Мерзiмі: 10.11.2016 ж.
| Тақырыбы | Педагогикалық менеджмент. |
| Мақсаты | Педагогикалық менеджмент және білім беру ісін басқару туралы мағлұмат беру |
| Міндеттері | 1. Менеджмент туралы түсініктерін талдай отырып, педагогикалық менеджмент ұғымына толық сипаттама беру 2. Педагогикалық менеджмент, білім беру ісін басқару және басқару принциптерін түсіндіру. 3.Топта жұмыс істей алуы, айналасындағы адамдармен дұрыс қарым- қатынас жасай алуы, ұжымда, топта өз мәртебесін теңестіре алуы. |
| Әдіс-тәсілдер | «Блиц-сұхбат» әдісі, түсіндірмелі-иллюстратив, «конверттегі сұрақ» әдісі, «Бағдаршам», әңгіме әдісі, іскерлік ойын, білімді бақылау, бағалау әдістері |
| Сабақта қолданылатын материалдар, көрнекіліктер | Слайд, конверттер, А-3, маркерлер, стикерлер, түрлі-түсті геометриялық фигуралар, бағдаршам түстерінен дөңгелектер. |
| Күтілетін нәтиже | Педагогикалық менеджмент туралы мағлұмат алады. Мектеп басшыларының басқару стильдері мен қызметтерін талдай алады |
| Ұйымдастыру кезеңі (1 минут) | Оқушылардың назарларын сабаққа аудару. Студенттерді түгендеу Бағалау бетшесін тарату. Критерий бойынша бағалау бетшелерін түсіндіру |
| Үй жұмысы бойынша (5 минут) ОҮБ | Оқытушы іс-әрекеті | Студенттің іс-әрекеті |
Мектептану дегеніміз не? Мектептану нені зерттейді? Мектеп жұмысының сапасы неге байланысты? Мектептану қандай дерек көздерге сүйенеді? Мектептану мазмұнын атаңыздар? Мектептанудың зерттейтін саласы - ? «Білім туралы» Заңның 8-бабы не туралы айтылған? | Жалғастыра тұрып жауап береді. Студенттер жинаған баллдарын бағалау бетшелеріне жазады |
| Үй жұмысын бекіту (5 минут) ОҮБ | Тест жұмысымен қорыту Бағалау (балл арқылы) | Студенттер тақырыпқа байланысты жеке тест жұмысын орындайды Бағалау бетшелірне балл қойып отырады |
| Жаңа материалды белсенді және саналы қабылдауға, меңгеруге студенттерді әзірлеу кезеңі. (2 минут) | «Блиц-сұхбат» Менеджмент Қажеттілік Билік Маслоу Ықпал ету Ықпал ету түрлері Билік түрлері Менеджер Менеджер салалары (олар қандай салаларда қызмет атқарады?) | Студенттер сұрақтарға жауап береді балл жинайды |
| Жаңа тақырып Негізгі кезең (10 минут) | А) Педагогикалық менеджмент туралы таныстыру Ә) Білім беру ісін басқару принциптері мен басқару стильдері туралы мағлұмат беру | Студенттер тыңдайды |
| Рөлдік ойын (басқару стильдеріне) (17 минут) ОҮБ | №1 тапсырма (3 минут) Сізге берілген стильдің анықтамасын мұқият оқып, осы басқарудың 5 негізгі жеке қасиетіне мінездеме беру №2 тапсырма (7 минут) Сіздің берілген мінездемеңізбен анықтамаңызға сүйене отырып, шарж-сурет салу №3 тапсырма (1минут) Ым-ишараны (жест, мимика, пантомимика) пайдалана отырып, өзіңіздің стиліңізді сипаттау №4 тапсырма (6 минут) Өзіңізге берілген стильдің «+» және «-» жақтарын жазу «Ойлауы», «Тапқырлығы», «Белсенділігі», «Идеяны ұсына білуі», «Сыни ойлауы», «Орындай алу қабілеті» критерийлер арқылы 3 баллдық негізде бағалау | Студенттер өздеріне берілген стильге мінездеме беріп, қорғайды Шарж-сурет салып қорғайды Студенттер ым-ишараны пайдалана отырып, өздеріне берілген стильді іс-қимылдар арқылы көрсетеді. «+» және «-» жағына сипаттама береді Студенттер бір-бірлерін бағалайды. |
| Қорыту кезеңі (5 минут) | Кестені толтыру | Шарттары | Тапсырма | Түсінік, саралау, мысалдар | | Білім | Жаңадан қандай білім алдың? | | | Түсінік, ұғу | Берілген білімді түсіндің бе? Немен дәлелдейсің? | | | Қолдану | Алған біліміңді неге қолданар едің? | | | Жұмбақ | Нені ұға алмадың, жете түсінбедің, соны сарала. | | Білімгерлердің ой-пікірлері арқылы сабақтың өткен дейгейін анықтауға болады. Сонымен қатар кестедегі мәліметтер арқылы білімгерлердің сабақ барысында жете түсінбеген мәліметтері болса, келесі сабақта қайта қаралады. | Студенттер кестені толтырады. Өз ойларымен бөліседі, талдайды. |
| Бағалау (2 минут) | Әр топтың жинаған ұпайы шығару Критерий бойынша бағалау бетшелерін толтырғанын оқыту | Студенттің аты-жөні | Үй жұмысын тексеру нәтижесі | Сабақтағы білім нәтижесі | Қорытынды нәтижесі ұпай | Бағасы | | 4 бөлім бойынша баяндау | Тест жұмысы | Жаңа тақырыптың мазмұнын табу | Іскерлік ойын | | №1 тапсырма | №2 тапсырма | №3 тапсырма | №4 тапсырма | | | | | | | | | | | | | Ұпай сандарымен танысады. Өзін-өзі бағалайды. |
| Үйге тапсырма (2 минут ) | Мектеп басшыларының қызметі Тақырып бойынша тест құрастыру (10 сұрақтан тұратын) | Дәптерлеріне жазып алады |
| Кері байланыс (1 минут) | «Бағдаршам» | «Бағдаршам» түстерін көтереді |