Тема: Світова велич українського поета Тараса Шевченка. Презентація проекту « Вінок слави Кобзареві.»
Мета:Сприяти поглибленню учнівських знань про творчість Великого Кобзаря.Розвивати культуру зв’язного мовлення,працювати над розвитком пам’яті,логічного мислення, уваги, уміння робити власні висновки,чітко формулювати їх і висловлювати свої думки.Розвивати навички проектно-дослідницької роботи, творчі здібності учнів. Учити самостійно працювати з різними джерелами інформації. Виховувати повагу до Т.Г.Шевченка та його внеску в скарбницю української поезії. Прищеплювати любов і гордість за своє минуле.
Ти уроку: урок закріплення вивченого матеріалу.
Ти уроку: урок закріплення вивченого матеріалу.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Урок української літератури в 9 класі»
Скоблей Лідія Степанівна
учитель української мови та літератури
учитель вищої категорії,учитель-методист НВК»Спеціалізована школа
ІІступеня-Ліцей інформаційних технологій»ЄМР м.Єнакієве Донецька
область
Урок з української літератури в 9 класі
Тема: Світова велич українського поета Тараса Шевченка. Презентація проекту « Вінок слави Кобзареві.»
Мета:Сприяти поглибленню учнівських знань про творчість Великого Кобзаря.Розвивати культуру зв’язного мовлення,працювати над розвитком пам’яті,логічного мислення, уваги, уміння робити власні висновки,чітко формулювати їх і висловлювати свої думки.Розвивати навички проектно-дослідницької роботи, творчі здібності учнів. Учити самостійно працювати з різними джерелами інформації. Виховувати повагу до Т.Г.Шевченка та його внеску в скарбницю української поезії. Прищеплювати любов і гордість за своє минуле.
Ти уроку: урок закріплення вивченого матеріалу.
Методи і прийоми: розповідь учителя,презентація,метод»мікрофон»,бесіда, виразне читання,інсценізація, рольова гра, рефлексія, транформер.
Обладнання: епіграф до уроку,портрет Т.Г.Шевченка, ілюстрації до твору, записи на дошці,мультимедійна дошка,комп’ютер
Очікувані результати:
Після уроку учні зможуть:
-уміти висловлювати власні думки,погляди;
-виразно читати поезії Т.Г.Шевченка;
-уміти аналізувати поезії та пояснювати їх;
-відстоювати свої твердження і переконання.
-інсценізувати уривки із творів.
Орієнтовний план уроку .
I.Організаційний момент.
II.Мотивація навчальної діяльності.
1.Оголошення теми і мети уроку.
2.Вступне слово вчителя.
III.Сприйняття та усвідомлення навчального матеріалу.
1.Слово вчителя.
2.Робота за проектом» Вінок слави Кобзареві».
3.Запитання до учнів.
4.Рольова гра.
5.Метод»Трансформер».
6.Релаксація учнів (обмін почуттями).
6.Творча робота учнів.
7.Рефлексія.
IV.Домашнє завдання.
V.Підсумок уроку.
Перебіг уроку.
Історія мого життя становить частину історії моєї Батьківщини.
Т.Г.Шевченко.
І .Організаційний момент.
Вітання учнів(подивились в очі один одному,привітали поглядами,посміхнулись, поглядами побажали всього найкращого.)
Урок-солодка творча мука,
А не тягар важкий,
Коли торкаюсь ніжних звуків твоїх ,
народе мій.
(Слова з’являються на мультимедійній дошці.)
II.Повідомлення теми і мети уроку.
Уміти?
Знати?
Очікувані результати?
(Говорять учні, висловлюють свої думки, а на дошці висвічується мета і тема уроку.)
1. Вступне слово вчителя.
(Слова з’являються на мультимедійній дошці.)
Не вмре повік твоє святе ім’я! Йому, як сонцю, вічно пломеніти! І буде пісня зроджена твоя, Мов океан розбурханий, гриміти!
В. Гапріндашвілі
І заповіт братерства та любові, Що він нам дав, як стяг, на боротьбу, Перелетить луною в інші мови І правдою подужає злобу.
М.Старицький.
III.Мотивація навчальної діяльності.
1.Слово вчителя .
Сьогодні в нас з вами цікава тема, я б сказала , занадто цікава. Світова велич українського поета,генія нашого народу,неординарної особистості,сучасника,взірця для сьогоднішніх майстрів слова.Так можна повністю назвати тему уроку.І проведемо
цей урок по-особливому.
Пропонується урок-проект»Вінок слави Кобзареві».
Хочу розпочати підсумковий урок за творчістю Т. Шевченка розповіддю про одну бувальщину, яка сприймається як легенда.
В одному санаторії на Харківщині перебував на лікуванні тяжко хворий токар із Харкова Василь Марченко. Незадовго до смерті зі стовбура зламаної вітром сосни він вирізав погруддя Т. Шевченка. Нехтуючи забороною лікарів, мужньо борючись зі смертельною недугою, він просив друзів носити його в парк на носилках, і там, напівлежачи, знаючи, що дні його лічені, він поспішав закінчити роботу. Одного дня уже закінчуючи свою роботу, ця мужня, благородна людина померла, але під майстерним різцем закоханого в Кобзаря робітника ожив світлий образ великого Тараса. З того часу у парку цьому стоїть
Т. Шевченко, врісши коріннями у землю
IV.Сприйняття та усвідомлення навчального матеріалу.
1.Слово вчителя.
2.Презентації учнів.
(На мультимедійній дошці ідуть презентації учнів «Вінок слави Кобзареві»)
3.Запитання до учнів
(Запитання на мультимедійній дошці)
4.Рольова гра
(За столами сидять «Критики», «Літературознавці», «Поети рідного краю» (С. Решетова, Л.Чубенко), розповідають про Т.Шевченка.
5.Метод «Трансформер»
-Якби ви були сучасниками Шевченка, про що б ви з ним говорили?
-Які питання задали б?
6.Релаксація учнів
(На мультимедійній дошці кольорами відмічають, які почуття викликало життя і творчість Шевченка в учнів.)
7.Інсценізація уривку Т.Шевченко «Назар Стодоля»
8.Творча робота учнів
(Зачитують власні твори)
Нагороджуються кращі учні
9.Рефлексія
-Чим торкнула вас творчість Т.Шевченка?
-Про що ви замислилися?
IV.Домашнє завдання
Написати твір-есе «Мої роздуми про Шевченка»
V. Підсумок уроку
Оцінюю роботу учнів на уроці. Учні висловлюють свої побажання на майбутнє.