kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Показовий урок з української літератури.Література рідного краю.Станіслав Маринчик «Полустанок смерті»

Нажмите, чтобы узнать подробности

Показовий урок з української літератури, проведений у 11-Б класі.

Література рідного краю. Станіслав Маринчик «Полустанок смерті».

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Показовий урок з української літератури.Література рідного краю.Станіслав Маринчик «Полустанок смерті»»

Чернігівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступ. №35

Чернігівської міської ради Чернігівської області



Показовий урок з української літератури,

проведений у 11-Б класі

на тему:

Література рідного краю. Станіслав Маринчик. «Полустанок смерті»





Провела:

учитель І категорії

української мови і

літератури

Проданюк Л. В.











м. Чернігів – 2016 р

Тема. Станіслав Маринчик. «Полустанок смерті»


Мета: ознайомити учнів із біографією письменника Чернігівщини,

дати уявлення про його творчість, проаналізувати повість;

розвивати в школярів навички аналізу епічного твору; вихову-

вати старшокласників особистостями з тонкими душами, здатними сприймати красу й бути готовими до високих почуттів.


Обладнання: портрет С.Маринчика, збірка його поезій, повість «Полустанок смерті», портрети письменників Чернігівщини, збірки їхніх творів, комп’ютер.



Люблю до оніміння,

до стогону, до сліз.

Л.Костенко



Хід уроку



  1. Актуалізація опорних знань учнів

Вступне слово вчителя.

Сьогодні в нас урок літератури рідного краю. На жаль, у наш час мало хто цікавиться історією свого міста, краю, долями людей, що прославили його.

Зараз ми згадаємо наших талановитих земляків, які зробили значний внесок в історію культури Чернігівщини.

  • Назвіть письменників, які народилися на Чернігівщині, але жили в інших містах України чи Росії.

  • Назвіть сучасних письменників рідного краю.


  1. Повідомлення теми, мети та задань уроку


  1. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу


1)Сьогодні на уроці ми з вами ознайомимося з твором іще одного письменника Чернігівщини. (Слайд 1)


Група учнів підготувала презентацію біографії Станіслава Маринчика. Зараз вони нам її продемонструють, а ви запишете коротенько основне.

  • Перегляд матеріалів, підготовлених учнями. (Слайди 2- 11)


















































2)Зверніть увагу на епіграф нашого уроку.

- До теми кохання зверталися письменники усіх епох та народів.

- Кого з них ви можете назвати?

- А що таке „кохання”?

- Кохання – це почуття, яке здатне змінити людину, зробити її сильнішою, кращою або ж безвільною і слабкою. Тему кохання не обійшов у своїй творчості й Станіслав Маринчик. Його повість „Полустанок смерті” була написана в 1995 році, уперше надрукована 1997 року в газеті „Деснянська правда”. Повість привернула до себе увагу читачів, вони з нетерпінням чекали, коли вийде наступний номер газети. До редакції почали надходити листи з проханням надрукувати повість повністю. У 2001 році вийшли твори С. Маринчика у двох томах, до першого увійшла і повість „Полустанок смерті”.


3) – Чим же викликав цей твір таку зацікавленість? Визначте тему твору.

- Як розгортаються події? Яка композиція?

- Де зав’язка? Кульмінація? Розв’язка?

- Про що розповідається в епілозі?

- Хто головний герой, яким ми його бачимо на початку твору?

- Як ви ставитесь до того, що Костик був закоханий в учительку? Чи могли б ці стосунки мати продовження? Чому?

Життя Регіни Адамівни обірвалося на переїзді №13 або, як його ще називали, полустанку смерті. Чому він мав таку назву?

  • Від кого довідався Костик Фурса про історію цієї назви? Розкажіть першу історію, пов’язану з цим полустанком.

  • Як ви ставитесь до того, що сталося з Надійкою? Чи жаль вам її?

  • Розкажіть другу історію. Від кого ми дізнаємося про неї?

  • Чому Таїсія Юхимівна не хотіла їїрозповідати?

  • Як ви ставитесь до вчинку Аліка?

  • Як у повість вплітається третя історія?

  • Що вас найбільше вразило в цих історіях?

  • Чи було у творі щасливе кохання?

  • Як ви думаєте, чому Богдан Михайлович не покінчив життя самогубством, адже він втратив найдорожчу людину?


4. Підсумок уроку


Усі закохані цих історій покінчили життя самогубством, як ви вважаєте, чи варто було це робити?

- Визначте основну думку повісті.

У повісті показано переплетення різних умонастроїв та імпульсів, зміни найтонших душевних нюансів. У творі вражає глибокий психологізм.

- Визначте жанр твору.


Д/з: написати міні–твір « Чого варте життя без кохання» або «Чи можна прожити без кохання».



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Литература

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 11 класс

Автор: Проданюк Лариса Віталіївна

Дата: 02.01.2017

Номер свидетельства: 374956


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства