kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Жаратылыстану 1-сынып

Нажмите, чтобы узнать подробности

Жаратылыстану сабағынан сабақ жоспары. ӨСІМДІКТЕРГЕ ҚАЛАЙ КҮТІМ ЖАСАУ КЕРЕК ДЕГЕН ТАҚЫРЫПТА.ТАҢДАЛҒАН ӘДІС-ТӘСІЛ АРҚЫЛЫ САБАҚ ҚЫЗЫҚТЫ ӘРІ ЕСТЕ ҚАЛАРЛЫҚТАЙ ӨТЕДІ.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Жаратылыстану 1-сынып»

Маңғыстау облысы Ақтау қаласы «№ 29 жалпы білім беру орта мектебі» КММ-нің бастауыш сынып мұғалімі Турсинбаева Диляра Ғалымжанқызы

Пәні: Жаратылыстану

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Өсімдік

Сынып:1

Мектеп: .№ 29

Мұғалімнің аты – жөні:

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы

Өсімдіктерге қалай күтім жасау керек?


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарлама сына сілтеме)

1.2.1.5 Бөлме және мәдени өсімдіктерге күтім жасаудың тәсілдерін білу

1.1.2.4.Қарапайым тәжірибелер жасау.


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады :

Өсімдіктің тірі табиғатқа жататынын біледі.

Мәдени өсімдіктер мен бөлме гүлдерін ажырата алады.

Көп оқушылар орындай алады:

Топырақты қалай құнарландыруды айта алады.

Өсімдіктердің адам өміріндегі маңызын түсінеді.

Кейбір оқушылар орындай алады:

Өсімдіктерге күтім жасай алады.

Тәжірибе жасап, ой тұжырымымен бөлісе алады.

Бағалау критерийі

Мәдени өсімдіктерге күтім жасауға қажетті құралдарды анықтайды.

Өсімдіктердің адам өміріндегі маңызын түсінеді.

Бөлме гүлдеріне қалай күтім жасау керектігін біледі.

Тілдік мақсат

Пәнге қатысты лексика мен терминология:

Тыңайтқыш-удобрение-fertilizer, арамшөп-сорняк-weed


Диалогка /жазылымға қажетті тіркестер. «Ыстық орындық» әдісі арқылы ашық сұрақтар қою.

-Өсімдіктерді қайда кездестіруге болады?

-Өсімдік әдемі болып өсу үшін оларға не қажет?

Арнайы құрал-саймандарды қалай қолданамыз?

Құндылық

тарды дарыту

1.Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау

2.Жауапкершілік

3.Денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету

Пән аралық байланыс

Дүниетану

Әдебиеттік оқу

Көркем еңбек

АКТ қолдану дағдысы

Интерактивті тақта, гүл шоқтары,слайд, гүл отырғызуға арналған құрал-саймандар,топырақ, тақырыпқа байланысты суреттер.

Бастапқы қалып

Өсімдіктердің тіршілігіне не қажет?

Сабақтың барысы

Сабақ жоспарлан

ған кезеңдері

Сабақтың жоспарланған іс – әрекет

ресурстар

Сабақтың басы

4 минут

Психологиялық ахуал туғызу.

Мұғалім «сыныптағы ахуалды жақсы білуге тиіс» (Hattie, 2012)



Ынтымақтастық атмосферасын туғызу үшін білім алушылар бір-бірінің қолдарынан ұстап тұрып, жылылықтарын сезініп,бүгінгі сабаққа бір-біріне сәттілік тілейді.

Топқа бөлу

Кеспе қағаздарға салынған гүлдер арқылы топқа бөлдім.

1-топ: Күнбағыс

2-топ:Түймедақ

3-топ: Раушангүл











Гүлдер


Сабақтың ортасы

15минут









































































1 минут



8минут





















































































































4минут




















1минут



4минут

Білім алушыларды сабақ мақсатымен таныстыру.

/слайдтан көрсету/

Т.Ж.Белсенді оқу: « Ойлан, жұптас, бөліс » әдісі

Мақсаты:Топпен жұмыс істеу барысында оқушылар арасында диалог орнату, тілдік дағдыларды дамыту.Ашық сұрақтар қою арқылы жаңа сабаққа енеміз.

-Өсімдіктер жақсы өсуі үшін оларға не қажет?

-Адамдар өсімдіктерге қандай күтім жасайды?

Жаңа білім: Арамшөптер мәдени өсімдіктердің өсуіне кедергі жасайды.Сол үшін оларды жұлып тастау керек.


1 – тапсырма

Күнбағыс тобы: Өсімдіктерге күтім жасау үшін қандай құрал-саймандар қажет? Олардың қызметін атау.


Түймедақ тобы: Бөлме өсімдіктеріне қалай күтім жасау керек ?

/Мұғалімнің көмегімен бөлме гүлдеріне күтім жасау.Түбін қопсыту, суару, шаңдарын сүрту. /


Раушангүл тобы: Мәдени өсімдіктер мен бөлме өсімдіктерінің пайдасы туралы мәтін құрайды.


Дескриптор:

1.Құрал-саймандардың атқаратын қызметін біледі.

2.Бөлме өсімдіктеріне күтім жасай алады,ой-тұжырымын ортаға салады.

3.Өсімдіктердің пайдасы туралы мәтін құрастыра алады.

Қ.Б Жұлдызша арқылы бағалау


Сергіту сәту. «Қызыл гүлім-ай»



З.Ж. Келіңдер зерттейік. Біздің зерттеу жұмысымыз гүл отырғызу. /Мұғалім көмегімен/

ЖАДА қағидаты бойынша оқушылар жалғыз жұмыс істегеннен гөрі, (мұғалім қолдау көрсететін)

сабақта анағұрлым жақсы үйренеді деген ойға негізделеді. (ЖАДА, Vygotsky, 1978). МАН-19бет


Гүлді бөліп алғанда тамырын көреміз.



Құмыраға топырақ саламыз.



Арнайы тыңайтқыштар себеміз.



Біліма алушы бірігіп гүлді отырғызады.





Су құяды,жұмыс соңында тазалық жұмыстарын жүргізеді

.

Қ. Б Өте белсенділік танытқан білім алушыны бағалаймын. (Ым-ишара арқылы)




2- тапсырма

Ж.Ж« Білгішбек » әдісі

Тақтаға екі себетше ілемін. «Жемістер», «Көкөністер» Осы себетшеге балалар тақтаға ілінген өсімдіктерді тиісті себетшеге бөліп салу.


Қ.Б Белсене қатысқан білім алушыны смайликтер арқылы бағалау.



Мұғалім сыйы: Гүлдер туралы ән шашу»


Білім алушылардың жазылым және оқылым дағдыларын қалыптастыру мақсатында жаратылыстану дәптеріндегі «Адасқан әріптер» тапсырмасын орындау арқылы өсімдіктерді күтіп баптау үшін қажетті құрал –саймандарды жазу.Шыққан

сөздерді оқу.











































шүберек, күрек,

су құйғыш.
























А4 қағазы








Видеоролик арқылы сергіту


Гүл өсіндісі,құмыра,топырақ,

сусепкіш,

шүберек.












































































































Себеттер,

Жемістер мен көкөністердің суреттері.













видеоролик











Сабақтың соңы

3 минут

Топтағы әр оқушыға гүл күлтелерін таратып беремін.Ондағы жазылған сұрақтарға жауап беру арқылы күлтелерді сабағына жапсырып гүл шоғын жасап шығады.

-Бүгін біз қандай сабақ өттік?

-Мәдени өсімдіктер мен бөлме гүлдерін баптау үшін қандай құралдармен таныстық?

-Адам ағзасына өсімдіктердің пайдасы ?


Гүл күлтелері



Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз

Бағалау – оқушылардың

материалды меңгеру деңгейін

қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау жұмысы топпен жұыс, жеке жұмыстар жүреді.

Барлық оқушылар: Сурет бойынша әңгімелей алады.

Көпшілігі: Зерттей алады.

Кейбірі: Мәденим өсімдіктер мен бөлме гүлдерінің адам өміріндегі пайдасын біледі.

Оқушылардың сыртқы және ішкі уәжін көтеру мақсатында бүгінгі сабақты қалай меңгергенін сабақтың барысында мадақтау сөздерімен бағалау парақшалар арқылы, ым –ишара арқылы,басбармақ,жұлдызша арқылы жүргіземін






Қауіпсіздік техникасының сақталуын,

құрал саймандар мен жұмыс жасағанда ережелерді сақтауын қадағалау.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Жаратылыстану 1-сынып

Автор: Турсинбаева Диляра Галимжановна

Дата: 14.10.2019

Номер свидетельства: 522637
