Сыныбы: | 5 орыс сыныбы | Мектеп: | Сайрам ауданы, № 18 Ә.Құрмантаев ЖОМ. |
Пәні: | Қазақ тілі | Мұғалімнің аты-жөні: | Қарымбаева Құндыз Орынбасарқызы |
Тақырыбы: | Кел,Жаңа жыл | Қатысқан саны: | Қатыспаған саны: |
Негізгі түйінді идея: | Сөйлемдер құрау.Оқушылар қыс мезгілі туралы әңгімелеуӨз ойларын айтуға үйретуТоптасып жұмыс істеуге дағдыландыру.Оқушыларға ойын түрлері арқылы, сын түрғысынан ойлата отырып, сөйлеу дағдысын дамыту. |
Оқу мақсаты: | Оқушылармен сөйлем құрай отырып, сын түрғысынан ойлата отырып, сөйлеу дағдысын дамыту. |
Тілдік мақсат: | Барлық оқушылар мәтін мазмұнын айта алады. негізгі сөздермен тіркестерді ажырата алады. Сыныптағы диалог арқылы тілін дамыту. Оқушының сауатты жазуын, есте сақтауын дамыту. Сабақты күнделікті өмірмен байланыстыра отырып тақырыптың мәнін ашу. Жазылым бойынша ұсыныстар: оқушылары эссе жазуға қалыптастыру. |
Алдыңғы оқу: | Алдыңғы тақырыпты еске түсіру және талқылау. |
Жоспар | |
Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Ресурстар |
5 мин | Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. Кезекшімен жұмыс Топқа бөлу топ ережесі Сергіту сәті
. | Амандасады. Қыс,жаз,күз болып топқа бөлінеді Жүректен жүрекке . Сергіту сәті.Бір-біріне ізгі тілектер | Тақта. Қима қағаздар жүрек |
10 мин | Үй тапсырмасы. «Серпілген сұрақ» әдісі.
| Оқушылар өткен тақырыбы бойынша сұрақ жауап қояды , ал топтағы оқушылар табады. | Стикер , А4. |
5мин
10 мин | Жаңа сабақ «миға шабуыл» әдісі, Сұрақ-жауап арқылы диологқа түсіру «Ойлан тап» Жұмбақтың шешуін тап Қандай мақал-мәтел білесің?
«Джигсо»әдісі бойынша Мәтінмен жұмыс Мәтінді 3топқа бөліп беру Оқып постер қорғайдыу Сен білесің бе?Жаңа жылдың негізгі нышаны ол... Тағы... «Ролдік ойындар»
«Жарнама»әдісі «диалогпен жұмыс» | Жыл мезгілдерін ата? Қыс айларын ата? Қысқы ауа райы Қысқы еңбек Қысқы мерекелер Қысқы ойын
Әр топ қарсылас тобын мұқият тыңдап «Бармақпен»бағалайды Шырша Аяз ата ,Ақшақар ,сыйлықтар ,отшашулар,ойыншықтар,қар,аяз,т,б . Әр топтан 1оқушы жаңа жылдың нышандарын көрсетеді,қарсы топтар табады
Жаңа жыл нышандарын жарнамалайды |
Стикер
Постер,маркер. |
8 мин | Қорытынды. «сөздікпен жұмыс» | Оқушылар өтілген сабақтағы жаңа сөздерді жазады. | стикер. |
4 мин | Бағалау. Мен қазақша сөйледім. 3 2 1 Мен сұрақ құрастырдым. 3 2 1 Мен сөздікпен жұмыс жасадым.3 2 1 | Оқушылар критерий арқылы бағаланады. | Интербелсенді тақта. |
2 мин | Үй жұмысы. 5- жаттығу. | | |
2 мин | Кері байланыс. «Б.Б.Б» әдісі | Оқушылар кері байланыс арқылы сабақтың әрбір бөліміне пікір жазады. | Стикер, интербелсенді тақта. |
Сабақтан кейін қойланатын сұрақтар: |
Не сәтті болды? | «сергіту сәті», «рольдік ойы»,»джигсо», «миға шабуыл». |
Не сәтсіз болды? | Критерий бойынша бағалау. Өйткені оқушылар критерий бойынша бағалауға дайын емес еді немесе дағдыланбаған еді. Оларға бұл жаңалық болды. |
Нені жақсартуға болады? | Сұрақтардың сапасын жақсарту, сөздікпен жұмыс жасау. |
Мен өз дағдыларымда нені дамыта алдым? Нені өзгертуге болады? | Мен осы сабақта жеті модульді толық кіріктіре алмасамда, сабақ бойында оқушыларға түсінік қалыптастырдым, оқу мақсатына жеттім деп ойлаймын, әрбір оқушының ішкі уәжін дамыттм деп ойлаймын өйткені кері байланыс кезінде мен тақырыптарды қалай меңгергендері туралы көп нәрсені ұқтым.келесіде критерий арқылы бағалауды жұзеге асырамын. |