kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Урок української мови у 4 класі за темою "Частини мови"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Урок української мови у 4 класі російськомовної школи за новою програмою. Це перший урок за темою "Частини мови. Іменник, прикметник, дієслово, займенник." Включає різні види роботи, які допомагають підтримати інтерес на протязі уроку, повторити вже відоме учням і вивчити нове.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Урок української мови у 4 класі за темою "Частини мови"»

Урок української мови у 4 класі російськомовної школи


Тема: Слово – частина мови. Іменник, прикметник, дієслово. Займенник. Уміння їх розрізняти.

Мета: ознайомити учнів з українськими назвами частин мови; навчити розрізняти і визначати вивчені частини мови; розвивати усне та писемне мовлення, аналітико-синтетичні вміння; виховувати інтерес до вивчення української мови.

Обладнання: таблиця, слайди, опорні схеми – картки для кожного учня.


Хід уроку

І. Організаційний момент. Налаштування.

Продзвенів уже дзвінок,

Розпочався наш урок.

За парти сідайте рівно

І завдання виконуйте сумлінно.

  • Як саме я побажала вам працювати? ( сумлінно)

  • Поясніть значення цього слова. Доберіть синоніми. ( старанно, відповідально)

  • А якщо не знаємо значення слова, де можна знайти пояснення? (у тлумачному словнику)

  • Складіть речення із цим словом.


ІІ. Робота у зошиті.

  • Запишіть дату у зошити та складене речення. (Учні сумлінно виконують завдання).

  • Які орфограми слід попередити?


ІІІ. Основна частина.

  1. Мотивація навчальної діяльності учнів.

  • Сьогодні розпочнемо вивчати частини мови. І, щоб полегшити вам завдання, я запитаю: «Який найважливіший засіб спілкування для людини?» (слово, мовлення)

  • Слово – це одиниця мови. І, щоб упорядкувати всі відомі слова, на допомогу прийшла наука морфологія. Цей термін взяли із грецької мови: morfe – форма, logos – наука, вчення. Отже, наука про форму слова.

  • Які вже відомі вам частини мови?

  • За якими ознаками так згрупували слова?


  1. Робота за підручником.

  • Зараз і ми спробуємо згрупувати подані слова. (коментоване виконання вправи 78 на стор. 40)

  • Чи є серед цих слів синоніми? Назвіть. Для чого вони потрібні? (щоб уникати повторів та більш влучно передати зміст).


  1. Пояснення домашнього завдання.

  • Зверніть увагу на вправу 80 (стор. 40). Прочитайте. Доберіть найбільш влучні слова. Молодці. Виконаєте її вдома.


  1. Робота у парах за картками.

  • Завдання творче. Саме для знавців української мови. Будемо перетворювати слова однієї частини мови в іншу (слова записані на звороті дошки: радіти, зелений, будівля).

  • У які колонки запишемо подані слова?

  • Утворіть інші частини мови. Позначте корінь. Який висновок можна зробити?


  1. Фізхвилинка.

  • Як вимовлю іменник – підніміть руки вгору, як прикметник – присядьте, а як дієслово – пострибайте.

  • Жовтий, осінь, падає, листя, осіннє, жовтіє, сиплеться, дерево)


  1. Мовна вправа. Списування із завданням.

(Слайд 1)

  • Прочитайте текст. Чи досконалий він?

  • Потребує редагування? Чому? (повторюється слово листя)

  • Виправте. (замінити словами воно, ним).

  • Замість яких слів виступили нові слова? (замість іменника)

  • Чи пригадуєте як називається ця частина мови? (займенник)

(слайд 2 для перевірки)

  • Наведіть ще приклади займенників. Допоможе підручник (І форзац).

  • Добре. А що слід зробити, аби 2-ге і 3-тє речення об’єднати в одне? (використати сполучник а)

  • Який розділовий знак потрібний?

(Слайд 3)

  • Яким стало це речення за кількістю граматичних основ? (складним).

  • Спишіть. Знайдіть по 2 слова: іменники, прикметники, дієслова, займенники і надпишіть над ними назви частин мови. Працюйте сумлінно.

  • Додаткове завдання (для сильних учнів: визначити граматичну основу в останньому реченні)


  1. Мовна вправа «Добираю антоніми»

  • У підручнику є такий вислів «вітер у голові свище». Про кого так кажуть? Доберіть синонім до вислову.

  • А де ще, окрім підручника знайдемо пояснення цього вислову? Як саме він називається? (фразеологізм)

  • Який антонім доберемо до слова «легковажний»? (сумлінний)

  • Запишемо у зошити вислів і його тлумачення.


ІV. Підсумок уроку.

  • Молодці. Гарно працювали. Сподіваюсь, багато запам’ятали.

  • Які частини мови повторили?

  • Що нове дізнались?

  • Чи цікаво дізнаватись щось нове?

  • Тож вивчайте українську мову, спілкуйтеся нею і вони житиме вічно.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
Урок української мови у 4 класі за темою "Частини мови"

Автор: Бондар Тетяна Василівна

Дата: 07.01.2016

Номер свидетельства: 273289
