Просмотр содержимого документа
«"Ылғал сүйгіш және құрғақшылыққа төзімді өсімдіктер"»
Пәннің аты: дүниетану Уақыты: 26.02.2018 ж. 3«Е»сынып Мұғалім:Аленова Г.
Сабақтың тақырыбы: Ылғал сүйгіш және құрғақшылыққа төзімді өсімдіктер
Сабақтың мақсаты Ылғал сүйгіш және құрғақшылыққа төзімді өсімдіктердің өніп-өсу ортасы жайлы түсінік беру.
Күтілетін нәтиже Оқушы сабақ соңында: * Топтасып жұмыс істей білуге үйренеді; * Өз ойын еркін жеткізе біледі; * Шығармашылық қабілеті дамиды.
Негізгі идеялар
Сын тұрғысынан ойлауы артады. Өз бетімен білімді меңгереді.
Материалдар А-3, А-4 парақтары,стикер, маркерлер
Дерек көздері 3-сыныпқа арналған «Дүниетану» оқулығы
Сабақтың әдісі Жаңа әдістер,СТО
Сабақтың барысы Мұғалімнің іс – әрекеті Оқушының іс – әрекеті
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық дайындық Мейірімді жүрекпен, Ақ пейілді тілекпен. Амандасып алайық, Бір жадырап қалайық. Оқушыларды топқа бөлу. Оқушылар мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.
Тұсау кесер І. «Ашық микрофон»- әдісі Оқушылар қарсы топқа өтілген тақырып бойынша сұрақтар қояды. * Өсімдік жақсы жетіліп өсу үшін нелер қажет? І –топ сұрақ қояды, келесі топ жауап береді. Құнарлы топырақ, жылу, ауа,жарық , ылғал т.б.
Негізгі бөлім
Біздің бүгінгі өтетін тақырыбымыз «Ылғал сүйгіш өсімдіктер және құрғақшылық- қа төзімді өсімдіктер» Топқа тапсырма: -ылғалды жерде және құрғақ жерлерде өсімдік қалай өседі? ІІ. Оқулықпен жұмыс. «Ортадағы қалам» - әдісі Топтық тапсырма: Топтық жұмысты орындайды. Мәтінді оқиды. Ылғал сүйгіш және
І – топ: «Балық қаңқасы» ІІ- топ: «Бес жолды өлең» ІІІ – топ: Сұрақ құрастыру ІҮ – топ: «Т кестесі» Сергіту сәті «Қолтырауын» Ой қозғау * Балалар біз бүгін ылғал сүйгіш және құрғақшылыққа төзімді өсімдіктер туралы айтып жатырмыз. * Егер осы өсімдіктердің тіршілік ету ортасын ауыстыратын болса,ары қалай өсе ала ма? Бейне жазба * Осы көріністен ылғал сүйгіш өсімдікпен құрғақшылыққа төзімді өсімдіктер туралы не білдіңіздер? құрғақшылыққа төзімді өсімдіктерді жазады. Өлең жазады. Балалар сұраққа жауап береді. Бейне жазбадан көргендерін айтады.
Қорытынды
* Бүгінгі сабақ сіздерге түсінікті ме? * Түсінбеген қиындық тудырған сұрақтар бар ма?
Үйге тапсырма Оқу, түсінігін айту Күнделіктеріне тапсырманы жазады.
Кері байланыс «Ет тартқыш, шабадан, қоқыс жәшігі» әдісімен кері байланыс орнату. Тақырып бойынша алған ақпараттарын стикерге жазып , керекті тұсқа