Сабақтың тақырыбы: Жұрнақ пен жалғау 13
Сабақтың мақсаты: 1. Оқушылардың өткен сабақтан алған білімдерін кеңейту.
2. Ойлау қабілеттерін дамыту,оқу дағдыларын
қалыптастыру
3.Сауатты жазуға тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.
Сабақтың көрнекілігі: Қима қағаздар, кестелер, оқу құралдары.
Сабақтың барысы
I. Ұйымдастыру кезеңі:
а) оқушылармен сәлемдесу ә) дайындығын қадағалау б) психологиялық дайындық
II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:
1-тапсырманы тексеру. Ережені сұрау.
III. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі:
Мақсат қою
Бүгінгі сабақтың мақсаты- өткен сабақтан алған білімімізді кеңейту
IV. Жаңа сабақ:
1.Дәптермен жұмыс.
Сөздік диктант. Көйлек, ожау, етік, қасық, шапан, таяқ, бөрік, жейде,өшіргіш, қарындаш, сыйлық, көңілді.
Просмотр содержимого документа
«Жұрнақ пен жалғау»
Сабақтың тақырыбы: Жұрнақ пен жалғау 13
Сабақтың мақсаты: 1. Оқушылардың өткен сабақтан алған білімдерін кеңейту.
2. Ойлау қабілеттерін дамыту,оқу дағдыларын
қалыптастыру
3.Сауатты жазуға тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.
Сабақтың көрнекілігі: Қима қағаздар, кестелер, оқу құралдары.
Сабақтың барысы
I. Ұйымдастыру кезеңі:
а) оқушылармен сәлемдесу ә) дайындығын қадағалау б) психологиялық дайындық
II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:
1-тапсырманы тексеру. Ережені сұрау.
III. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі:
Мақсат қою
Бүгінгі сабақтың мақсаты- өткен сабақтан алған білімімізді кеңейту
IV. Жаңа сабақ:
1.Дәптермен жұмыс.
Сөздік диктант. Көйлек, ожау, етік, қасық, шапан, таяқ, бөрік, жейде,өшіргіш, қарындаш, сыйлық, көңілді.
2. Оқулықпен жұмыс.
2-тапсырма
Мәтінді оқып, қарамен жазылған сөздердің жалғауын табады.
Ұлу-ды, үй-іңе, біз-дің, үй-ім.
3-тапсырма.
Көп нүктенің орнына тиісті жалғауларын қойып көшіріп жазады.
Мектептің жанында кітапхана бар. Кітапханада балалар кітап алып оқиды. Мен кітапті көп оқимын. Кітаптан көп нәрсе білуге болады.
3.Сергіту сәті . Қақпаға тұралап,
Теп допты оң аяқ.
Қақпаға тұралап,
Теп допты сол аяқ.
Оң аяқ, сол аяқ,
Теп допты тұралап.
V. Сабақты бекіту:
4-тапсырма
Берілген сөздерге жалғау жалғап айтады.
Мал-шы, біл-гіш, жаңа-лық, ұш-қыш.
Ереже: Түбір сөзге жұрнақ та, жалғау да жалғана береді. Жұрнақ бұрын, жалғау жұрнақтан соң жалғанады. Оқу-лық-та, ұш-қыш-пен
5-тапсырма
Суреттегі зат атауларына –шы жұрнағын қосып оқиды. Сол сөзді сөз құрамына талдайды.
VI. Сабақты қорыту: Сұрақ-жауап арқылы.
VII.Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау
VIII. Үйге тапсырма беру: Шығарма жазу.Ереже жаттау.