Просмотр содержимого документа
«Звуки [к], [к']; позначення їх буквою «ка». Читання складів, слів.»
Урок читання в 1 класі
Тема: Звуки [к], [к']; позначення їх буквою «ка». Читання складів, слів. Словниково – логічні вправи.
Мета: закріпити вимову звуків [к], [к']; ознайомити учнів із буквою К к; удосконалювати вміння читати злиття, склади та слова з новою літерою; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов до тварин.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Обладнання: демонстраційні картки з буквами К к; каса букв, предметні малюнки; сюжетна ілюстрація із зображенням квочки з курчатами, таблиці складів.
Перебіг уроку
І. Організаційний момент
Всі почули ви дзвінок?
Він покликав на урок.
Кожен з вас вже постарався,
До уроку приготувався.
Тож девіз тепер згадаємо,
І урок вже починаємо.
Девіз: гарно читаємо, чітко розмовляємо, мовлення своє розвиваємо.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Які букви ми вже вивчили?
Читання прямих і обернених складів із вивченими літерами.
Гра «Добери пару» (потрібно до кожного слова дібрати відповідну схему).
Слова: слон, кінь, капуста, ананас.
Гра «Яка буква загубилась?» (На дошці складені слова з магнітних букв, пропущена в них одна буква).
Со… на (сосна), мали…а (малина), н..с (ніс), во..а (Вова).
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Гра «Впізнай казку»
До нас на урок завітав казковий персонаж. Він дуже полюбляє співати:
Я по засіку метений,
Я на сонці печений,
Я від діда утік, я від баби утік
І від тебе втечу!
Здогадалися, хто це?
По чому ви здогадалися?
Назвіть героїв цієї казки.
Як же називається казка? (Колобок).
Складання звуко-складової моделі слова колобок.
Що ви можете сказати про перший і останній звук у цьому слові? Назвіть його.
Як ви гадаєте, який звук будемо вивчати на уроці?
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Артикуляція звуків [к], [к']. Вимовте звук [к], спробуйте чітко вимовити його (перешкода створюється глибоко в горлі задньою частиною язика). Віднесення звука до приголосних.
Виділення звуків [к], [к'] зі слів (на дошці малюнки, назвіть слова, в яких є звуки [к], [к']).
Складання речень за малюнками (розповідь про речення).
Звуко-буквенний аналіз слів (робота з касами – колобок, кінь).
А чи можете скласти слово колобок? (Ні).
Фізкультхвилинка (музична).
Ознайомлення з буквою К к. (Твердий приголосний [к] та парний йому м’який звук [к'] на письмі позначається однією буквою К к – учні повторюють назву літери).
Не така вона й важка
Всім відома буква Кк
Та як букву цю не знаєш
Книжку ти не прочитаєш!
А слово складеш? (ні).
Складання із букв слова колобок, коник (робота з касами).
На що схожа буква Кк? (відповіді учнів)
Заучування вірша.
Буква к, буква к,
Ой, яка вона швидка!
Наче хлопчик, знявши руки,
Витинає гопака.
V. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Читання складів на дошці, буквосполучень (на дошці, за картками).
2. Читання стовпчиків слів (за Букварем).
Фізкультхвилинка (вправи для очей)
Оченята роблять вправи:
Вліво, вправо, вліво, вправо.
Потім вгору, потім вниз
Оченятами дивись!
3. Робота над текстом (текст читає вчитель).
Запитання для учнів:
Де ходила квочка і скільки в неї було курчат?
Хто напав на курчат?
Хто врятував курчат?
Якою була Марійка?
Який епізод тексту зображений на малюнку?
Яких ще свійських тварин ви знаєте?
А чи доглядаєте ви за ними?
Що ви думаєте про Марійку, яка ця дівчинка?
Самостійне читання тексту учнями (випереджаюче завдання).
VІ. Підсумок уроку.
Яку нову букву ми вивчили сьогодні?
Які звуки вона позначає?
Які слова ми змогли прочитати, познайомившись із буквою Кк?