Мақсаты | Денсаулық туралы мәлімет беру, жаңа сөздермен танысу, өз ойын, пікірін еркін жеткізе білуге үйрету,қазақ тілінде сөйлеу дағдыларын, ынтымақтастыққа, жауапкершілікке тәрбиелеу. Фонетика саласын еске түсіріп, талдау жасап білу. |
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: | Диалогтік оқыту /сұрақ-жауап/ Үй тапсырмасын жоғары және төмен дәрежелі сұрақтар арқылы тексеру, топтық жұмыс: жаңа білімді меңгерту, ой бөлісу, бағалау әдістері, сыни тұрғыдан ойлау стратегиялары, деңгейлік тапсырмалар. |
Кіріспе Слайд 1 Слайд 2 Слайд 3 Слайд 4 Слайд 5 Идея қоржыны /ілемін мақсатын салыстырамын/ | 1.Оқушылармен амандасу, түгелдеу. - Оқушылар, көңіл-күйіміз қалай? Сабағымызды бастамас бұрын, бір шумақтық өлеңімізді оқып шығайық. 2. Психологиялық дайындық Қайырлы таң достым, қайырлы күн болсын, сәрсенбінің әр кезі, сәттілікке толсын, біздің алар бағамыз, кілең бестік болсын. 3. Кезекшілік сұхбат / саморегуляц/ 4.Үй тапсырмасын тексеру: Ыстық орындық арқылы сөздерді тексеру Врач, поликлиника, болезнь, интерес, достойный, болеть, окр среда 5. Бүгінгі сабақтың тақырыбыз белгісіз. Оны анықтау үшін мына суретке назар аударайық. Ой толғау. Астында шетелдік машина, миллион доллар ақшасы бар, бірақ бұл адам қатты ауырады екен. Қалай ойлайсындар бұл адам бақытты ма ? Ал сонда дүниедегі ең басты бақыт не екен ? / Денсаулық/ Ал мынау отбасы дені сау адамдар көңілді, бақытты болып жүреді Ал сендер денсаулық туралы қандай мақалды білесіңдер? Жаңа тақырып: Ендеше бүгінгі біздің тақырыбыз Денсаулық – зор байлық. Сабақтың мақсатын оқушылардан сұрау Ал енді саб мақсатымыз қандай не істейміз -Денсаулық туралы жаңа мәліметпен танысамыз | Амандасады Бес бармақ арқылы көрсетеді Кезекшінің сұрағына жауап береді. Оқушылар үй тапсырмасы бойынша жауап береді. Жауап беруші оқушыға сынып өткен тақырыптар бойынша сөздерді аударуға береді Суретпен жұмыс |
Слайд 6 Тұсаукесер Слайд 7 | 6. Жаңа сөздермен танысу: Мен оқимын , тізбетеп қайталаймыз + сөз тіркесін жасайық 7. Мәтінмен жұмыс: Әр топ мәнерлеп оқиды екі сөйлемнен. 8. Сұрақтарға жауап беру 1 топ-2 топқа, 2топ-3 топқа, 3 топ – 4 топқа, 4 топ- 1 топқа сұрақ қояды. | Оқиды, сөз тіркесін жасайды Мәнерлеп оқиды Сұрақтарға жауап береді. |
Негізгі бөлім Ақ қорапшасы /сөздер/ Слайд 8 Қорытынды Слайд 9 Слайд 10 | 9. Сергіту сәті 10. Грамматикамен жұмыс. Мына қорапшадан Әр топ 1 сөзден таңдап алады: Бай, адам, зор, дені Топпен фонетикалық талдау орындайды Бұл тапсырманы мына бағалау дискрипторлар бойынша әр оқушы өз-өзің тексеріп баллдарды қояды. Бұл тапсырмада ең көп баллы 6 балл. Тындалым-аудирование Қазір видеоны қарап, 5 сұраққа жауап беруіміз керек. Бәріміз мұқият тындаймыз. Ең жоғары балл 5 балл. Бағалау парағы арқылы тексересіңдер. Енді 2 тапсырма бойынша жалпы баллды шығарып өзіне бағаны шығарыңдар Қыздың атың атаңыз? Қыз далаға неге шықпады ? Ауырмау үшін нені көтеру керек? Имунитет көтеру үшін не қажет ? Денсаулықты мықты болуы кімге байланысты ? 1)Бекіту сұрақтары: «Блум текшесі» арқыры 4 сұраққа жауап береміз Бүгін біз сабақта не туралы әңгімелестік ? Денсаулық – зор байлық мақалды қалай түсінесіңдер ? Сен денсаулықты сақтау үшін не істейсің ? Неліктен денсаулықты сақтау керек ? Адам денсаулықты сақтамаса не болар еді ? Дұрыс тамақтану бұл жақсы ма ? Компьютерде ойнағаны бұл жаман ба? 2)Бағалау: Сабақ барысындағы жұмыстар бойынша,топпен жұмыс орындағанда сабақ критерийлеріне сәйкес топтың спикерлері баға айтады.Және бүгін дискрипторлар бойнша әр оқушы өзіне бағаны қойды Фамиляны толтырып ұмытпай парталарда қалсың 3)Үйге тапсырма: Деңгейлік тапсырма Әр оқушы өзіңе тән тапсырманы орындауға болады. «Денсаулықты сақта» эссе дәптерде жазу Дұрыс-бұрыс кестені толтыру керек төмен оқитын оқуш-ға 4)Рефлексия: Сендерге сабақ ұнады ма ? Баспалдақтағы өзіңе тәң баспалдықта толтыған стикерді іліп қояды Балалар біз бүгін қандай тақырыпта сөз қозғадық? Сендер қандай азамат болып осулерің керек? XXI ғасырда Ашық аспан астында Көңіліміз қуанышқа толсын. дендерің сау болсын - Сабақ аяқталды! - Сау болыңыздар | Интербелсенді тақтадан бейнеролик көрсетіледі. Оқушылар қозғалып, билейді. Бағалау парағы бойынша тексереді Оқушылар сол арқылы білімдерін бір жерге жинақтап, сұрақт ж б Кезекші оқушы сыныпқа деңгейлік тапсырмаларды таратып береді. І деңгей: Әсел, махаббат, Сұңғат, Өмірбек, Саят, Аружан, Әрсен, Ильяс. ІІ деңгей: Әсем, Әдігер, Шадияр, Әлиби, Абылай, Дильназ, Аман, Нұрдаулет. ІІІ деңгей: Гүлжиһан, Асимгуль, Динара, Бекзат, Айбек. Үй тапсырмасын түсіріп алады Оқушылар тақтаға кезекпен шығып, Музыка бойынша |
Сабақтың өзіндік талдауы | «Денсаулық – зор байлық» тақырыбындағы сабағым өз мақсатына жетіп, күтілетін нәтижелер жүзеге асырылды деп ойлаймын. Кіріспе бөлімінде сыныпта қолайлы атмосфера қалыптастыру үшін өлең шумақтарын оқып сабаққа назар аудардым. Өткен материалдар қайталанып, пысықтау сұрақтары қойылды. Тұсаукесер бөлімі бойынша оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатын шығарып алды. Негізгі бөлімде интербелсенді тақта арқылы көрсетілген суретпен жұмыс жасау негізінде жаңа материалды өздеріне меңгеруге бағыт сілтедім. Формативті, критериялық бағалаудың түрлі стратегияларын қолдану арқылы білім алушылар өздерін және өзара бағалауды жүзеге асырып отырды. Интербелсенді тақтадан бейнеролик көрсету арқылы сергіту сәті ұйымдастырылды. Талантты және оқуында кедергісі бар оқушылармен жұмыстану мақсатында деңгейлік тапсырмалар орындалды. Мәтінмен жұмыс жүргізіліп, жаттығу жұмыстары жасалды. Топтық жұмысты диалогтық оқыту арқылы жүзеге асыру үшін интербелсенді тақта арқылы 4 топқа сөзге фонет талдауға берілді. Кейін тапсырма қол шапалақ арқылы бағаланды. Топтар мен жеке оқушылар арасында пікірталас тудыру үшін Қорытынды бөлімде оқушылардың білімін жинақтау әрі бекіту мақсатында «Дұрыс-Дұрыс емес» стратегиясы пайдаланылды «Блум текшесі» арқылы . Оқушылар бағаланып, үй тапсырмасы берілді. Сабақтан алған әсерлерін баяндауға мүмкіндік беретін рефлекция парақтары толтырылды. |