kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Табиғаттағы су айналымы.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Тақырыбы: Табиғаттағы су айналымы.

Мақсаты:  Су туралы білімдерін кеңейту.

Міндеттері:

  1. Судың табиғаттағы айналымы туралы ұғым қалыптастыру, кеңірек түсінік беру.
  2. Байқағыштық, танымдық қабілеттерін дамыту, өздігінен қорытынды шығара ділуге дағдыландыру.
  3. Іздемпаздыққа, табиғатты аялауға үйрету, шығармашылық ой-өрісін арттыра отырып экологиялақ тәрбие беру.

 

Типі: жаңа

Әдісі: топтық

Көрнекілігі: Қазақстанның жеті кереметінің суреті, сызбалар, суреттер т.б.

 

 

Сабақтың барысы:

 

  1. Ұйымдастыру: Психологиялық дайындық жүргізу.

а) Топпен жұмыс жасалатынын хабарлау, топпен жұмыстың ережесін естеріне түсіріп, қайталау, топқа бөлу.

ә) Қазақстанның жеті кереметіне саяхат жасайтынымызды айту.

 

  1. Үй тапсырмасын сұрау: «Таңбалы тас суреттері» кереметіне саяхат

а) Кенге жатпайтын пайдалы қазба дегеніміз не?

ә) Кенге жатпайтын пайдалы қазбаларды топтастыру

 

 3-топқа тапсырма

         1-топ: Тұз

         2-топ: Әктас, яғни бор

         3-топ: Мәрмәр

   Осылар жайлы мазмұндап, толық мағлұмат беру. Мына кестені толтыру

Қолданылуы

Қасиеттері

в) «Алтын адам» кереметіне саяхат

Тест алу. Кілтін, бағалау ережесін тақтаға ілу. Бір-бірін тексереді.

 

  1. Жаңа сабақ: «Домбыра» кереметіне саяхат

а) Жұмбақпен ашу:

      Жылт-жылт етеді, жылғадан өтеді. Бұл не?

          ә) Мұғалімнің түсіндірмесі. Суретін көрсете отырып, әңгімелеп,            мағлұмат беру.

б) «Қазақтың киіз үйі» кереметіне саяхат

     3 топқа тапсырма беру:

Әр топқа мәтінді азат жолмен бөліп беріп, іштей оқыту. Сұрақтарға жауап қайтартып, кезек-кезек дауыстап оқыту.

  1. Сергіту сәті:

в) «Иассауи кесенесі» кереметіне саяхат

3 топ басшыларына тапсырма беру. Тақтаға шығарып, әр қайсысының қолына қағазға жазылған сөздер беру. Олар қолдарындағы сөздерді өз топтарына жұмбақтап айту керек. Топтары шешеді. Шеше алмаса, басқа топтар шешуге болады. Басшылар дайындалып болғанша, басқа оқушыларға жұмбақтар жасыру.

Өзі судан жаралған,

Бірақ судан қорқады. (мұз-қатты күйі)

Көзге көрінбейді,

Ұстасаң қолға ілінбейді. (бу-газ күйі)

Онсыз тіршілік жоқ. (су-сұйық күйі)

Осыдан кейін басшылар жұмбақтарын айтады.

       1-топ: Мұз

       2-топ: Су

       3-топ: Бу

д) «Маңғыстау жерасты мешіті» кереметіне саяхат

3 топқа тапсырма:

       1-топ: Суға байланысты ырым-тыйымдар айту.

       2-топ: Су туралы мақал-мәтел айту.

       3-топ: Су, бу, жауын-шашын жайлы жұмбақ айтып, жасыру.

Дайындалуға 2 минут беріледі.

5.Қорытындылау: «Астана - Бәйтерек» кереметіне саяхат

     Сұрақтар қою. Адам және табиғат (топтастыру)   

      Адам                         Табиғат

6.Үйге тапсырма беру: «Су – тіршілік көзі» тақырыбында реферат жазу. Мәтінді оқып, мазмұндау.

7. Бағалау. Бағалаушы  балалар топпен ақылдасып, бағаларын қойып, бағаларын айтады. Сабақ аяқталды. Рахмет балалар.

 

 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Табиғаттағы су айналымы.»

Тақырыбы: Табиғаттағы су айналымы.



Мақсаты: Су туралы білімдерін кеңейту.


Міндеттері:


  1. Судың табиғаттағы айналымы туралы ұғым қалыптастыру, кеңірек түсінік беру.

  2. Байқағыштық, танымдық қабілеттерін дамыту, өздігінен қорытынды шығара ділуге дағдыландыру.

  3. Іздемпаздыққа, табиғатты аялауға үйрету, шығармашылық ой-өрісін арттыра отырып экологиялақ тәрбие беру.


Типі: жаңа

Әдісі: топтық

Көрнекілігі: Қазақстанның жеті кереметінің суреті, сызбалар, суреттер т.б.



Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру: Психологиялық дайындық жүргізу.

а) Топпен жұмыс жасалатынын хабарлау, топпен жұмыстың ережесін естеріне түсіріп, қайталау, топқа бөлу.

ә) Қазақстанның жеті кереметіне саяхат жасайтынымызды айту.


  1. Үй тапсырмасын сұрау: «Таңбалы тас суреттері» кереметіне саяхат

а) Кенге жатпайтын пайдалы қазба дегеніміз не?

ә) Кенге жатпайтын пайдалы қазбаларды топтастыру


3-топқа тапсырма

1-топ: Тұз

2-топ: Әктас, яғни бор

3-топ: Мәрмәр

Осылар жайлы мазмұндап, толық мағлұмат беру. Мына кестені толтыру



Қолданылуы


Қасиеттері




в) «Алтын адам» кереметіне саяхат

Тест алу. Кілтін, бағалау ережесін тақтаға ілу. Бір-бірін тексереді.


  1. Жаңа сабақ: «Домбыра» кереметіне саяхат

а) Жұмбақпен ашу:

Жылт-жылт етеді, жылғадан өтеді. Бұл не?

ә) Мұғалімнің түсіндірмесі. Суретін көрсете отырып, әңгімелеп, мағлұмат беру.

б) «Қазақтың киіз үйі» кереметіне саяхат

3 топқа тапсырма беру:

Әр топқа мәтінді азат жолмен бөліп беріп, іштей оқыту. Сұрақтарға жауап қайтартып, кезек-кезек дауыстап оқыту.


  1. Сергіту сәті:

в) «Иассауи кесенесі» кереметіне саяхат

3 топ басшыларына тапсырма беру. Тақтаға шығарып, әр қайсысының қолына қағазға жазылған сөздер беру. Олар қолдарындағы сөздерді өз топтарына жұмбақтап айту керек. Топтары шешеді. Шеше алмаса, басқа топтар шешуге болады. Басшылар дайындалып болғанша, басқа оқушыларға жұмбақтар жасыру.


Өзі судан жаралған,

Бірақ судан қорқады. (мұз-қатты күйі)


Көзге көрінбейді,

Ұстасаң қолға ілінбейді. (бу-газ күйі)


Онсыз тіршілік жоқ. (су-сұйық күйі)


Осыдан кейін басшылар жұмбақтарын айтады.

1-топ: Мұз

2-топ: Су

3-топ: Бу

д) «Маңғыстау жерасты мешіті» кереметіне саяхат

3 топқа тапсырма:

1-топ: Суға байланысты ырым-тыйымдар айту.

2-топ: Су туралы мақал-мәтел айту.

3-топ: Су, бу, жауын-шашын жайлы жұмбақ айтып, жасыру.

Дайындалуға 2 минут беріледі.


5.Қорытындылау: «Астана - Бәйтерек» кереметіне саяхат

Сұрақтар қою. Адам және табиғат (топтастыру)







Адам Табиғат











6.Үйге тапсырма беру: «Су – тіршілік көзі» тақырыбында реферат жазу. Мәтінді оқып, мазмұндау.

7. Бағалау. Бағалаушы балалар топпен ақылдасып, бағаларын қойып, бағаларын айтады. Сабақ аяқталды. Рахмет балалар.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Табиғаттағы су айналымы.

Автор: Кайырбекова Индира Нурмухановна

Дата: 10.02.2017

Номер свидетельства: 390426
