kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Ұ ұ дыбысы мен әрпі" ашық сабақ

Нажмите, чтобы узнать подробности

Нужные материалы для учителей начального класса

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Ұ ұ дыбысы мен әрпі" ашық сабақ»

Сабақ жоспары


Сабақ: 68-69

Мектеп: «Урунхайка негізгі орта мектебі»КММ

Сабақтың тақырыбы: Менің отбасым.

Ұ ұ дыбысы мен әріпі

Мұғалімнің аты: Болусова А

Күні:

Қатысқандар: 4

Қатыспағандар:

Сынып: 1



Ортақ тақырып: Менің отбасым және достарым

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

1.2.9.1. Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру.

1.1.4.1. Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау.

1.2.1.2. Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану.

1.2.1.1. Сөз/ сөйлем сызбасын оқу.

1.3.8.1. Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу.

Бағалау критерийлері

1.Ұ дыбысы мен әрпін тану, ажырату және оны атайды, анықтайды.

2. Ой ұшқырлығын иллюстрация бойынша түсіндіреді.

3. Сөздердің мағынасын ажыратады, хормен, тізбектей, жекелей оқиды.

4. Сызба және сөздермен мәтін құрастырады.

5. Бас әріптер мен кіші әріптерді бір – бірімен дұрыс байланыстырады және оларды гигиеналық талаптарға сай жазады.

Сабақ мақсаты:

1. Барлық оқушылар: Ұ дыбысына байланысты сөздерді оқиды.

2. Оқушылардың басым бөлігі: Сурет бойынша сөйлемдер құрайды, мәтінді оқи алады.

3. Кейбір оқушылар: Отбасы мүшелерін сипаттайды, мәтінді талдайды.

Тілдік мақсат

2.9. Дыбыс пен әріпті тану және ажырату.

1.4. Оқиғаны болжау.

2.1. Оқу түрлерін қолдану

3.8. Каллиграфиялық, графикалық нормаларды сақтау.

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:

Мұғалім – учитель – teacher


Талқылауға арналған сұрақтар:

Ұ дыбысы қандай дыбыс?

Ұ дыбысы сөздің қай жерінде кездеседі?

Ұ дыбысынан басталатын қандай кісі аттарын білесіңдер?

Ұршықты не үшін пайдаланады?

Бұрыш не үшін қажет?

Ұшақты кім жүргізеді?

Ұнды не үшін пайдаланамыз?

Ишара: қызыл түс – түсінбедім, сары түс – көмек керек, жасыл түс - тамаша

Алдынғы оқу:

Менің отбасым. Ққ дыбысы мен әрпі.

Тірек сөздерден мәтін құрастыру. ( қар, қыс, қарға, қырау, аққала, құлақшын, қолғап)

Жоспар

Жоспарланған уақыт есебі

Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз)

Ресурстар


Басы



Психологиялық ахуал

Оқушылар бір – бірімен амандасып, сәттілік тілейді.

- Біз қандаймыз, қандаймыз?

Талабы биік таудаймыз,

Самғаймыз, биік самғаймыз, Екілікті алмаймыз.

Әдептіміз, білімдіміз

Мақсатымыз - білім алу,

Міндетіміз - еңбектену


Топқа бөлу


Ортасы




  1. Суретпен жұмыс.

Ұұ дыбысына байланысты суреттер іліп, атау. Дыбыстық талдау жасату.

Электронды оқулық.

Бейнежазба қолдану


  1. Оқулықпен жұмыс.

Ұұ дыбысы және әрпімен таныстыру. «Ұұ» дыбысының дауысты дыбыс екенін айту. Ұұ дыбысының баспа және жазба түрімен таныстыру. Оның сөз басында, ортасында келу үлгілерін көрсету.

1 – сурет. Ұлу сөзіне дыбыстық талдау жасату. Сөзді буынға бөлдіру.

Бұл не?

Ұлу сөзінде неше дыбыс бар?

Қанша дауысты, қанша дауыссыз дыбыс?

Ұ дыбысы сөздің қай жерінде кездесіп тұр?

2 – сурет. Мынау жер шарының үлгісі.

Жер шарында не бейнеленеді?

Жер шары құрлықтан және судан тұрады. Үлкен мөлшердегі су мұхит деп аталады.

3 – сурет.

Мына суреттен кімді көріп тұрсыңдар?

Ол не істеп тұр?

Мұғалім , ұстаз. Екі сөзде де ұ дыбысы кездесіп тұр.

Ол оқушыларды ұ дыбысымен таныстырып тұр.

Сөздерді буынға бөлдіріп, ұ дыбысының қай буында келіп тұрғанын анықтау.

1.Ұ дыбысы мен әрпін тану, ажырату және оны атайды, анықтайды.

Дескриптор:

1. Неше дыбыс бар екенін біледі

2. Дауысты дауыссыз дыбыстарды ажыратады, анықтайды

3. Ұ дыбысы бар сөздерді атайды.

4. Ұдыбысының орналасу ретін біледі


Кері байланыс Ыстық картоп


«Сәйкестендіру» әдісі

1 – тапсырма.

Топтық жұмыс.

1 – топ. Суреттегі заттарды атау.

2 – топ. Осы суреттегі заттардың атауындағы жаңа дыбыстарды табу.

3 – топ. Әр заттың өмірде қажеттілігіне байланысты сөйлем құрау.


  1. Ой ұшқырлығын иллюстрация бойынша түсіндіреді.

Дескриптор

1.Суреттегі заттарды атау.

2. Осы суреттегі заттардың атауындағы жаңа дыбыстарды табу.

3. Әр заттың өмірде қажеттілігіне байланысты сөйлем құрау.

Кері байланыс Ыстық картоп


Сергіту сәті.


Мен қазақпын


2 – тапсырма.

Сөздерді оқып қайталату.

Буындап оқыту, тұтастай оқыту.

Сөздердің мағынасын ажырату.

Ұ дыбысы қай буында кездесетінін анықтату.

Сөздердің мағынасын ажыратады, хормен, тізбектей, жекелей оқиды.


Дескриптор

1.Буындып оқиды, тұтастай оқиды

2. Сөздердің мағынасын ажыратады

3. Ұ дыбысы қай буында кездесетінін анықтайды.


Кері байланыс Ыстық картоп

3 – тапсырма.

Сызбаны толықтыру.

Мәтінді оқыту.

Сұрақ қою арқылы мазмұнын ашу.

Оқушыларға өз анасы туралы әңгімелету.


  1. Сызба және сөздермен мәтін құрастырады.

Дескриптор

1.Сызбаны толықтырады

2.Мәтінді оқиды

3.Мазмұнын аша алады

4.Өз анасы жайында әңгімелей алады.


Дәптермен жұмыс.

Бас әріптер мен кіші әріптерді бір – бірімен дұрыс байланыстырады және оларды гигиеналық талаптарға сай жазады.

1. Каллиграфиялық нормаларды сақтау

2.Сауатты жазу

Кері байланыс :


Соңы




Кері байланыс


Қосымша мәліметтер

Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы

қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?


Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТмен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)

Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау


жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?

Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты)

1. топтық жұмыс

2. Сызбамен жұмыс


Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1. Видео- ролик

2. Пазл құрастыру


Осы сабақтың барысында келесі сабағыма қажет болуы мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы қандай ақпарат білдім?

1. Видео- ролик, пазл құрастыру арқылы үдемелі оқудың жүзеге асатынын білдім.

2. Топтық жұмыс арқылы алға ілгерілеуді білдім.





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
"Ұ ұ дыбысы мен әрпі" ашық сабақ

Автор: Болусова Алмагүл

Дата: 24.12.2018

Номер свидетельства: 492469
