Пәні: | Әдебиеттік оқу 2сынып | ||
Сабақтың тақырыбы | Сүт қалай ұйықтады? О. Әубәкіров | ||
Оқу мақсаты | 2.1.4.1 - сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану 2.3.1.1 - мұғалім көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құру | ||
Міндеттері | Қазақтың белгілі сықақшыл ақыны О. Әубәкіровтің өмірбаянымен таныстыру, ертегідегі астарлы ойды ашу. | ||
Күтілетін нәтиже | Оқушының жаңа тақырыпты оқып-білуге деген ынта-жігері қалыптасады, өз ойын толық жеткізе білуге үйренеді. | ||
Тапсырмалар | 1. Сөздік пазлмен жұмыс 2. «Мәселені болжау» стратегиясы( автормен таныстыру) 3.Мәтінмен жұмыс(электрондық оқулық, ақиқат па, жалған ба?) 4. «Жұптас- бірік -талқыла» топтық жұмыс 5. «Қарама- қарсы пікірлер» | ||
Сабақтың барысы | |||
Уақыты | Мұғалімнің іс- әрекеті | Оқушының іс- әрекеті | |
Амандасу. Сынып оқушылары білім ағашынан алма теру арқылы 4 топқа бөлінді. Психологиялық дайындық арқылы оқушылардың сабаққа деген ынтасы артып, қызығушылығы оянады. Оқушылар үйден дайындалып келген тапсырмаларын айтады. Оқушылар сөздік пазлдан ұйқышылдық, сүт, ертегі, әжем деген сөздерді құрастырып табады. Ертегінің авторы туралы «Мәселені болжау» стратегиясы бойынша берілген деректер арқылы болжап айтады. Оқушылар жаңылтпашты, мәтінді электрондық оқулықтан тыңдап мазмұнын түсінеді. Ақиқат па, жалған ба? әдісі бойынша мәтіннің мазмұнын оқушылар жұп болып талқылайды. Бұл топ оқушылары ертегіні күлкілі етіп және жылатып отырып оқып беруге тырысады. Оқушылардың сабаққа деген ынта жігері артып, Берілген, суреттердің ішінен сүттен жасалған тағамдарды тауып жапсырады. Оқушылар қазақ тілінен алған білімдеріне сүйене отырып, берілген сөздерден сөз тіркестерін құрап жазады. Топпен жұмыс істеу кезінде өзгенін пікірімен санаса отырып жұмыс жасай білуге үйрету. Сызбаны келісе отырып толтырады. Әдебиеттік оқу пәнінен үйренген мақал-мәтелдерін еске түсіре отырып,сүткебайланысты мақалдар тауып айту Оқушылар ұйқының пайдасынан басқа зияны да болатынын дәлелдеп ортаға салып талқылайды. Оқушылардың айтылған пікірлерімен сабақ қортындыланып бағаланады. Оқушылардың жазған ойлары ескеріліп,талқыланады. | |||
Пәні: | Әдебиеттік оқу 2сынып | ||
Сабақтың тақырыбы | Сүт қалай ұйықтады? О. Әубәкіров | ||
Оқу мақсаты | 2.1.4.1 - сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану 2.3.1.1 - мұғалім көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құру | ||
Міндеттері | Қазақтың белгілі сықақшыл ақыны О. Әубәкіровтің өмірбаянымен таныстыру, ертегідегі астарлы ойды ашу. | ||
Күтілетін нәтиже | Оқушының жаңа тақырыпты оқып-білуге деген ынта-жігері қалыптасады, өз ойын толық жеткізе білуге үйренеді. | ||
Тапсырмалар | 1. Сөздік пазлмен жұмыс 2. «Мәселені болжау» стратегиясы( автормен таныстыру) 3.Мәтінмен жұмыс(электрондық оқулық, ақиқат па, жалған ба?) 4. «Жұптас- бірік -талқыла» топтық жұмыс 5. «Қарама- қарсы пікірлер» | ||
Сабақтың барысы | |||
Уақыты | Мұғалімнің іс- әрекеті | Оқушының іс- әрекеті | |
Амандасу. Сынып оқушылары білім ағашынан алма теру арқылы 4 топқа бөлінді. Психологиялық дайындық арқылы оқушылардың сабаққа деген ынтасы артып, қызығушылығы оянады. Оқушылар үйден дайындалып келген тапсырмаларын айтады. Оқушылар сөздік пазлдан ұйқышылдық, сүт, ертегі, әжем деген сөздерді құрастырып табады. Ертегінің авторы туралы «Мәселені болжау» стратегиясы бойынша берілген деректер арқылы болжап айтады. Оқушылар жаңылтпашты, мәтінді электрондық оқулықтан тыңдап мазмұнын түсінеді. Ақиқат па, жалған ба? әдісі бойынша мәтіннің мазмұнын оқушылар жұп болып талқылайды. Бұл топ оқушылары ертегіні күлкілі етіп және жылатып отырып оқып беруге тырысады. Оқушылардың сабаққа деген ынта жігері артып, Берілген, суреттердің ішінен сүттен жасалған тағамдарды тауып жапсырады. Оқушылар қазақ тілінен алған білімдеріне сүйене отырып, берілген сөздерден сөз тіркестерін құрап жазады. Топпен жұмыс істеу кезінде өзгенін пікірімен санаса отырып жұмыс жасай білуге үйрету. Сызбаны келісе отырып толтырады. Әдебиеттік оқу пәнінен үйренген мақал-мәтелдерін еске түсіре отырып,сүткебайланысты мақалдар тауып айту Оқушылар ұйқының пайдасынан басқа зияны да болатынын дәлелдеп ортаға салып талқылайды. Оқушылардың айтылған пікірлерімен сабақ қортындыланып бағаланады. Оқушылардың жазған ойлары ескеріліп,талқыланады. | |||