ЗВУКИ [Н], [Н']. ПОЗНАЧЕННЯ ЇХ БУКВАМИ "Н", "Н" (ЕН).
ЗВУКИ [Н], [Н']. ПОЗНАЧЕННЯ ЇХ БУКВАМИ "Н", "Н" (ЕН).
Мета: ознайомити дітей зі звуками [н], [н′] і буквою Н («ен»), з артикуляцією цих звуків; вчи¬ти правильно артикулювати звук, виділяти його у словах; формувати навички читання складами; удосконалювати навички читання, збагачувати словниковий запас учнів, розвивати вміння робити звуко-буквений та звуко-складовий аналіз слів; виховувати у дітей почуття дружби й товариськості, старанність, бажання активно працювати. Обладнання. Каса букв, демонстраційні картки з друкованими літерами "М" та "м", предметні малюнки, лялька.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«ЗВУКИ [Н], [Н']. ПОЗНАЧЕННЯ ЇХ БУКВАМИ "Н", "Н" (ЕН). »
УРОК ЧИТАННЯ ТЕМА. ЗВУКИ [Н], [Н']. ПОЗНАЧЕННЯ ЇХ БУКВАМИ "Н", "Н" (ЕН).
Мета: ознайомити дітей зі звуками [н], [н′] і буквою Н («ен»), з артикуляцією цих звуків; вчити правильно артикулювати звук, виділяти його у словах; формувати навички читання складами; удосконалювати навички читання, збагачувати словниковий запас учнів, розвивати вміння робити звуко-буквений та звуко-складовий аналіз слів; виховувати у дітей почуття дружби й товариськості, старанність, бажання активно працювати.
Обладнання. Каса букв, демонстраційні картки з друкованими літерами "М" та "м", предметні малюнки, лялька.
Хід уроку
І. Повторення вивченого.
—Діти, подивіться, хто сьогодні завітав до нас на урок. Це Настуся.
Вона дуже любить читати і хоче побувати у нас на уроці, щоб почути, як ви читаєте. А прийшла вона з гостинцями - цікавими завданнями.
Йшла Настуся по стежинці,
Загубила намистинки.
А ви їй допоможіть,
їх швидесенько зберіть.
(Діти читають склади на ''намистинках")
ма мо ми мі
му
- Які слова тут "сховалися"?
ІІ. Вивчення нового матеріалу.
Виділення звуків зі cлів.
Вправа "Мікрофон"
—Настуся принесла свої малюнки. Подивіться, як гарно вона малює. (На
- Назвіть звуки у словах слон, кінь. Чи однаково вимовляється останній
звук у цих словах?
2.Виділення злиття приголосного [н'] з наступним голосним у словах: ніч, іній, синє, свиня, нюхати, синього
3. Артикуляція звуків /H/, /H/.
Учні вимовляють спочатку звук [н], а потім /н/, визначають, чи подібні
вони за вимовою, чим відрізняються.. Вчитель звертає увагу дітей на те,
що при вимові звука /н/середню частину язика треба підносити до
піднебіння.
4.Гра "Впіймай слово зі звуком /H/,/H/".
На довгу нитку намистинки
Настуся хоче нанизать.
Вона, напевне, буде нині
На нашім святі виступать (Н. Забіла).
5.Самостійний добір учнями слів із звуком [н}, [нІ.
6.Звуковий аналіз слів: "нитки", "ниві". Моделювання цих слів.
Ш. Ознайомлення з літерою "Н".
1. Розгляд букви "н порівняння друкованих великої і малої літер.
2. Слухання оповідання І. Січовика.
Бабуся Надія дала Настусі котушку з нитками і каже:
—Це не проста котушка ,а чарівна...—Що ж у ній,,чарівного?!—запитала Настуся.
— В цій котушці прихована одна буква. Яка саме —дізнаєшся, як тільки
вишиєш рушничок....
Довго вишивала Настуся рушничок. Нарешті нитка скінчилася,—і
дівчинка радісно вигукнула:
—Тепер я знаю, що таїлося під нитками: буква Н!
А що вам нагадує буква "єн"?
3. Заучування вірша напам 'ять
Дві палички-лічилочки
Гуляли у саду.
А тут зламалась гілочка:
—Рятуйте, бо впаду!
Летіла і кружляла,
Хапаючись за клен.
Між паличками впала
І вийшла буква "ен"
4.Місце букви "И" у касі
5.Написання друкованих літер "Н" та "н" в зошиті.
6.Чистомовка.
На-на-на—смішна новина,
Но-но-но—добірне зерно.
Ну-ну-ну—житечка нажну.
Ні-ні-ні—сонце у вікні.
Не-не-не—впіймай мене.
7.Читання складів.
—Настуся принесла чарівну квітку—нарцис,, де "живе" буква "Н" зі
своїми подругами.
Розгляньте цю квітку. Прочитайте букви. Якщо буква "Н" стане поруч із
якоюсь із них, то утвориться склад. Прочитаємо склади.Настуся розкаже, яку зарядку вона робить щоранку. Давайте станемо і разом з нею зробимо ці вправи.
Вранці часу я не гаю,
на зарядку вибігаю,
Марширую, присідаю,
легко бігаю, стрибаю.
І не стомлююсь ні трішки,
Бо я дужі маю ніжки.
V. Робота з "Букварем".
1.Читання букви "Н".
2.Звуковий аналіз слів "гном", "кінь".
3.Вправа "Карусель"
- Утворіть слова із складами на, но, ни, ні.
—А зараз Настуся послухає, як вичитаєте.
4. Читання слів.
Учитель читає слова у колонках. Учні хором, а потім—по черзі, прочитують їх.
—Чому слово Ніна надруковане з великої літери? Які ще імена на "ен" ви знаєте?
5.Розгляд ілюстрацій (с. 32).
Читання підписів під малюнками:
—Но! На! Но!
—Ну! Ну!
Учні вправляються у читанні. Учитель звертає увагу на інтонування окличних речень.
—Молодці! Настусі сподобалося, як ви читаєте.
VI. Рефлексія..
—Розкажіть Настусі, що ви робили сьогодні на уроці. Що-цікаво
було робити? Тепер Настуся знає, що ви теж вмієте гарно читати