kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

?ыс?а мерзімді саба? жоспары: Мені? достарым

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?негізделгено?ума?саттары:1.1.2.1. К?нделікті ?мірде ?олданылатын таныс с?здерді? ма?ынасын т?сіну 1.2.5.1.?ыс?а фильмдер мен ты?далым материалдарыны? сюжетін ?з с?зімен сипаттау.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«?ыс?а мерзімді саба? жоспары: Мені? достарым»

ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАРЫ

Сабақ:

Менің достарым

Мектеп:

Өскемен қаласы әкімдігінің «№10 мектеп-гимназия» КММ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Мағзиева Н.З.

Сынып: 1«А»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақ негізделген оқу мақсаттары:

1.1.2.1. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну

1.2.5.1. Қысқа фильмдер мен тыңдалым материалдарының сюжетін өз сөзімен сипаттау

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

Таныс емес сөздерді тыңдайды, жаңа сөздерді хормен қайталай алады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Сөздерді түсінеді жəне оған сəйкес дұрыс əрекет ете алады (білімін көрсетеді). Жақсы мен жаманды ажырата біледі.

Кейбір оқушылар орындай алады:

Өз досын суреттеп айта біледі. Суретке сәйкес ауызша сөйлемдерді құрайды.

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

Сөздерді қатесіз айта алады. Қарапайым сұрақтарға жауап бере алады. Өз досын суреттеп айта біледі.

Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Дос, достық, көп, жақсы,жаман, адал, нашар.

Талқылауға арналған сұрақтар:

-«Дос» деген ұғымды қалай түсінесің?

-Достар қандай болу керек?

-Сенің досың бар ма?

-Сен жақсы доссың ба?

Ишара:

Оқушыларға көмек көрсету, «жарайсың», «бәрекелді» деген сияқты сөздермен оқушыларды қолдап отыру.

Алдыңғы оқу:

-Дос дегеніміз кім?

Жоспар

Жоспарланған уақыт

45 мин

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин.

















5 мин.

Ұйымдастыру кезеңі.

1.Оқушылармен амандасу, түгендеу, 2.«Көңіл-күй аралы» стратегиясы (дөңгелекшелердің түсі арқылы топқа бөлу)

«Дос», «Достық» топтары

-Сәлеметсіңдер ме, балалар!

-Балалар, бүгінгі сабақта сендерді көргеніме қуаныштымын!

-Ал, балалар сендердің сабақ басындағы көңіл-күйлерің қандай? (Сабақтың басындағы көңіл-күйлерін дөңгелекшелерге смайлдарды салу арқылы көрсетеді)

Тақырыпты ашу:

Қызығушылықты ояту

Төмендегі суреттер бойынша тақырыпты ашу сұрақтарын қою:

- Суреттердегі кімдер?

Болжалды жауаптар:

-Балалар, қыз, ұл, дос...

-Дұрыс айтасыңдар.

-Бүгін біз сабақта «Менің достарым» атты тақырыппен танысамыз.









Сурет қиындылары (смайлдар)











Интербелсенді тақтадағы суреттер көмегімен











7 мин.





































3 мин.








15 мин.













7 мин.

Тыңдалым, айтылым дағдылары

Жаңа сөздермен танысу:

Дос




Достық






Көп



Жақсы




Жаман,

нашар




Адал




1.Сөздерді хормен қайталау;

2.Сөз тіркестерін құрастыру;

Болжалды жауаптар:

Жақсы дос, жаман дос, адал дос, көп достар.


Сергіту сәті:

Атама сәлем беремін!

Әжеме сәлем беремін!

Әкеме сәлем беремін!

Анама сәлем беремін!

Досыма сәлем беремін!

Бәрін де жақсы көремін!


«Кейіпкер келбеті» стратегиясы

1. «Көк ту және достар» мультфильмін көру.

-Мультфильмде баланың аты кім ?

-Мағжан қандай?

-Мағжан жақсы дос па?

- Жаман дос па?


2. Бейнебаян негізінде постерге кейіпкердің суретін салып, ауызша суреттейді.



«Белсенділік таныт» стратегиясы



Табысты оқушылардың арасынан әр топтан 1 оқушы шығып, досын суреттеп айтады. Суретке сәйкес ауызша сөйлемдер құрайды.

Оқушы жауабы:

Менің досым бар. Досымның аты Саша. Саша 1-сыныпта оқиды. Ол жақсы, адал дос.

Тақтадағы сөздерді мұғалім оқиды, оқушылар хормен қайталайды.
































Оқушылар өздері білетін сергіту сәтін орындайды.





Бейнебаян көру.

Бейнебаян негізінде постерге кейіпкердің суретін салып, ауызша суреттейді.



Досының фотосына негіздейді.

Соңы

3 мин.

«Көңіл-күй аралы» стратегиясы

Оқушылар смайлдар арқылы көңіл-күйлерінің сабақтың басындағымен салыстырғанда, сабақ соңында қаншалықты өзгергендігін көрсетеді.















Сабақ аяқталды.

Сау болыңдар, балалар!


Қосымша ақпарат

Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспар-лайсыз? Қабі-летті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пəнаралық байланыс – Денсаулық жəне қауіп-сіздік, АКТ-мен байла-ныс. Құнды-лықтармен байланыс (тəрбие элементі).

Оқушыларды жаңа тақырыппен, сөздермен таныстырдым. Сабақтың мақсаты мен кезеңдері толық орындалды. Табысты оқушылар өз ойларымен бөлісе білді.

Сабақ мақсатына жеткен, жетпегенін кері байланыс арқылы байқаймын.


Дене шынықтыру, бейнелеу өнері, өзін-өзі тану, АКТ көмегі, достықты қадірлеу.

Рефлексия: Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?


Бүгін оқушылар не үйренді?


Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сəйкес болды ма?)


Уақытты қалай пайдаландым?


Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім жəне неге?


Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды.





Оқушылар жаңа сөздерді жаттап алды, сұрақтарға жауап беріп, сұхбаттасым әрекетіне түсе алды.


Жоспарда берілген мақсатыма берілген тапсырмалар түрі сәйкес келді.






Уақытты тиімді пайдаландым.



Әр тапсырма соңында уәждерін арттыру мақсатында смайл, жұлдызша т.б. таратып отыру.


Қысқаша бағамдау

Ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1. Оқушылар «Дос. Жақсы дос. Жаман дос. Адал дос. Достық» сөздерінің мағынасын түсінгені.

2. Табысты оқушылар өз досы туралы алдын-ала даярлап, жауап бере алғандығы.

Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

Әр тапсырма соңында уәждерін арттыру мақсатында смайл, жұлдызша т.б. таратып отыру.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

Орташа деңгейдегі оқушылардың деңгейін жоғарылату бағытында жұмысты түрлендіремін.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
?ыс?а мерзімді саба? жоспары: Мені? достарым

Автор: Магзиева Нургуль Задахановна

Дата: 05.07.2016

Номер свидетельства: 336995
