kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Сабақ жоспары: " Балмұздақ"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Я, Кудиярова Аймара Баглановна провела открытый урок в 4-классе на тему: "Балмұздақ". Урок прошел на хорошем уровне. Детям урок понравился. На уроке использовалось новая технология.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Сабақ жоспары: " Балмұздақ"»

Сынып: 4

Сабақтың тақырыбы: Балмұздақ

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: Сабақтың соңында балалар қазақ тілінде балмұздақтың қандай екенін біледі.

Балалар қазақ тілінде толық жауап беру керектігін екенін біледі.

Балалар өз жауаптарын талдай алады және ұсынуға алады.

2.Дамытушылық: ауызша және жазбаша тілдерін дамыту. Сөздік қорын және байланыстырып сөйлеуін дамыту.

3.Тәрбиелік: Қамқорлыққа, еңбекқорлыққа тәрбиелеу.

Күтілетін нәтиже:

Еркін сөйлейді, идея айтады. Қорытынды жасайды.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдіс-тәсілі: түсіндіру, сұрақ-жауап,  әңгіме, ойын,

Прием КМ «перепутанные цепочки».

Пәнаралық байланыс: орыс тілі

Көрнекілігі: суреттер, үлестірме қағаздар, смайликтер

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық дайындық. Тренинг:

Амансың ба, алтын күн!

Амансың ба, көк аспан!

Амансын ба, достарым!

Сабағымызды бастайық

Жамандықты тастайық

Жарқырап күн де ашылды,
Айналаға нұр шашылды.
Қайырлы күн! Біз көңілді баламыз,
Қайырлы күн! Сәлемдесіп аламыз.
Мақсатымыз - білім алу,
Міндетіміз - еңбектену
Еңбектену арқылы
“5 “- ке қолды жеткізу!



1. Сәлемдесу. 2. Сабаққа даярлықтарын байқау.

3. Назарларын сабаққа аудару.



-Сәлеметсіңдер ме, балалар?

-Сабаққа дайынсыңдар ма?

-Көңіл-күйлерің қалай?

-Бүгін сыныпта кезекші кім?  
-Сыныпта кім жоқ? 
-Қазір қай сабақ? 
-Қазақ тілі сабағында қай тілде сөйлейміз? 
-Бүгін аптаның қай күні? 



ІІ. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі: 34 бет. Сөздерді тексеру, 35 бет. 5-тап. тексеру

ІІ. Өткен тақырыпты пысықтау: (карточкалармен көрсету)

Сұрақ – жауап:

  • Сүт тағамдары неден жасалады?

  • Сиырдың сүтінен не жасалады?

  • Жылқының сүтінен не жасалады?

  • Түйенің сүтінен не жасалады?

  • Сүт тағамдары денсаулыққа пайдалы ма?

ІV. Жаңа сабақ кезеңі:

ақ Балмұздақ тәтті

дәмді суық

(жұппен жұмыс)

1.Жаңа тақырыпты жариялау, мақсатымен таныстыру.

2. Жаңа сөздермен жұмыс:



а) жаңа сөздердің айтылуын меңгерту үшін өзім оқып беремін.

ә) есту арқылы қабылдаған сөздерді айтқызып үйрету кезеңінде хормен, тізбектей және жекелей оқыту тәсілін қолдану.



Суық - холодный

Дәмді - вкусный

Тәтті - сладкий

Жегім келеді - хочется есть

Жегім келмейді - не хочется есть

Ішкім келеді - хочется пить

Ішкім келмейді - не хочется пить

Қардай - как снег

Мұздай - как лед





3. 1-тапсырма 36- бет. Суреттерге қарап шығу. Сөздерді тыңдату. Оқыту. Қайталату. Орыс тіліне аудару. Сұраққа жауап беру. Балмұздақ қандай болады?

4. 2-тапсырма 36- бет. Суреттерге қарап шығу. Сөздерді тыңдату. Оқыту. Қайталату. Орыс тіліне аудару. (ауызша жұмыс)

5. 3-тапсырма 36 бет. Толықтырып оқы.

Менің .... жегім келеді

Менің .... жегім келмейді

Менің .... ішкім келеді

Менің .... ішкім келмейді (ауызша жұмыс) V.Стадия осмысления. Слайд: Балмұздақ қандай болады?

Екі баладан жұмыс жасайды. Прием КМ «перепутанные цепочки»

(жұппен жұмыс)

6. 4-тапсырма 37 бет. Тыңда. Оқы. Мәтінмен жұмыс:

а) өлеңді мәнерлеп оқып шығу, тыңдату.

ә) мазмұнын түсіндіру, сөйлемдерді орыс тіліне аудару.

б) мәтін бойынша сұрақтарға жауап беру: (ауызша жұмыс) 7. 5-тапсырма 37 бет. Өлең туралы айт. Суретпен жұмыс.

а) мәтін мәнерлеп оқып шығу, тыңдату.

ә) мазмұнын түсіндіру, сөйлемдерді орыс тіліне аудару.

б) мәтін бойынша сұрақтарға жауап беру:

8. 6-тапсырма 37- бет. Оқы.

а) диалогты балалар екі баладан оқиды, сөйлемдерді орыс тіліне аударады.

ә) түсінгендерін айтуға тырысады. (ауызша жұмыс)

9.Сергіту сәтін өткізу:

Интербелсенді тақтадан видео сюжетті көру арқылы, "Қызыл өрік" әніне би билеу.

Ой сергітеді, шашағандары басылады

10. Дәптермен жұмыс. 3 тап. 36 бет.,

сөйлемдерді дәптерге көшіріп жазу. (жазбаша жұмыс)

VI.Стадия рефлексия. Слайд: «Синквейн»

Балмұздақ не үшін керек?

Балмұздақ.

Тәтті, суық.

Жеймін, сатып аламын, жегім келеді.

Менің тәтті балмұздақ жегім келеді.





) Оқушыларға осы сөздер жазылған парақ таратылады. Оқушылар тиісті әріптерді толықтырып жазып шығады. Мысалы:

...р...к. алм...рт, ...ызана..., ...ияр, бот...а, с.т, бауырса..., балм...зда....









VII .Сабақты қорыту кезеңі: Сұрақтар қою

-Балалар, бүгін не туралы айттық?

-Не білдік? -Не үйрендік? Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады

VІIІ. Үй тапсырмасын беру кезеңі:

37 бет. 5-тап. жаттау

IX. Бағалау кезеңі: Оқушылардың белсенділіктеріне, білімдеріне қарап бағалау. Журналға баға қойып, балаларды мадақтап айтып отыру.













Қымыз Құрт







Шұбат Айран







Қаймақ Май







Ірімшік Балмұздақ





























Алма Жүзім







Алмұрт Апельсин







Банан Лимон








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
Сабақ жоспары: " Балмұздақ"

Автор: Кудиярова Аймара Баглановна

Дата: 07.12.2018

Номер свидетельства: 489467
