kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ашық сабақтың әзірлемесі

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ашық сабақтың жоспары:

Ашық сабақтың тақырыбы:

Жарнаманың нарықтық экономикадағы ролі.

Ашық сабақтың мақсаты:

Білімділік: жарнаманың нарықтық экономикадағы ролін, алатын орнын білу.

Тәрбиелік:Оқушыларды нарықтық экономикаға тәрбиелеу,адамгершілікке өз мамандығын жақсы меңгеруге,,іскерлік белсенділіктерін арттыру.

Дағдылық: Нарықтық экономикалық көзқарастарын қалыптастыру,

жарнаманы іс тәжірибеде қолдануды дағдыға айналдыру.

Сабақтың түрі: тәжірибе

Пәнаралық байланыс: нарықтық экономика, кәсіпорын экономикасы, маркетинг негіздері,менеджмент негіздері.

Сабақ әдісі:Түсіндіру ауызша сұрақ-жауап, есеп шығару.

Сабақтың көрнекілігі: плакат,фишкалар,ТСО,

Сабақтың технологиясы:Модульдік оқыту технологиясының элементтері.

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезең:сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысушылығын тексеру.

2.Үй тапсырмасын сұрау:

1. Өндірісті ұйымдастыру. 

2. Кәсіпкерліктің түрлері.

3. Негізгі қорлар, оның түрлері.

4.Негізгі қорларды бағалау.

5.Айналым қорлары.

6. Экономика дегеніміз

7. Экономиканың құрылымдық салалары.

8.Басқару шешімі.

9.Менеджмент,оның басқару принциптері.

10. Амортизация, оны есептеу әдістері.

11.Пригожиннің басқару шешімін жіктеуі.

12. Кәсіпкерлік, оның қасиеттері.

3Модульдік оқыту технологиясының элементтері.

Бақытты сәт.(Оқыта үйрету ойыны)

1.Бой сергіту. (Үй жұмысы) жарнама.

2.Бөшкеден шыққан бас қатырғылар:

     Артықшылықтар мен кемшіліктер:

А) Жеке кәсіпкерлік.

Б) Жауапкершілігі шектеулі серіктестік.

В) Корпорация.

3.Жұмбақтас: (не?,кім?, қашан?)

1. Экономиканың негізін қалаушылар?

2. Тауар дегеніміз не?

3.Тозу дегеніміз не?.

4.АҚШ та жарнама ұйымы қашан құрылды ?

5.Маркетинг негізін қалаушы кім?

6. Сұраныс дегеніміз не? 

7.Маркетинг дегеніміз не?

8.Биылғы жолдаудың аталуы және қашан шықты?

 9.Менеджменттің негізін қалаушы кім?

10. пРОБЛЕМА дегеніміз не?

4.Сен- маған, мен- саған.Топ басшыларының сайысы.

5.Ситуациялық сұрақтар:

6.Есептер шығару.

7.Оқушылардың білімін бағалау.фишкалардың орта балын шығару.

8.Үй жұмысы:Маркетинг негіздеріС.Р.Есімжанова. 10. тарау 301- 319бет

Сабақтың қорытындысын шығару:

Пән  мұғалімі:                         Казизова Б.Ш.

Жарнама түрлеріне  ситуациялық жағдайлар :   

1.Қазіргі уақытта жарнаманы Сынаушылар, оны адам санасын улайтын,тауарға қосымша құндылық дарытып, жалған қажеттіліктерді туғызатын айлалы әрекет деп аталады. Ал, жарнаманы оның бәсекені дамытатынын, сұранысты арттыратырын, тұтынуды пайдалы ақпаратпен қамтамасыз ететінін, осы арқылы жаппай өндірістің дамуына ықпалы тигізетін атап көрсетті.

         Сұрақ : Сіз осының қайсысына келісесіз және осыны дәлелденіз ?

2.Егер сіз нарықтық бәсекеге толық қабілетініз жетіп тұрса, жарнама жасаудың қандай стильдік түрін таңдар  едіңіз ?

Мысалы, 1- түрі : натураға қарап жасау оған әдеттегі екі әйелдің тауар туралы әңгімесі. 2- түрі : фантазия ( қиял ) – оған тауар туралы әр түрлі қиял пайда болады ( колгейт макс фреш ). 3- түрі : « Көңіл -  күй мен бейне  » - бұнда тауаро айналысында белгілі бір әсемдік, махаббат бейнесі қалыптасады ( камей, черный жемчуг ) 4- түрі : «Әзіл – оспақты пайдалану  » - әзіл жағымды сезімдерді тудырады және жарнаманы есте қалуына  көмектеседі. ( НАТС ). 5 – түрі : « Музыка » - тауарды ән айту арқылы жарнамалау. ( СОСА - СОLA ). 6 – түрі : « Тарихи әңгіме ретіндегі жарнама » - мұнда ірі   тұлғалардың  өмірінде болған шын оқиғалар негізінде жасалған қызықты сценариялар. ( Империялар )

3.Мысалы: түс туралы шешім жарнаманың тиімділігі  тікелей әсер етеді. Түс адам сезіміне әсер етеді, оны жұбатады, алыстатып, жақындатады, құштарландырып, қобалжытады. Мысалы : көк түстен суық ескендей болады., ал қызыл және қызғылт –сары түс жылы пайда деп есептеледі.Көк түс бір қалыпты көңіл – күй сыйлайды, ал күлгін –көк адамды беймаза етеді.

         Сұрақ : ал сіздің  түске байланысты өз көзқарасыңыз  қандай, яғни сіз жарнаманың қандай түсті болғанын ұнатасыз?

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ашық сабақтың әзірлемесі»

Қазақстан Республикасының білім және ғылым министрлігі

Евразиялық технико-гуманитарлық колледжі




«Бекітемін »

Евразиялық технико-гуманитарлық

колледждің әдіскері

_______Тұрашева Ж.А

«17_» 11 2013___ж




Ашық сабақтың әзірлемесі

Мамандық: 1202000 «Жол қозғалысын ұйымдастыру»

Пән:Нарықтық экономика негіздері

Тақырыбы: Жарнаманың нарықтық экономикадағы ролі

Курс 2 күндізгі бөлім

Топ 201








Әлеуметтік-экономикалық және

құқықтық пәндер бірлестігі

отырысында қаралды

хаттама № «2_» 27 09__2013___ж

төрайымы: Казизова Б.Ш

Оқытушысы: Казизова Б.Ш










Семей қаласы

Ашық сабақтың жоспары:


Ашық сабақтың тақырыбы:

Жарнаманың нарықтық экономикадағы ролі.


Ашық сабақтың мақсаты:


Білімділік: жарнаманың нарықтық экономикадағы ролін, алатын орнын білу.


Тәрбиелік:Оқушыларды нарықтық экономикаға тәрбиелеу,адамгершілікке өз мамандығын жақсы меңгеруге, ,іскерлік белсенділіктерін арттыру.


Дағдылық: Нарықтық экономикалық көзқарастарын қалыптастыру,

жарнаманы іс тәжірибеде қолдануды дағдыға айналдыру.


Сабақтың түрі: тәжірибе


Пәнаралық байланыс: нарықтық экономика, кәсіпорын экономикасы, маркетинг негіздері,менеджмент негіздері.


Сабақ әдісі:Түсіндіру ауызша сұрақ-жауап, есеп шығару.


Сабақтың көрнекілігі: плакат,фишкалар,ТСО,


Сабақтың технологиясы:Модульдік оқыту технологиясының элементтері.


Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезең:сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысушылығын тексеру.

2.Үй тапсырмасын сұрау:

1. Өндірісті ұйымдастыру.

2. Кәсіпкерліктің түрлері.

3. Негізгі қорлар, оның түрлері.

4.Негізгі қорларды бағалау.

5.Айналым қорлары.

6. Экономика дегеніміз

7. Экономиканың құрылымдық салалары.

8.Басқару шешімі.

9.Менеджмент,оның басқару принциптері.

10. Амортизация, оны есептеу әдістері.

11.Пригожиннің басқару шешімін жіктеуі.

12. Кәсіпкерлік, оның қасиеттері.


3Модульдік оқыту технологиясының элементтері.

Бақытты сәт.(Оқыта үйрету ойыны)

1.Бой сергіту. (Үй жұмысы) жарнама.

2.Бөшкеден шыққан бас қатырғылар:

Артықшылықтар мен кемшіліктер:


А) Жеке кәсіпкерлік.

Б) Жауапкершілігі шектеулі серіктестік.

В) Корпорация.


3.Жұмбақтас: (не?,кім?, қашан?)

1. Экономиканың негізін қалаушылар?

2. Тауар дегеніміз не?

3.Тозу дегеніміз не?.

4.АҚШ та жарнама ұйымы қашан құрылды ?

5.Маркетинг негізін қалаушы кім?

6. Сұраныс дегеніміз не?

7.Маркетинг дегеніміз не?

8.Биылғы жолдаудың аталуы және қашан шықты?

9.Менеджменттің негізін қалаушы кім?

10. пРОБЛЕМА дегеніміз не?


4.Сен- маған, мен- саған.Топ басшыларының сайысы.


5.Ситуациялық сұрақтар:


6.Есептер шығару.



7.Оқушылардың білімін бағалау.фишкалардың орта балын шығару.


8.Үй жұмысы:Маркетинг негіздеріС.Р.Есімжанова. 10. тарау 301- 319бет

Сабақтың қорытындысын шығару:







Пән мұғалімі: Казизова Б.Ш.












Жарнама түрлеріне ситуациялық жағдайлар :

1.Қазіргі уақытта жарнаманы Сынаушылар, оны адам санасын улайтын,тауарға қосымша құндылық дарытып, жалған қажеттіліктерді туғызатын айлалы әрекет деп аталады. Ал, жарнаманы оның бәсекені дамытатынын, сұранысты арттыратырын, тұтынуды пайдалы ақпаратпен қамтамасыз ететінін, осы арқылы жаппай өндірістің дамуына ықпалы тигізетін атап көрсетті.

Сұрақ : Сіз осының қайсысына келісесіз және осыны дәлелденіз ?




2.Егер сіз нарықтық бәсекеге толық қабілетініз жетіп тұрса, жарнама жасаудың қандай стильдік түрін таңдар едіңіз ?

Мысалы , 1- түрі : натураға қарап жасау оған әдеттегі екі әйелдің тауар туралы әңгімесі . 2- түрі : фантазия ( қиял ) – оған тауар туралы әр түрлі қиял пайда болады ( колгейт макс фреш ) . 3- түрі : « Көңіл - күй мен бейне » - бұнда тауаро айналысында белгілі бір әсемдік , махаббат бейнесі қалыптасады ( камей , черный жемчуг ) 4- түрі : «Әзіл – оспақты пайдалану » - әзіл жағымды сезімдерді тудырады және жарнаманы есте қалуына көмектеседі. ( НАТС ). 5 – түрі : « Музыка » - тауарды ән айту арқылы жарнамалау . ( СОСА - СОLA ). 6 – түрі : « Тарихи әңгіме ретіндегі жарнама » - мұнда ірі тұлғалардың өмірінде болған шын оқиғалар негізінде жасалған қызықты сценариялар . ( Империялар )





3.Мысалы: түс туралы шешім жарнаманың тиімділігі тікелей әсер етеді. Түс адам сезіміне әсер етеді, оны жұбатады, алыстатып, жақындатады, құштарландырып, қобалжытады. Мысалы : көк түстен суық ескендей болады., ал қызыл және қызғылт –сары түс жылы пайда деп есептеледі.Көк түс бір қалыпты көңіл – күй сыйлайды, ал күлгін –көк адамды беймаза етеді.

Сұрақ : ал сіздің түске байланысты өз көзқарасыңыз қандай, яғни сіз жарнаманың қандай түсті болғанын ұнатасыз?



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: Прочее.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Ашық сабақтың әзірлемесі

Автор: Казизова Балзия Шокомановна

Дата: 08.01.2017

Номер свидетельства: 376557
