kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Займенник як частина мови

Нажмите, чтобы узнать подробности

Данная разработка предназначена для обобщения по теме "Займенник". Дает возможность закрепить теоретический материал,  развивает орфографические навыки учащихся и навыки работы с  текстом.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Займенник як частина мови»

Тема. Займенник як частина мови

Мета: 1.повторити і узагальнити знання учнів з теми “Займенник”

( розряди, морфологічні ознаки, синтаксична роль);

2. розвивати вміння учнів правильно вживати займенники для зв’язку слів у тексті; збагачувати словниковий запас та вдосконалювати граматичну структуру мовлення школярів; розвивати орфографічну вправність, навички роботи з текстом;

3.виховувати любов до природи.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: підручник, схема, картки.


Хід уроку

1.Орг. Момент

2.Епіграф уроку

Ти признайся мені:

Звідки в тебе ті чари,

Я без тебе всі дні

У полоні печалі.

Може, десь у лісах ти

Чар-зілля шукала,

Сонце-руту знайшла

І мене зчарувала.

В.Івасюк

3.Робота з епіграфом:

-З якого твору взяті рядки?

-Пояснити орфограми, розділові знаки.

4.Повідомлення теми, мети.

Актуалізація опорних знань учнів

1.”Аукціон знань

Згадати відомості про займенник.

2.Розгляд схеми “Займенник”

3.Вправа1. Прочитати текст, знайти в ньому займенники. Вкажіть, з якими частинами мови вони співвідносні.

Сон-трава

Наші предки, шануючи все живе, у кожній рослині бачили щось особливе, неповторне. Квітка сон- трави зворушувала своєю ніжністю, беззахисністю, особливо помітними на початку

весни, коли інші квіти ще не цвітуть.В Україні була поширена така легенда. Кожна квітка, як і все живе на світі, має свою матір.

Лише у сон- трави не рідна мати , а мачуха. Ще тільки сніг зійшов, а вона вже розбудила його, розштовхала: “ Вставай, сон-

Ливий та дрімливий, уже всі квіти цвітуть, а ти спиш!” Він і схо-

пивсь, і одцвів раніше за всіх, і ніхто його краси не бачив.

4.Індивідуальна робота за картками.

Запишіть слова у дві колонки: а) займенники; б) не займенники.

Розкрити дужки, пояснити правопис.

(Аби)куди,(аби)хто, ,(аби)як, ,(аби)якого,(що)небудь,коли(не-

будь), (де)далі, (де)яким, (де)коли, (казна)де,(казна)коли, ,(казна)

хто, хто(небудь), чим(небудь), (хтозна) який, чий(небудь).

5.Редагування тексту

Замініть слова займенниками, уникаючи повторення.

Квіти. Кого з митців не надихали квітки на творчість? А велика народна художниця- Катерини Білокур усе життя малювала квіти. Чарівність полотен Катерини Білокур “Квіти і берізоньки вночі”, “Квіти за тином”, “Польові квіти”, “Квіти у тумані” неможливо описати словами. Полотна треба бачити.

5.Розкрити дужки, поставивши займенники в потрібну форму.

(Твій) листи завжди пахнуть зов...лими трояндами, ти,мій бідний, зів...ялий квіте! Легкі, тонкі пахощі, мов спогад про (якась) любу, минулу мрію. І (ні)що так не вражає тепер (мій)

серця, як ці пахощі, тонко, легко...але нагадують вони (я) про те,

що моє серце віщує...

Знайти орфограми, пунктограми.

6.Робота у групах.

  1. Записати уривок з вірша В. Сосюри. Розставити розділові знаки, Визначити займенники, рід, число, відмінок.

Васильки у полі васильки у полі

І у тебе мила васильки з-під вій

І гаї синіють ген на видноколі

І синіє щастя у душі моїй.

  1. Вставте в наведених нижче прислів’ях та приказках замість

Крапок відповідну форму займенник себе.

Само по...... розуміється.

Шукай.....добра, а другому не бажай зла.

Брехун.....ворог і людям зло робить.

Чому навчишся, того ...не носить.

Землі під ....не чує.

3)З’ясувати синтаксичну роль займенників у реченнях.

Звуть моєю мамою шипшину.

Це вона в ясні, погожі дні

Виплекала донечку єдину,

Віддала мені всі пахощі дивні

Й материнські соки весняні.

4)Запишіть слова, розкриваючи дужки.

Де\на\кому, на\чому\небудь, де\кількох, будь\у\кого, казна\що,

Де\в\кого, будь\на\чому, шо\небудь.

5) Поставте займенники в родовому та орудному відмінках од-

нини без прийменників та з прийменниками до або з.

Він (вона,воно,вони); цей, що-небудь, хто, свій, той, кожний, хтозна-хто.

Підсумки

Домашнє завдання

Виписати уривок з будь-якого твору із займенниками. Визначити морфологічні ознаки.

Вправа за підручником.



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Займенник як частина мови

Автор: Прокопенко Наталья Александровна

Дата: 20.11.2018

Номер свидетельства: 486762
