Саба?ты? ма?саты:
а) О?ушылар?а бас ?ріптен басталып жазылатын с?здер туралы т?сінік беру.
?) О?ушыларды? саба? барысында логикалы? ойлау ?абілетін,с?здік ?орын, шы?армашылы? ?абілетін дамыту
б) Адам, жер-су аттарыны? бас ?ріптен басталып жазылатыны туралы біле отырып оны д?рыспайдалану?а ?йрету, таби?атты аялау?а,с?юге т?рбиелеу.
Просмотр содержимого документа
«Жер-ана»
Сабақтың тақырыбы: Жер-ана
Сабақтың мақсаты:
а) Оқушыларға бас әріптен басталып жазылатын сөздер туралы түсінік беру.
ә) Оқушылардың сабақ барысында логикалық ойлау қабілетін,сөздік қорын, шығармашылық қабілетін дамыту
б) Адам, жер-су аттарының бас әріптен басталып жазылатыны туралы біле отырып оны дұрыспайдалануға үйрету , табиғатты аялауға,сүюге тәрбиелеу.
Сабақтың типі: аралас сабақ
Сабақта пайдаланатын көрнекті-құралдар:Ереже жазылған плакат.
Пайдаланатын әдіс-тәсілдер; сұрақ-жауап, әңгімелеу
Пәнаралық байланыс:
Сабақтың барысы:
I.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, класс бөлмесінің тазалығына көңіл бөлу,сабаққа дайындау.
II. Үй тапсырмасын сұрау:
Көмір туралы не білеміз?
Пайдалы қазбаларды ата.
Жанғыш пайдалы қазбаларға нелер жатады?
III. Өткенді пысықтау:
IV. Мақсат қою кезеңі:-Балалар, заттың атын білдіретін сөздерге қандай сұрақ қойылады?
Кім сұрағы және не?
сұрағы қай кезде қойылады?
- Кім айтады?
V. Жаңа сабақ: Кісінің аты-жөні, бас әріптен басталып жазылады
Оқулықпен жұмыс 98 жаттығу
Мәтінді оқу. Менің атым-Қожа. Кісінің аты-жөнінің бірінші әрпі қандай әріппен жазылғанын айтыңдар. 99-жаттығу
1. Көп нүктенің орнына керекті сөзді қойып, сөйлемдерді көшіріп жазыңдар- Сенің атың кім- Менің атым-... Сенің аты-жөнің кім- Менің аты-жөнім
2. Жазған кісі аттарын атаңдар.
3. Сөйлемнің соңына тыныс белгісін қойыңдар
VI.Жаңа материалды пысықтау: Мәтінді мәнерлеп түсініп оқу. Жер-Ана.
VІІ.Бекіту кезеңі:
1. Қария Бейбітке не айтты?
2. Бейбіт неге таңғалды?
3.Анасы оған не айтты?
4. «Жер-анамыз» дейтін себебіміз неліктен?
VIІІ. Үйге тапсырма, бағалау: Мәтінді түсініп оқып, мазмұндап келу.100-жаттығу