kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Сабақ жоспар "Батыр Баян"

Нажмите, чтобы узнать подробности

7 сыныпқа арналған жаңа форматтағы жоспар. әртүрлі әдіс- тәсілдер қолданылған.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Сабақ жоспар "Батыр Баян"»

7-сынып Қазақ әдебиеті Қысқа мерзімді жоспар

Тақырыбы:М.Жұмабаевтың «Батыр Баян» поэмасы.Ашу түбі кейіс

Мектеп:М.Әуезов атындағы жалпы орта мектебі

Күні: 18 .01.2018

Мұғалімнің аты- жөні: Б.Айтмурзаев

Сынып:7

Қатысқан оқушы саны:

Қатыспаған оқушы саны:

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

7.1.2.1 әдеби шығармадағы тұлғалық болмысты гуманистік тұрғыдан талдау.

7.1.2.1 көркем шығармадағы кейіпкер бейнесін ашып,үзінділерді жатқа айту

Сабақ мақсаты

көркем шығармадағы кейіпкер бейнесін ашып,үзінділерді жатқа айту

Тілдік мақсат

Тіл мәдениетіне үйрене отырып, лексикалық сөздік қоры толығады.

Пәнге қатысты сөздік қор,термин: көбе,майырылмай,пақыр,селеу

Бағалау критерийлері

-Мағжан өмірі, шығармашылығы туралы білу;

-шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдай білу

Құндылықтарды дамыту

тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы

Пәнаралық байланыс

тарих, география

АКТ қолдану дағдылары

презентацияны пайдалана білу

Бастапқы білім:

Мағжан өлеңдері

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңдері

Сабақта орындалатын іс-әрекеттер

Ресурстар

Сабақтың басы

10 мин.

1.Шаттық шеңберін құрып, жағымды эмоциялық көңіл күй орнату

2. 1-ден 3-ке дейін санату арқылы топқа бөлу

(топбасшы сайлау, топ ережесін жасау)

3. Сабақ мақсатын хабарлау

4. Өткен сабақ

М.Жұмабаевтың «Батыр Баян» поэмасы

«1 сөйлем» әдісі (әр оқушы Мағжан өмірі, шығармашылығы туралы 1 сөйлем айтады)

Дескриптор

Мағжан өмірі мен шығармашылығы туралы деректер біледі;

-басқаның жауабын қайталамайды.

Қалыптастырушы бағалау

«Басбармақ» әдісі






оқулық, шығармалар жинағы,

бонус

Сабақтың ортасы

25 мин.

Жаңа сабақ

М. Жұмабаевтың «Батыр Баян» поэмасы

  1. «Миға шабуыл»

«Мағжан туралы не білеміз?»

(топтастыру әдісімен жазу)

  1. «Суреттер сөйлейді»

(Мағжан суреттері топтастырылған таныстырылым көрсету)

  1. «Ойлан-жұптас-бөліс» (сюжеттің құрамдас бөлшектерін талдау)

1-қадам. Топта отырған әр оқушыға мәтін бөліктерін беру:

№1 оқушылар: 1-4 шумақтар (93-95 бет)

№2 оқушылар: 5-10 шумақтар (95-97 бет)

№3 оқушылар: 11-15 шумақтар(97-100 бет)

2-қадам. Әр оқушы өзіне тиесілі үзіндімен жұмыс істеу

3-қадам. Сараптау тобына бөліну (№1 оқушылар бір топқа, №2 ......)

4-қадам. Сараптау тобында өздері оқыған үзіндіні талқылау, түсіндіру жолын анық-тау

5-қадам. Өз тобына барып, сараптау тобында талқылаған тапсырманы түсіндіру, өзара сұрақ қою (әр топтан 1-3 оқушы)

Дескриптор

-сюжетті біледі;

-өз ойын түсінікті, дәлелді жеткізе алады;

-мәтінмен жұмыс істей біледі.

Қалыптастырушы бағалау

«Басбармақ» әдісі







таныстырылым,

оқулық, хрестоматия,


флипчарт,

маркер,

бонус

Сабақтың соңы

5 мин.

1. Үй тапсырмасы: «Батыр Баян» поэмасынан ұнаған жерінен үзінді жаттап келу 2. Кері байланыс

«Бағдаршам» әдісі

Жасыл – Қызықты болды, түсіндім.

Сары – Түсінбегенім болды.

Қызыл – Ештеңе түсінбедім.


стикерлер

Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?


Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы оқу мақсатына қол жеткізді ме?

Жеткізбесе неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ уақыттық кезеңдерін тиімді сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?





Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз.Өз сабағыңыз туралы сол жақта бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі:

1.

2.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады?

1.

2.

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың

жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?


8-сынып Қазақ әдебиеті Қысқа мерзімді жоспар

Тақырыбы:М.Жұмабаевтың «Батыр Баян» поэмасы.Ашу түбі кейіс

Мектеп:М.Әуезов атындағы жалпы орта мектебі

Күні: 18 .01.2018

Мұғалімнің аты- жөні: Б.Айтмурзаев

Сынып:8

Қатысқан оқушы саны:

Қатыспаған оқушы саны:

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

Шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдау,көркем шығармадағы кейіпкер бейнесін ашып,үзінділерді жатқа айту

Сабақ мақсаты

көркем шығармадағы кейіпкер бейнесін ашып,үзінділерді жатқа айту

Тілдік мақсат

Тіл мәдениетіне үйрене отырып, лексикалық сөздік қоры толығады.

Пәнге қатысты сөздік қор,термин: көбе,майырылмай,пақыр,селеу

Бағалау критерийлері

-Мағжан өмірі, шығармашылығы туралы білу;

-шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдай білу

Құндылықтарды дамыту

тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы

Пәнаралық байланыс

тарих, география

АКТ қолдану дағдылары

презентацияны пайдалана білу

Бастапқы білім:

Мағжан «Түркістан» өлеңі

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңдері

Сабақта орындалатын іс-әрекеттер

Ресурстар

Сабақтың басы

10 мин.

1.Шаттық шеңберін құрып, жағымды эмоциялық көңіл күй орнату

2. 1-ден 3-ке дейін санату арқылы топқа бөлу

(топбасшы сайлау, топ ережесін жасау)

3. Сабақ мақсатын хабарлау

4. Өткен сабақ

М.Жұмабаевтың «Батыр Баян» поэмасы

«1 сөйлем» әдісі (әр оқушы Мағжан өмірі, шығармашылығы туралы 1 сөйлем айтады)

Дескриптор

Мағжан өмірі мен шығармашылығы туралы деректер біледі;

-басқаның жауабын қайталамайды.

Қалыптастырушы бағалау

«Басбармақ» әдісі






оқулық, шығармалар жинағы,

бонус

Сабақтың ортасы

25 мин.

Жаңа сабақ

М. Жұмабаевтың «Батыр Баян» поэмасы

  1. «Миға шабуыл»

«Мағжан туралы не білеміз?»

(топтастыру әдісімен жазу)

  1. «Суреттер сөйлейді»

(Мағжан суреттері топтастырылған таныстырылым көрсету)

  1. «Ойлан-жұптас-бөліс» (сюжеттің құрам-дас бөлшектерін талдау)

1-қадам. Топта отырған әр оқушыға мәтін бөліктерін беру:

№1 оқушылар: 1-4 шумақтар (93-95 бет)

№2 оқушылар: 5-10 шумақтар (95-97 бет)

№3 оқушылар: 11-15 шумақтар(97-100 бет)

2-қадам. Әр оқушы өзіне тиесілі үзіндімен жұмыс істеу

3-қадам. Сараптау тобына бөліну (№1 оқушылар бір топқа, №2 ......)

4-қадам. Сараптау тобында өздері оқыған үзіндіні талқылау, түсіндіру жолын анық-тау

5-қадам. Өз тобына барып, сараптау то-бында талқылаған тапсырманы түсіндіру, өзара сұрақ қою (әр топтан 1-3 оқушы)

Дескриптор

-сюжетті біледі;

-өз ойын түсінікті, дәлелді жеткізе алады;

-мәтінмен жұмыс істей біледі.

Қалыптастырушы бағалау

«Басбармақ» әдісі







таныстырылым,

оқулық, хрестоматия,


флипчарт,

маркер,

бонус

Сабақтың соңы

5 мин.

1. Үй тапсырмасы: Баян Қасаболатұлы (1710-1757) туралы іздену

2. Кері байланыс

«Бағдаршам» әдісі

Жасыл – Қызықты болды, түсіндім.

Сары – Түсінбегенім болды.

Қызыл – Ештеңе түсінбедім.


стикерлер

Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?


Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы оқу мақсатына қол жеткізді ме?

Жеткізбесе неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ уақыттық кезеңдерін тиімді сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?





Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз.Өз сабағыңыз туралы сол жақта бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі:

1.

2.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады?

1.

2.

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың

жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?


7-сынып Қазақ әдебиеті Қысқа мерзімді жоспар

Тақырыбы: М.Әуезов «Көксерек» хикаяты.Жалғыз жортуыл

Мектеп:М.Әуезов атындағы жалпы орта мектебі

Күні: 8.02.2018ж.

Мұғалімнің аты- жөні: Б.Айтмурзаев

Сынып:7

Қатысқан оқушы саны:

Қатыспаған оқушы саны:

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

7.2.3.1- шығармадағы көркемдегіш құралдардың(символ,синекдоха,қайталау түрлері:эпифора,анафора,аллитерация,ассонанс,риторикалық сұрақ) қолданысын талдау;

Сабақ мақсаты

Шығармадағы көркемдегіш құралдардың қолданысын талдау

Тілдік мақсат

Тіл мәдениетіне үйрене отырып, лексикалық сөздік қоры толығады.

Пәнге қатысты сөздік қор,термин: көбе,майырылмай,пақыр,селеу

Бағалау критерийлері

-Мұхтар өмірі, шығармашылығы туралы білу;

-шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдай білу

Құндылықтарды дамыту

тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы

Пәнаралық байланыс

тарих, география

АКТ қолдану дағдылары

презентацияны пайдалана білу

Бастапқы білім:

«Көксерек» хикаяты

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңдері

Сабақта орындалатын іс-әрекеттер

Ресурстар

Сабақтың басы

10 мин.

1.Шаттық шеңберін құрып, жағымды эмоциялық көңіл күй орнату

2. 1-ден 3-ке дейін санату арқылы топқа бөлу

(топбасшы сайлау, топ ережесін жасау)

3. Сабақ мақсатын хабарлау

4. Өткен сабақ

М.Әуезов «Көксерек» хикаяты

«1 сөйлем» әдісі (әр оқушы Мұхтар өмірі, шығармашылығы туралы 1 сөйлем айтады)

Дескриптор

Мұхтар өмірі мен шығармашылығы туралы деректер біледі;

-басқаның жауабын қайталамайды.

Қалыптастырушы бағалау

«Басбармақ» әдісі






оқулық, шығармалар жинағы,

бонус

Сабақтың ортасы

25 мин.

Жаңа сабақ

М.Әуезов «Көксерек» хикаяты

  1. «Миға шабуыл»

«Мұхтар туралы не білеміз?»

(топтастыру әдісімен жазу)

  1. «Суреттер сөйлейді»

(Мұхтар суреттері топтастырылған таныстырылым көрсету)

  1. «Ойлан-жұптас-бөліс» (сюжеттің құрам-дас бөлшектерін талдау)

1-қадам. Топта отырған әр оқушыға мәтін бөліктерін беру:

№1 оқушылар: 1-4 шумақтар (93-95 бет)

№2 оқушылар: 5-10 шумақтар (95-97 бет)

№3 оқушылар: 11-15 шумақтар(97-100 бет)

2-қадам. Әр оқушы өзіне тиесілі үзіндімен жұмыс істеу

3-қадам. Сараптау тобына бөліну (№1 оқушылар бір топқа, №2 ......)

4-қадам. Сараптау тобында өздері оқыған үзіндіні талқылау, түсіндіру жолын анық-тау

5-қадам. Өз тобына барып, сараптау то-бында талқылаған тапсырманы түсіндіру, өзара сұрақ қою (әр топтан 1-3 оқушы)

Дескриптор

-сюжетті біледі;

-өз ойын түсінікті, дәлелді жеткізе алады;

-мәтінмен жұмыс істей біледі.

Қалыптастырушы бағалау

«Басбармақ» әдісі







таныстырылым,

оқулық, хрестоматия,


флипчарт,

маркер,

бонус

Сабақтың соңы

5 мин.

1. Үй тапсырмасы: Жалғыз жортуыл. Көксерек туралы іздену

2. Кері байланыс

«Бағдаршам» әдісі

Жасыл – Қызықты болды, түсіндім.

Сары – Түсінбегенім болды.

Қызыл – Ештеңе түсінбедім.


стикерлер

Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?


Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы оқу мақсатына қол жеткізді ме?

Жеткізбесе неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ уақыттық кезеңдерін тиімді сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?





Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз.Өз сабағыңыз туралы сол жақта бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі:

1.

2.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады?

1.

2.

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың

жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?


7-сынып Қазақ әдебиеті Қысқа мерзімді жоспар

Тақырыбы: М.Әуезов «Көксерек» хикаяты.Жалғыз жортуыл

Мектеп:М.Әуезов атындағы жалпы орта мектебі

Күні: 9.02.2018ж.

Мұғалімнің аты- жөні: Б.Айтмурзаев

Сынып:7

Қатысқан оқушы саны:

Қатыспаған оқушы саны:

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

7.3.3.1- шығарманы ұлттық құндылық тұрғысынан талдап,әдеби эссе жазу;

7.1.4.1-көркем шығармадағы кейіпкер бейнесін ашып,үзінділерді жатқа айту;

Сабақ мақсаты

Шығарманы ұлттық құндылық тұрғысынан талдап,әдеби эссе жазып,

көркем шығармадағы кейіпкер бейнесін ашу,үзінділерді жатқа айту

Тілдік мақсат

Тіл мәдениетіне үйрене отырып, лексикалық сөздік қоры толығады.

Пәнге қатысты сөздік қор,термин: көбе,майырылмай,пақыр,селеу

Бағалау критерийлері

-Мұхтар өмірі, шығармашылығы туралы білу;

-шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдай білу

Құндылықтарды дамыту

тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы

Пәнаралық байланыс

тарих, география

АКТ қолдану дағдылары

презентацияны пайдалана білу

Бастапқы білім:

«Көксерек» хикаяты

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңдері

Сабақта орындалатын іс-әрекеттер

Ресурстар

Сабақтың басы

10 мин.

1.Шаттық шеңберін құрып, жағымды эмоциялық көңіл күй орнату

2. 1-ден 3-ке дейін санату арқылы топқа бөлу

(топбасшы сайлау, топ ережесін жасау)

3. Сабақ мақсатын хабарлау

4. Өткен сабақ

М.Әуезов «Көксерек» хикаяты

«1 сөйлем» әдісі (әр оқушы Мұхтар өмірі, шығармашылығы туралы 1 сөйлем айтады)

Дескриптор

Мұхтар өмірі мен шығармашылығы туралы деректер біледі;

-басқаның жауабын қайталамайды.

Қалыптастырушы бағалау

«Басбармақ» әдісі






оқулық, шығармалар жинағы,

бонус

Сабақтың ортасы

25 мин.

Жаңа сабақ

М.Әуезов «Көксерек» хикаяты

  1. «Миға шабуыл»

«Мұхтар туралы не білеміз?»

(топтастыру әдісімен жазу)

  1. «Суреттер сөйлейді»

(Мұхтар суреттері топтастырылған таныстырылым көрсету)

  1. «Ойлан-жұптас-бөліс» (сюжеттің құрам-дас бөлшектерін талдау)

1-қадам. Топта отырған әр оқушыға мәтін бөліктерін беру:

2-қадам. Әр оқушы өзіне тиесілі үзіндімен жұмыс істеу

3-қадам. Сараптау тобына бөліну (№1 оқушылар бір топқа, №2 ......)

4-қадам. Сараптау тобында өздері оқыған үзіндіні талқылау, түсіндіру жолын анық-тау

5-қадам. Өз тобына барып, сараптау то-бында талқылаған тапсырманы түсіндіру, өзара сұрақ қою (әр топтан 1-3 оқушы)

Дескриптор

-сюжетті біледі;

-өз ойын түсінікті, дәлелді жеткізе алады;

-мәтінмен жұмыс істей біледі.

Қалыптастырушы бағалау

«Басбармақ» әдісі







таныстырылым,

оқулық, хрестоматия,

флипчарт,

маркер,бонус

Сабақтың соңы

5 мин.

1. Үй тапсырмасы: Жалғыз жортуыл. Көксерек туралы іздену

2. Кері байланыс

«Бағдаршам» әдісі

Жасыл – Қызықты болды, түсіндім.

Сары – Түсінбегенім болды.

Қызыл – Ештеңе түсінбедім.


стикерлер

Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?


Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы оқу мақсатына қол жеткізді ме?

Жеткізбесе неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ уақыттық кезеңдерін тиімді сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?





Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз.Өз сабағыңыз туралы сол жақта бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі:

1.

2.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады?

1.

2.

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың

жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?














Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс

Скачать
Сабақ жоспар "Батыр Баян"

Автор: Айтмурзаев Бахтияр Ерманович

Дата: 10.02.2018

Номер свидетельства: 456248
