ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
Мектеп:
«Қайназар ауылындағы №1 орта мектеп»коммуналдық мемлекеттік мекемесі
СЫНЫП:1 «А»
Қатысқандар:
Қатыспағандар:
САБАҚ:
Математика
Күні: 18.10.2016ж
Мұғалімнің аты-жөні: Курмангалиева Жулдыз Талгатовна
Сабақ тақырыбы
Заттардың қандай айырмашылығы бар?
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты
1.4.1.2. Жиындарды элементтерінің белгілері (нысандардың түсі, пішіні, өлшемі,материалы әрекеті)бойынша құру және жіктеу.
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар: Геометриялық фигураларды біледі
Көптеген оқушылар:Геометриялық фигуралардың өлшемін, пішінін матиериалын ажырата біледі.
Кейбір оқушылар:Геометриялық фигураларды өз қолдарынан жасайды.
Ойлау деңгейлері
Білу және түсіну,
Қолдану
Жетістік критерийлері: Жиындарды элементтерінің белгілері (нысандардың түсі, пішіні, өлшемі,материалы әрекеті)бойынша құрады және жіктейді.
Құндылықтарды дарыту
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс
Музыка
АКТ қолдану дағдылары
Аудиожазба, таныстырылым.
Тілдік құзыреттілік
1-10санын 3 тілде үйрету. Геометриялық фигураларды 3 тілде біледі
Үшбұрыш
Төртбұрыш
Шеңбер
Бұған дейінгі меңгерген білім
Заттардың қандай айырмашылығы бар? 1.4.1.2. Жиындарды элементтерінің белгілері (нысандардың түсі, пішіні, өлшемі,материалы әрекеті)бойынша құру және жіктеу.
Жоспар
Жоспарланған
Уақытесебі
Жоспарланған тапсырмалар
Дерек
көздер/
ресурстар
Сабақтың басы
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
3 минут
Сабақтың ортасы
6 минут
Дескриптор
Ұйымдастыру оқушыларды түгенлеу назарын сабаққа аудару.
Психологиялық ахуал
Өсемiз бiз күлiп-ойнап,
Он саусақтың саласындай,
Өсемiз бiз күлiп-ойнап,
Бiр адамның баласындай.
– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! Геометриялық фигуралар арқылы 3 топқа бөлу. Әр фигураға сипаттама беріп өту.
№1 Тыңдалым. «Пішіндер» әні арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбын ашу.
№ 2.Мозайка құрастыру. Суреттерді қарап, әр заттың қандай материалдан жасалғанын анықтау.
1.Суреттен көргендерін сараптай келе, оқушылар кейбір заттардың әртүрлі материалдан дайындалатыны жайлы қорытындыға келеді.
АКТ
Шаттық шеңбері
Таныстырылым
11 минут
Дескриптор
Дескриптор
№3.Орындап көр. Заттарды қасиеттеріне байланысты салыстыру. Заттардың ішінен артығын табу. Жауаптарын дәлелдеу.
1.Заттарды қасиеттеріне байланысты салыстырады. 2.Заттардың ішінен артығын таба біледі.
№4.Қандай өзгерістер бар? Сол жақтағы бейнелердің оң жақтағы бейнелерден қандай айырмашылығы бар?
1. Оқушылар сол жақтағы заттар мен оң жақтағы заттардың айырмашылығын айтады.
Оқулықпен жұмыс
Сызғыш
Геометриялық фигуралар
Жапырақ
Қарандаш
Қаламсап
Ширату жаттығу
1 минут
Музыка әуенімен оқушылар жаттығу жасайды
12 минут
Дескриптор:
Дескриптор:
№5.Топтастыру: Геометриялық фигураларды ортақ белгілері бойынша топтастыру.
1.Геометриялық фигуралары ортақ белгілері (түсі, пішіні, көлемі) топтастырады.
Дәптермен жұмыс
№6. Сәйкестендіру. Берілген суреттерді қандай жиындарға жіктеуге болады? Түсіндіріңіз және жиындарды атаңыз.
1. суреттерді ойыншықтар және жемістер жиынына жіктейді және атауын сәйкестендіреді.
№7.Геометриялық фигуралардан модельдер, композиция құрастыру.
1.Геометриялық фигуралардан модельдер, композиция құрастыра біледі.
АКТ
Қағаз
Дәптер, шыныдан жасалған ыдыс
Сабақтың соңы 2минут
Рефлексия
Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау.
Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
АКТ