ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ |
Мектеп: | «М.Мақатаев атындағы №13 орта мектебі» МКМ |
СЫНЫП:1 «Е» | Қатысқандар: | Қатыспағандар: |
САБАҚ: | Математика |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Қаржауова Венера Нұрмағамбетқызы |
Сабақ тақырыбы | Заттардың қандай айырмашылығы бар? |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты | 1.4.1.2. Жиындарды элементтерінің белгілері (нысандардың түсі, пішіні, өлшемі,материалы әрекеті)бойынша құру және жіктеу. |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: Геометриялық фигураларды біледі Көптеген оқушылар:Геометриялық фигуралардың өлшемін, пішінін матиериалын ажырата біледі. Кейбір оқушылар:Геометриялық фигураларды өз қолдарынан жасайды. |
Ойлау деңгейлері Білу және түсіну, Қолдану | Жетістік критерийлері: Жиындарды элементтерінің белгілері (нысандардың түсі, пішіні, өлшемі,материалы әрекеті)бойынша құрады және жіктейді. |
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
Пәнаралық байланыс | Музыка |
АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. |
Тілдік құзыреттілік | 1-10санын 3 тілде үйрету. Геометриялық фигураларды 3 тілде біледі Үшбұрыш Төртбұрыш Шеңбер |
Бұған дейінгі меңгерген білім | Заттардың қандай айырмашылығы бар? 1.4.1.2. Жиындарды элементтерінің белгілері (нысандардың түсі, пішіні, өлшемі,материалы әрекеті)бойынша құру және жіктеу. |
Жоспар |
Жоспарланған Уақытесебі | Жоспарланған тапсырмалар | Дерек көздер/ ресурстар |
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 3 минут Сабақтың ортасы 6 минут Дескриптор | Ұйымдастыру оқушыларды түгенлеу назарын сабаққа аудару. Психологиялық ахуал Өсемiз бiз күлiп-ойнап, Он саусақтың саласындай, Өсемiз бiз күлiп-ойнап, Бiр адамның баласындай. – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! Геометриялық фигуралар арқылы 3 топқа бөлу. Әр фигураға сипаттама беріп өту. №1 Тыңдалым. «Пішіндер» әні арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбын ашу. № 2.Мозайка құрастыру. Суреттерді қарап, әр заттың қандай материалдан жасалғанын анықтау. 1.Суреттен көргендерін сараптай келе, оқушылар кейбір заттардың әртүрлі материалдан дайындалатыны жайлы қорытындыға келеді. | АКТ Шаттық шеңбері Таныстырылым |
11 минут Дескриптор Дескриптор | №3.Орындап көр. Заттарды қасиеттеріне байланысты салыстыру. Заттардың ішінен артығын табу. Жауаптарын дәлелдеу.  1.Заттарды қасиеттеріне байланысты салыстырады. 2.Заттардың ішінен артығын таба біледі. №4.Қандай өзгерістер бар? Сол жақтағы бейнелердің оң жақтағы бейнелерден қандай айырмашылығы бар?  1. Оқушылар сол жақтағы заттар мен оң жақтағы заттардың айырмашылығын айтады. | Оқулықпен жұмыс Сызғыш Геометриялық фигуралар Жапырақ Қарандаш Қаламсап |
Ширату жаттығу 1 минут | Музыка әуенімен оқушылар жаттығу жасайды | |
12 минут Дескриптор: Дескриптор: | №5.Топтастыру: Геометриялық фигураларды ортақ белгілері бойынша топтастыру.  1.Геометриялық фигуралары ортақ белгілері (түсі, пішіні, көлемі) топтастырады. Дәптермен жұмыс №6. Сәйкестендіру. Берілген суреттерді қандай жиындарға жіктеуге болады? Түсіндіріңіз және жиындарды атаңыз.  1. суреттерді ойыншықтар және жемістер жиынына жіктейді және атауын сәйкестендіреді. №7.Геометриялық фигуралардан модельдер , композиция құрастыру. 1.Геометриялық фигуралардан модельдер , композиция құрастыра біледі. | АКТ Қағаз Дәптер, шыныдан жасалған ыдыс |
Сабақтың соңы 2минут | Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау. Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
   | АКТ |