Просмотр содержимого документа
«Презентация "Жылқы - ер қанаты"»
Сабақтың тақырыбы:
9 – тақырып:
Төрт түлік мал мен егіншілік – ел берекесі
Жылқы – ер қанаты
Оқу мақсаты:
Т2. Назарын шоғырландырып тыңдау.
7.Т2.Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау
Жетістік критерийлері:
Оқушының төменгі жетістігі (ОТЖ): қазақша жылқы малы жайлы ақпарат береді, мәтіндегі жаңа сөздерді меңгереді, сөйлесім барысында қолданады.
Оқушының орташа жетістігі (ООЖ): қазақ тілінде жылқы малын сипаттайды, қасиеті жайлы мәліметтер береді.
Оқушының жоғарғы жетістігі(ОЖЖ): тақырып аясында өз бетімен қазақша мәтін құрайды.
Сабақтың басыҰйымдастыру кезеңі/3 минут/
Оқушыларды үш топқа 4-5 оқушыдан бөлу
I топ
II топ
III топ
Топ ережесі:
Тәртіпке бағыну
Өзара сыйластық
Тыңдай білу, ести білу
Белсенділік таныту
Сын мәдениетіне үйрену
Қолдау көрсету
Уақытты үнемдеу
Қызығушылықты ояту
/2 минут/
« Төрт түлік | Домашние животные | Introduce children to four kinds of livestock »видеокөрініс
Жаңа сөздер
киелі жануар–священное животное
атбегі- конный всадник (тот, кто готовит лошодей на скачки)
ел қорғаған– защитник страны
жан серігі– душевный спутник
реңк- оттенок
ажырату-различать
жүйрік– скакун
Жеке жұмыс
«Микрофон» әдісі
1-тапсырма. Сұрақтарға жауап бер.
Оқушылардан төрт түлік мал туралы, үй жануарлары туралы не білетіндіктерін сұрау:
Төрт түлік деп нені атаймыз?
Төрт түлікке қандай жануарлар жатады?
Не себепті олар «төрт түлік» деп аталады?
ЖҰПТЫҚ жұмыс«Қос жазба күнделігі» әдісі 2 – тапсырма. Төрт түлік туралы қандай мақал – мәтел білесің? Білетін мақалыңды діптерге жазып, оның мағынасын түсіндір
Мақал - мәтел
Түсіндірме
Жеке жұмыс «Сәйкестендіру» әдісі 3 – тапсырма. Түліктің төлін тап. Оларды атап, орысша баламасын айт.
Топтық жұмыс 4-тапсырма. Тыңда. Мәтінді оқы.
1-топ «INSERT» әдісі
2-топ «Синквейн» әдісі
3-топ «Төрт сөйлем» әдісі
Топтық жұмыс
«Еркін әңгіме» әдісі
6- тапсырма
Эссе тақырыбы: «Жылқы кисе – киім, жылқы мінсе – көлік, жылқы жесе – тамақ, жылқы ішсе сусын» деген ойды қалай түсінесің?
Бағалау
Кері байланыс
«Қайық пен кеме» әдісі.
Қайық -Әлі де толық білмедім (сабақты толықтай түсінбедім)
Кеме - Бәрін толық білдім ( сабақты толықтай түсіндім)