kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

М??алім ол бізді?

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? та?ырыбы: М??алім ол бізді?

Саба?ты? ма?саты:

Білімділік: та?ырыпты? мазм?нын ашу, т?сіндіру, ме?герту

Дамытушылы?: тапсырмалар ар?ылы о?ушыларды? шы?армашылы? ?абілеттерін арттыру.

Т?рбиелік: о?ушыларды м?дениеттілікке баулу.

 Саба? т?рлері:

Жа?а та?ырыпты ме?геру. Тексеру ж?не ба?алау.  Ж?йеге келтіру. Топпенж?мыс.  Аралас саба?.

 Саба?ты     ?йымдастыру т?рі:

 Баяндау.  ??гімелеу.  С?здіктермен ж?мыс. Талдау. Жатты?у.  М?тінмен ж?мыс. Ой тол?ау. Де?гейлік тапсырмалар беру.

Дидактикалы? материалдар:

 О?улы?. Д?птер. Суреттер. Сызбалар.

Саба? барысы

1.  ?йымдастыру кезе?і:                          

Міндеті: Саба?ты ж?ргізу ?шін сыныпты? ішінде ?алыпты жа?дай жасау ж?не о?ушыларды психология т?р?ысынан саба??а бейімдеу

1.С?лемдесу.   2.О?ушыларды? саба??а дайынды?ын тексеру 3.О?ушыларды? к??іл-к?йін ?йымдастыру

4.Саба?ты? ма?сатын ж?не жургізу жоспарын ашу

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«М??алім ол бізді? »

Сабақтың тақырыбы: Мұғалім ол біздің

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: тақырыптың мазмұнын ашу, түсіндіру, меңгерту

Дамытушылық: тапсырмалар арқылы оқушылардың шығармашылық қабілеттерін арттыру.

Тәрбиелік: оқушыларды мәдениеттілікке баулу.

Сабақ түрлері:

Жаңа тақырыпты меңгеру. Тексеру және бағалау. Жүйеге келтіру. Топпенжұмыс. Аралас сабақ.

Сабақты ұйымдастыру түрі:

Баяндау. Әңгімелеу. Сөздіктермен жұмыс. Талдау. Жаттығу. Мәтінмен жұмыс. Ой толғау. Деңгейлік тапсырмалар беру.

Дидактикалық материалдар:

Оқулық. Дәптер. Суреттер. Сызбалар.

Сабақ барысы

1. Ұйымдастыру кезеңі:

Міндеті: Сабақты жүргізу үшін сыныптың ішінде қалыпты жағдай жасау және оқушыларды психология тұрғысынан сабаққа бейімдеу

1.Сәлемдесу. 2.Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру 3.Оқушылардың көңіл-күйін ұйымдастыру

4.Сабақтың мақсатын және жургізу жоспарын ашу

2.Үй тапсырмасын тексеру:

Міндеті: Үй тапсырмасын дұрыс және толық орындалуын тексеру, жіберген қателіктерін анықтау.

III. Сабақтың мақсатын. Барысын айту.

IV. Сөздік жұмыс.

сылтаурату — найти предлог (повод)

байқау – заметить

жөнделу – исправиться

іркілмеу – безостановочно

түк білмеу - ничего не знать

тәлім - наставление, воспитание, обучение

қарыз – долг

маза - покой, спокойствие

1. Осы сөздердің мағыналарын түсіндіру, аудару.

2. Дұрыс айтуға дағдыландыру:

- мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды;

- оқушылар мұғалімнен кейін сөздерді дауыстап оқиды;

- тізбекпен оқиды.

3. Жаңа сөздерден сөз тіркестерін құрау.

білмей ұйықтау, ...

4. Сөйлемдер құрау.

Қатты шаршағаннан Дәурен тук білмей ұйықтады.

5. Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазу.

V. Топтың жұмыс. Сыныпты бірнеше топқа беру.

1. Мәтінді түсініп оқып, сөйлемдерге сұрақтар құрастыру. Рөлге бөліп, сөйлесу.

Әр топ өз бетінше жұмыс істейді. Мәтінді оқып, аудара­ды. Рөлге бөліп, бір-бірімен сөйлеседі.

Автор: Бірде Еркебай күні бойы ойнап, сабағына дайындалмай ұйықтап қалды. Таңертең әлденені сылтауратып, мектепке барғысы келмей жүріп алды. Мұны әжесі байқады да, киімін қие бастады.

Еркебай: - Әже, сіз қайда барасыз?

Әжесі: - Мектепке.

Еркебай: - Онда не істейсіз, әже?

Әжесі: - Сенің орныңа оқып келемін.

Автор: Еркебай қатты ұялды.

Еркебай: - Әже, әжетай, бармай-ақ қойшы. Өзім барам.

Автор: Сол күннен кейін Еркебайдың сабағы жөнделе бастады.

VI. Сергіту жаттығу. Ән үйренейік.


МҰҒАЛІМ ОЛ БІЗДІҢ

Білімнің кілтіңдей Қиынға төзуге

Әліппе ұстатқан, Үйреткен қашанда:

Оқуға іркілмей, Жаманнан безуге,

Тоқуға ұстартқан. Жақсылық жасауға.

Қамқоры ұл-қыздың - Қамқоры ұл-қыздың -

Мұғалім ол біздің. Мұғалім ол біздің.

Мұзафар Әлімбаев


VII. Топтың оқу мыс.

2. Сөзжұмбақты шешу. Жұмбақтарды жаттап алу. Дайындыққа 6 минут уақыт беріледі. I топтың тапсырмасы: 1, 2-тапсырма. П топтың тапсырмасы: 3, 4-тапсырма. Ш топтың тапсырмасы: 5 ,6-тапсырма.

3. 2-тапсырма бойынша «Көкпар ойынын» өткізу.

Ойынның шарты:

Сыныптағы оқушылар 3 топқа бөлінеді. Әр оқушы дор­бадан асық алып, нөміріне сәйкес сұраққа дайындалуға отырады. Содан кейін қамшыны көтеріп, тез жауап бе­руге тырысады. Тақтада топ аттары жазылып, ұпайлары есептеледі.

Ойынның сұрақтары:

1. Қазақ тілі сабағы аптасына неше рет болады?

2. Сендерге қазақ тілі киын ба?

3. Қазір қазақша қалай сөйлейсіңдер?

4. Қазақша сұрақ қоя аласыңдар ма?

5. Қазақ тілі сабағы қалай өтеді?

6. Сабақты қандай мұғалім жүргізеді?

7. Сабақта қандай тақырыптарды өтесіңдер?

8. Сабақта қандай талдаулар жасайсыңдар?

9. Қателеріңді кім түзетіп береді?

10. Бүгін сабаққа кім кешігіп келді?

11. Қазақ тілінен басқа қандай тілдерді оқисыңдар?


VIII. 6-тапсырма. Мәтінді рөлге бөліп оқу.

IX. Үй тапсырмасы. Өлеңді жаттау.

Сабақтың тақырыбы: Кітапхана

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: тақырып бойынша берілген жаңа сөздерді, сөз тіркестерін дұрыс айтуға, сауатты жазуға үйрету.

Дамытушылық: ауызекі сөйлеу дағдыларын, есте сақтау қабілеттерін дамыту, ойлай білуге дағдыландыру, өз ойын анық, толық жеткізе білуге үйрету.

Тәрбиелік: оқушыларды әдемі сөйлей білуге, мәдениеттілікке баулу.

Сабақ түрлері:

Жаңа тақырыпты меңгеру. Тексеру және бағалау. Жүйеге келтіру. Топпен жұмыс. Аралас сабақ.

Сабақты ұйымдастыру түрі:

Баяндау. Әңгімелеу. Сөздіктермен жұмыс. Талдау. Жаттығу. Мәтінмен жұмыс. Ой толғау. Деңгейлік тапсырмалар беру.

Дидактикалық материалдар:

Оқулық. Дәптер. Суреттер. Сызбалар.

Сабақ барысы

1. Ұйымдастыру кезеңі:

Міндеті: Сабақты жүргізу үшін сыныптың ішінде қалыпты жағдай жасау және оқушыларды психология тұрғысынан сабаққа бейімдеу

1.Сәлемдесу. 2.Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру 3.Оқушылардың көңіл-күйін ұйымдастыру

4.Сабақтың мақсатын және жургізу жоспарын ашу

2.Үй тапсырмасын тексеру:

Міндеті: Үй тапсырмасын дұрыс және толық орындалуын тексеру, жіберген қателіктерін анықтау.

III. Сабақтың мақсатын. Барысын айту.

IV. Сөздік жұмыс.

Сатылымда – в продаже

Көп білгісі келген адам – человек, желающий много знать

Саздан жасалған тақтайшалар- таблички из глины

Қолжазбалардан – из рукописей

Қолбасшылық туралы – про лидерство

а) жаңа сөздерді оқушылармен бірнеше рет қайталау

б) бірнеше сөз тіркестерін жасау

в) екі немесе үш сөйлем құрастыру

V.Жаңа тақырыпты түсіндіру.

-балалар біздің мектепте кітапхана бар ма?

-сендерге кітапханаға жиі барып тұрасындар ма?

- кітапханада не бар?

VI. Кітаппен жұмыс. Мәтінді оқушыларға оқыту, орысшаға аудару, бірнеше сұрақ құрастыру

Кітапхана (библиотека) мәтіннің аудармасы

Во всех школах есть библиотека. Библиотека занимает особое место в жизне каждого человека. Сказать пр правде, не каждую интересную книгу мы можем купить. Некоторых книг не бывает в продаже. Человек желающий много знать, который любит книгу, пойдет в библиотеку.

Древние книги были зделаны из табличек глины и папируса. После этого в библиотеках сохранились рукописи из бумаг. Сегоднешний библиотечный фонд состоит из рукописей, книг, аудиоматериалов, дисков, CD-ROM-ов. А так же нынешние библиотеки подсоедены к телекомуникационным связям. Через него можно использовать и другой фонд библиотек.

Я часто хожу в библиотек по субботам. Мне нравяться исторические книги. Книги читаю на казахском, так и на русских языках.

Хорошо, когда школьная библиотека богата книгами. Иногда книгу которую я не нахожу в нашей школьной библиотеке, я нахожу в других библиотеках с помощью библиотекарши через компьютер. В последнее время начала читать книги про лидерство. Из книги ты многое возмешь, она тебя воспитает.

VII Сабақты бекіту.

1 тапсырма. Сызбаны пайдаланып, сұраққа жауап беру





аңыздар лирикалық шығармалар

фантастикалық Қандай ертегілер

кітаптар

әңгімелер оқисыңдар? тарихи романдар


ғылыми әзіл әңгімелер



энциклопедиялар өлеңдер



VIII.Сабақты қорытындылау.

IХ. Үйге тапсырма беру. Кітапхана тақырыбына шағын диалог құрастырып келу

Х. Бағалау


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
М??алім ол бізді?

Автор: Cтупникова Асия Сериковна

Дата: 14.09.2015

Номер свидетельства: 230607
