kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Теңдіктер мен теңсіздіктер

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ученики на этом уроке будут знать о равенстве и неравенстве. Умеют применят полученное знание при решении задач.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Теңдіктер мен теңсіздіктер»

Пәні: Математика

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3С Теңдіктер және теңсіздіктер. Теңдеулер

Сабақ тақырыбы: Теңдік және теңсіздік

Мектеп: С.Сейфуллин

Күні :


Мұғалімнің есімі: ЖаненоваА

Сынып: 1ә-сынып

Қатысқандар саны:


Қатыспағандар саны:

Оқу мақсаты:

1.2.2.1 теңдік және теңсіздікті, теңдеуді, тура және тура емес теңдік пен теңсіздікті айыра білу

1.2.2.2 таңдау әдісімен және қосу мен азайту амалдарының байланысы негізінде теңдеулерді шешу

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

теңдік пен теңсіздікті, теңдеуді, тура және тура емес теңдіктерді ажырата біледі;

Оқушылардың басым бөлігі:

“+”, “-”, “=”, “≠”, “” , “

Кейбір оқушылар: Теңдеулерді шеше алады.

Жетістік критерийлері


теңдік және теңсіздікті, теңдеуді, тура және тура емес теңдік пен теңсіздікті айыра алады;

таңдау әдісімен және қосу мен азайту амалдарының байланысы негізінде теңдеулерді шеше алады.


Ресурстар:

әр топқа арналған табақшалы таразы;

массасы бірдей түйме жиынтығы, жетондар немесе монеталар;

массасы бірдей көгөніс муляждары;

А4 пiшiндегi қағаз парақтары;

әрбір оқушыға арналған маркерлер.

Тірек сөздер

теңдік;

теңсіздік.


Сабақтың жоспарланған кезеңдері



Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет



Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

4 минут

Балалар қолдарынан ұстап, шеңбер жасап тұрады. Мұғаліммен бірге өлең жолдарын қайталайды.

Қайырлы күн, жер ана,

Қайырлы күн ,көк аспан

Қайырлы күн, маған

Қайырлы күн, саған

Қайырлы күн, балалар

Қайырлы күн, мұғалім

-балалар қолдарыннан ұстап тұрғанда жылулық сезініп тұрғандарын айтып, сол жылулықтарын сыныптастарына тілектерін білдіреді.

Мен саған бақыт тілеймін.


Шаттық шеңбері

Топқа бөлу

2 минут

6 оқушыдан 4 топқа бөлінеді. (ай, күн, аспан, жер)

1 топ «Ай»

2 топ «Күн»

3 топ «Аспан»

4 топ «Жер»


Ай, күн, аспан, жер

суреттері, таратпа қағаздар.

Алдыңғы оқу

5 минут

«Ыстық орындық» әдісі бойынша алдыңғы білімдерін бекітемін.

Әр топтан бір оқушы шығып, сұрақтарға жауап беру арқылы алдыңғы білімді бекітеді.

Орындық


Сабақтың ортасы

20 минут

«Алты ойлау қалпағы» әдісі бойынша жаңа сабақтың тақырыбын ашу.

Түрлі-түсті қағаздардан 6 қалпақ жасап, әр қалпақтың қызметіне 4 оқушыдан бөлінеді.

Ақ қалпақ артық, кем туралы айтады.

Сары қалпақ қосымша мәлімет береді.

Қызыл қалпақ өз эмоцияларын білдіреді.

Қара қалпақ Артық кем болмайды деп қарсы пікір айтады.

Жасыл қалпақ тиімді жақтарын айтады.

Көк қалпақ болып жатқан іс-әрекетті бақылап, қорытынды ой шығарады.


«Топтастыру» стратегиясы бойынша алған білімдерін қолдандырып, оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс жасату..

«Суреттеу» стратегиясы бойынша топтық жұмыс жасатамын.

Оқушылар сұрақтарға топтасып жауап береді

Суреттерге қарап қайсысында теңдік , ал қайсысында теңсіздік бейнеленгенін табады.

«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі бойынша «шығарып көр» тапсырмасын орындату.

Шығарып көр. Оқушыларға тапсырманы жұппен­ орындатып, 12 ойыншықты 2 қорапқа қандай әдіспен­ тең бөліп салуға болатынын талқылауды ұсынамын. Бірінші рет салғанда теңдік шығатындай, ал екінші рет теңсіздіктер шығатындай орналастыруды сұраймын. . Жауап нұсқаларын екі бағанға жазуға болады. Біріншібаған “теңдіктер”, екінші баған “теңсіздіктер” болады. Талдау барысында қай оқушының теңсіздік пен теңдік түрін көп жазғанын салыстыруға мүмкіндік туады.






Түрлі-түсті қағаздар
















Оқулық

Шарлар






АКТ, дәптер, қалам, сызғыш. оқулық, картон қағаз.



Сергіту сәті

2 минут
















Аяқталуы

10 минут














Сабақтың соңы

2 минут






Оқулықтан жаңа тақырыпқа сәйкес тапсырмаларды орындау барысында «Бағдаршам» стратегиясын қолданады. Қызыл түске көмек береді.

Топтық құрамда бірлесе отырып тапсырмаларды орындайды. «Бағдаршам» стратегиясы бойынша сарыға жасыл көмек береді.


Орындап көр. Оқушыларға таразы табағының тең емес жағдайын бағалауды ұсыныңыз. Оларға таразы басын теңестіру үшін, яғни теңсіздікті теңдікке айналдыру үшін не істеуге болатынын ойланып көруді ұсыныңыз. Оқушылар өз тобында талқылайды. Топпен бірлесіп талдағаннан кейін теориялық ұсыныстарды тәжірибеде сынап көруді ескертіңіз. Ол үшін таразы табақтарының көмегімен массасы тең көгөніс муляж­ дарын пайдалану.

«Өрмекшінің торы» әдісі бойынша сабақты қорытындылау.

Оқушыларды шеңбер болып тұрғызып, сұрақтар қойып, жауап беру арқылы өрмекшінің торын құрғызу арқылы сабақтың тақырыбын қорытындылау.


Рефлексия

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. Табиғат құбылыстары суреттері арқылы бағалау.

«Ай» әдісі. Кері байланысы.

Тапсырманы орындау барысында ай белгілерімен өз-өздерін бағалайды.

Толық ай – сабақты толық түсіндім;

Жарты ай - мен жартылай түсіндім;

Жаңа ай – менің түсінбегенім басымдау болды















Суреттер




Суретті кеспе қағаздар














Жібек жіп














Ай суреттері









Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?



Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?




Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы




АКТ

Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.


Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)


Өнер, ана тілі сабағы

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Теңдіктер мен теңсіздіктер

Автор: Жаненова Айзада Сейдахметовна

Дата: 23.02.2017

Номер свидетельства: 394883
