Күні: Сынып: 1 «А» | Сауат ашу |
Сабақтың тақырыбы | Табиғатқа саяхат. Б дыбысы мен әрпі. |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту |
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
Пәнаралық байланыс | Дүниетану, музыка |
АКТ қолдану дағдылары | Видео , таныстырылым. |
Тілдік құзыреттілік | Қарбыз-арбуз-watermelon Асқабақ – тыква – pumpkin Сәбіз – морковь – carrot Бұрыш – перец – pepper |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру | Біз балдырған баламыз Білімге күш саламыз, Қосып, алып сандарды Жазу жаза аламыз Біз бақытты баламыз! Әр топ өз топтарына сәттілік тілейді. 1-топ: Біздің топқа бүгінгі сабақта сәттілік! 2-топ: Біздің топқа бүгінгі сабақта жігерлік! 3-топ: Біздің топқа бүгінгі күнге алғырлық! 4-топ: Біздің топқа бүгінгі сабақта тапқырлық! «Жылдам жауап» ойыны арқылы үйрегенімізді қайталап, ұмытқанымызды еске түсіреміз. Жаңа сабақ: Бүгінгі сабағымызда Бб дыбысына байланысты алған білімдеріңді тияқнақтаймыз. Сюжетті суретке назар аудару арқылы сабағымызыды ары қарай жалғастырамыз. | Топтық шеңбері Буын сөздер Табиғат суреті |
Сабақтың ортасы 8 минут | 1-тапсырма: ТЖ Суретке қарап, сұрақтардың көмегімен «Әсем табиғат» тақырыбында мәтін құра. Көл жағасында не өсіп тұр? Ағаштың айналасында нелерді көріп тұрсың? Ағаш бұтағынан не байқадың? Ағаш маңында нелер ұшып жүр? | Таныстырылым, оқулықпен жұмыс |
Аяқталуы 16 минут Қызықты тапсырма 8 минут | 2-тапсырма: ТЖ «Тапқыр болсан тауып көр» ойыны: Бақшаға саяхат жасайық. Көбелектер қонған заттарды ата. Дәптермен жұмыс. ЖЖ Суреттегі сөздерді жаз. Сергіту сәті Бейнеқимылды музыкамен қайталау 3-тапсырма: «Бірге ойнайық» әдісі арқылы (Сахналық көрініс) Бірің жаңбыр, бірің бақбақ болып сөйлес. 4-тапсырма: «Білгеніңмен бөліс» әдісі арқылы Табиғат жайлы білгендерңді қағаз бетіне түсіріп, оларды қорғауға дайындалыңдар. 1-топ: Табиғатқа не жатады? (кластер құрау) 2-топ: Табиғатты қорғауға қосар үлесің: (сөзді өз ойыңмен жалғастыр) Суды....... Ағашты....... Жануарларды........ Өсімдіктерді......... 3-топ: Табиғат құбылыстарын бейнеле 4-топ: Өз туған өлкемнің көрікті жерлері (коллаж жасау) | Оқулық, дәптерлер. Сергіту жаттығулар жинағы Жаңбыр, бақбақ, бақа дыбыстары Қағаз А3, фломастер, маркер, қима суреттер |
Сабақтың соңы 2 минут | Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Кері байланыс «Білім баспалдағы» әдісі арқылы жүзеге асады. - Сабақ қызықты өтті ме? - Не білдік, нені үйрендік ? - не қиын болды? – сабақ ұнады, түсіндім. – сабақты түсіндім – жартылай түсіндім, сұрақтарым бар. | Білім баспалдағы |
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы АКТ Құндылықтармен байланыс (тәрбие) |
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. | Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы) | Музыка, дүниетану сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |