Сабақ: 117 сабақ Сауат ашу
Тақырыбы: Табиғатқа саяхат
Б дыбысы мен әрпі
МЕКТЕП: Ө.Жаңабаев орта мектебі
Күні: 31. 01.2017 ж
Мұғалімнің аты-жөні: Д.Ахметова
Сынып: 1
Қатысқандар:
Қатыспағандар
Оқу мақсаты:
1.2.5.1. Мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя білу немесе қойылған сұраққа жауап беру (мұғалімнің көмегімен)
1.3.10.1. Заттың атын, санын, қимылын білдіретін сөздерді ажырата алу және оларды қолдана білу.
1.1.5.1. Түрлі жағдаяттарда этикет сөздерін қолдана білу.
Сабақтың мақсаты:
Оқушылардың барлығы: Әріпті таниды, ажыратады және оны дыбыспен сәйкестендіреді. Сөйлемді бас әріптен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қояды.
Оқушылардың көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.
Оқушылардың кейбірі: Мұғалімнің көмегімен қарама-қарсы мағыналы, мәндес, көп-мағыналы сөздердің мағыналарын ажыратады.
Құндылықтарды дарыту
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс
Өнер, ана тілі сабағы
АКТ қолдану дағдылары
Тілдік мақсат
саяхат –путишествия орман-лес
Өткен білім
Б дыбысы мен әрпі туралы айталады. Өз іс әрекеттеріне рефлекция жасай алады.
Жоспар
Жоспарланған уақыт
Жоспарланған іс-әрекет
Дереккөздер
Сабақтың басы
2 минут
(МК; Ұ;) Шаттық шеңбері
Біз балдырған баламыз,
Құстай қанат қағамыз.
Дүниені аралап,
Оқып білім аламыз.
Көзді салып қараңыз,
Былай қанат қағамыз.
– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!
Шаттық шеңбері
Сабақтың ортасы
14 минут
Қызықты тапсырма
15 минут
ергіту сәті
1 минут
1-тапсырма (МК; Ө;)
Оқулықтағы сюжетті сурет бойынша жұмыс. «Әсем табиғат » тақырыбында мәтін құрату. Алдымен сұрақтарға жауап алу.
-Көл жағасында не өсіп тұр?
-Ағаштың айналасынан нелерді көріп тұрсың?
-Ағаш бұтағынан не байқадың?
-Ағаш маңында нелер ұшып жүр?
2-тапсырма (МК;Ө;)Оқушыларға көбелек қонған суретті атату.
-Бұларды бір сөзбен не дейді? Сөздерді дәптерге жазғызу.
3-тапсырма (Ж) Бірің жаңбыр, бірің бақбақ болып сөйлес. Түрлі жағдаяттарда тілдік нормаларды дұрыс қолдануға үйренеді.
Аққу болып ұшамыз
Көлге келiп қонамыз
Көлдiң бетiн құшамыз
Қайта самғап ұшамыз.
5-тапсырма Дәптермен жұмыс(МК;Ө;Қ) Б әрпі мен ол кездесетін сөздерді қатесіз әрі көркем жазуын қадағалау.
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс
Сергіту сәтіне арналған жинақ
Дәптермен жұмыс
Сабақтың соңы
2 минут Рефлекция
Кері байланыс
Бүгінгі сабақта смайликтер арқылы бағалау.
Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
Смайликтер
Қосымша ақпарат
Тексерілді:
Бағалау: оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз?
Бақылау
Оқушылар не үйренді? Жоспарланған уақытты ұстандым ба? Жоспардан қандай шегіністер жасадым және неліктен?
Қорытынды бағалау
Сабақтың ең ұтымды кезеңдері
Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәт
Келесі сабақтың өткізілуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім?