Сабақтың тақырыбы: Табиғатқа саяхат. Б дыбысы мен әрпі. | Сауат ашу |
Күні: | Мұғалімнің есімі: Абдикаримова Айгүл Жарылкасыновна |
СЫНЫП: | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар: 0 |
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | 1.9. Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту. |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: |
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|
Кейбір оқушылар: |
|
Бағалау критерийі | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады |
Дескрипторлар | Суретке қарап мәтін құрайды Суреттегі заттардың атын атайды Суреттегі заттарды бір сөзбен көрсетеді Әріптердің мөлшерін, көлбеулігін сақтап жазады Сөздегі әріптердің байланысын дұрыс көрсетеді |
Ресурстар | Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
Әдіс-тәсілдер | Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. |
Пәнаралық байланыс | ағылшын, музыка |
Тілдік құзыреттілік | қарбыз- арбуз- watermelon |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар |
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут | Қол алысып, қане біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру! Қандай жақсы дос болу! – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! Топқа бөлу Өтілген әріпке байланысты ,оқушыларды «Б» әрпінен басталатын жеміс- жидектер арқылы бөлемін. | Шаттық шеңбері Топ –« Бүлдірген» Топ - «Банан» Топ - «Бұршақ» |
Алдыңғы оқу | - Өткен сабақта қандай дыбыспен таныстық? - Б дыбысы. - Б – қандай дыбыс? - Б – дауыссыз, ұяң дыбыс. - Б дыбысына байланысты буындарды еске түсіріп, сөздер құрастырайық. - Оқулықтан « Бор неден жасалады?» мәтінін кезек – кезек оқыту. (95 – бет) | Кітаппен жұмыс |
Ортасы 20 минут | Суретке қарап, сұрақтардың көмегімен « Әсем табиғат» тақырыбына мәтін құра. Көл жағасында не өсіп тұр? Ағаштың айналасында нелерді көріп тұрсың? Ағаш бұтағынан не байқадың? Ағаш маңында нелер ұшып жүр? Қорытынды сұрақ: Бала қандай әрекет жасауда? Балықтың көлемі қандай? | Суретпен жұмыс.А -3 фарматта. Суретке жасырын заттарды жапсыру, көрсетілген сұрақтарға жауап беру . |
| Бөлінген 3 топқа әртүрлі тапсырма беріліп, жауаптары алынады. І топ тапсырмасы: Тиісті әріпті қой жол..арыс ..алмұздақ дом..ыра ІІ топ тапсырмасы: Артық сөзді тап Бала, бәйге, долана, бесік,бәйтерек. ІІІ топ тапсырмасы: Дыбыстық талдау б и д а й б а л ы қ к ө б е л е к б е с | Топен жұмыс –А3 форматта орындалады Үлестірмелі қағаздар, суреттер |
Қызықты тапсырма 8 минут | Кітаппен жұмыс: Көбелек қонған заттарды үш тілде айтып бер асқабақ - тыква – pumpkin қарбыз - арбуз- watermelon сәбіз- морковь- carrot бұрыш- перец- peppe Суреттегі сөздерді бір сөзбен не дейді? Дәптермен жұмыс: суреттегі сөздерді жаз | Түрлі тапсырмалар Оқулық, дәптерлер( 23 бет). |
Сергіту сәті 2 минут | «Көңілді күн» | «Көңілді күн» биі |
| «Бірің жаңбыр, бірің бақбақ болып сөйлес» -сахналық қойылым | Жұптық жұмыс |
Аяқталуы | «Топтастыру». 1- топ Зат атаулары ----------------- 2- топ Адамның аты ----------------------------- 3- топ Өсімдіктер --------------------------------
| Топпен жұмыс. Оқушылар «Б» әрпінен басталатын сөздерді ойлап табады. |
Саралау – топпен жұмыстар жүргіземін Қабілеті жоғары оқушылармен дыбыстық талдау жасатамын | Бағалау – « Смайликтер » әдісі арқылы бағалайды | Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
Рефлексия | «Менің көңіл-күйім баспалдағы» Оқушылар стикерлерге өз есімдерін жазып (немесе смайликтің суретін салып) тақтада салынған баспалдақтардың біріне жабыстырады. Баспалдақтар «Керемет!», «Өзіме сенімдімін!», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған көмек керек!», «Білмеймін», «Нашар» деп аталады |
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |