөні:
1ұпай
Мазмұнын жартылай біледі
2 ұпай
Мазмұнын жүйелі біледі, айта алады
2 ұпай
Постер салуда негізгісін көрсете білді
3Ұпай шығармашылық тапсырманы орындай алды
3Ұпай
Білімін жинақтай алды (тест )
қорытынды
1
2
3
4
5
6
7
Бағалау шкаласы: « 5 » - 10-11 ұпай
« 4 » - 8-9 ұпай
« 3 » – 7-5 ұпай
Қожаның жағымды жақтары Намысшыл Жағымсыз іс-әрекеттерге жаны қас Өзіндік ой-пікірі қалыптасқан Үлкенді сыйлайды
Әкесін сағынады
Әділдікті сүйеді
Қожаның жағымсыз жақтары Тентек
Тәртіпсіз Өтірікші Сотқар