kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Сауат ашу 1 сынып

Нажмите, чтобы узнать подробности

На уроке мы будем  обмениваться  мнениями о своем  любимом  блюде  и  соберем еду  на праздничный стол.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Сауат ашу 1 сынып»

Lesson plan/ План урока/ Сабақ жоспары



Пәні: Сауат ашу Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Тағам және сусын

Күні: 16.04.2019

Сынып: 1 «Ә»

Мектеп: : ҚММ Рудный қалалық әкімдігінің «№ 13 орта мектебі»

Мұғалімнің аты-жөні: Утешова Н. А

Қатысқандар саны: 21

Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы

Ұлттық тағамдар. Мәтін.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1.4.1.Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау.

1.2.8.1. Мұғалімнің көмегімен түрлі жанрдағы (ертегі, әңгіме, өлең) және стильдегі (көркем және бейкөркем) мәтіндерді салыстыру.

1.3.5.1. Тақырыпқа байланысты керекті сөзер, сызбалар, суреттер, белгілерін қолдана отырып, жай сөйлемдер /мәтін құрастыру және жазу.

1.3.8.1

Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу.

Сабақтың мақсаттары

Барлығы: Ұлттық тағамдарды түрлеріне қарай ажырата алады. Түрлі жанрдағы мәтіндерді салыстырады.

Көбі: Мәтіннің тақырыбын анықтай алады, суреттерді қолдана отырып, сқйлем құрастырады

Кейбірі: Сурет бойынша жұмбақ құрастыра алады.

Жетістік критерийлері

Оқушылар ұлттық тағам шұжықтың жасалу жолын біледі, тағамның рецебін құрастыра алады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Өнер, дүниетану сабағы

АКТ қолдану дағдылары

Таныстырылым, аудиожазба

Тілдік мақсат



Пәнге тән лексика мен терминология: Ұлттық тағамдар, шұжық, жент, қымыз

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

Талдау

• Бұл мәтін бе әлде өлең бе?

• Өлеңде не туралы айтылған?

• Шұжық қалай жасалады?

Неге екенін айта аласыз ба…?

• Шұжық неліктен ет тағамына жатады?

Бастапқы білім

Ұлттық тағамдар және мәтін туралы білімі бар

Сабақ барысы

Сабақтың жоспар-ланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

4 минут














2минут

- Үш тілде сәлемдесу.

  • Сәлеметсіздер ме!

  • Здраствуйте!

  • Good morning!

- Өлең жолдарын айтады

Күннің көзі ашылсын,

Көкке шуақ шашылсын.

Амандасу үлкенмен,

Тəрбиенің мəні ғой.

Алдыменен, халайық,

Амандасып алайық.

(Ө;Ұ) Ой ұшқырлығын, иллюстрация бойынша болжау білігін бағалау.

Топқа бөлу.

1- топ Сүт тағамдары.

2- топ Ет тағамдары

3- топ Ұн тағамдары.

(Әр топтан бір оқушы шығып, өз топтарында қандай тағамдар бар екенін айтады)

Сұраққа жауап алу арқылы өтілген материалдарды пысықтау.












Қағаздан қиылған тағам суреттері

Сабақтың ортасы

4 минут






10 минут









6 минут








1 минут



3 минут

















6 минут



Оқулықпен жұмыс

(М;Ө;Ұ;Қ) Түрлі жанрдағы және стильдегі мәтіндерді ажырата алу білігін бағалау.

1-жаттығу. Өлеңді түсініп оқу. Шұжық.

- Өлең не туралы?

- Бұл мәтін бе,әлде өлең бе?

(Т) Шұжық өлеңі бойынша төрт топқа төрт түрлі тапсырма беру

1- топ Шұжықтың жасалу жолын түсіндіру

2- топ "Кластер" әдісі арқылы еттен жасалатын ұлттық тағамдарды жазу

3- топ "Венн диаграммасы" бойынша екі мәтінді салыстыру


"Күн ілмегі" кері байланысын алу


(МК;Ө;Қ) Әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу білігін бағалау.

2-жаттығу. Сөйлемдерді көшіріп жазу.

Қымыз - ұлттық тағам. Ол бие сүтінен жасалады. Оның емдік қасиеті мол.

Сөйлемді көшіріп болған соң, бір-бірінің дәптерлерін тексереді.

Сергіту сәті

Халықтар достығы мерекесіне байланысты өзге ұлттың әуеніне би қимылдарын жасау.


Сәйкестендіру

Қазақстанда көптеген ұлт өкілдері өмір сүреді. Олар бір-бірімен тату-тәтті тұрады. Бір-біріне қонаққа барады. Қонақтарға өздерінің ұлттық тағамдарын ұсынады.

- Қонақтарға сендер қандай тағам ұсынар едіңдер?

(МК;Т;Қ) Суретте берілген заттардан тағамдардың рецебін құрастыру. Оқушылардың ой ұшқырлығын, шығармашылықпен жұмыс жасап, кері байланыс жасай алу білігін бағалау.


Таныстырылым, оқулықпен жұмыс




Қима суреттер, кағаздар,маркерлер, желім





Күн суреті


Жұмыс дәптері





Бағалау критерийі



Аудиожазба





Таныстырылым














Қима қағаздар, желім, плакат

Аяқталуы

5 минут








3 минут

"Әріптерден сөз құра" ойыны

Барлық балаға бір-бір әріптен таратылады, ұлттық тағамға қатысты сөзді айтқанда, ортаға шығып сол сөзді әріптермен құрастыру керек.

  • Шұжық

  • Ірімшік

  • Шұбат

  • Қаймақ

  • Сүт

  • Құрт

«Шапалақтау» әдісі арқылы бағалау


"Ақиқат, Жалған" әдісі арқылы сабақты пысықтау.

1.Шұжық - ет тағамы

2.Қымыз түйенің сүтінен жасалады

3.Шұбат - шипалы сусын

4.Қымызды жейміз

5.Қазы сиыр етінен дайындалады.


Қима қағаздар










Сабақтың соңы

2 минут


Рефлексия

«Тазалық» ойыны. Қатысушыларға мына суреттер салынған бір парақ беріледі.
1. Чемодан (суреті) 
2. қоқыс жәшігі (суреті) 
3. еттартқыш (суреті) 


"Тазалық" кері байланысы, стикерлер

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?


Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушыларға берілген сурет бойынша жұмбақ құрастыру тапсырылады.

Күн сәулесі, бағалау критерийі,"поезд" кері байланысы арқылы бағалау

Өнер, дүниетану сабағы

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткіз-бесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?


Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Сауат ашу 1 сынып

Автор: Утешова Нурсулу Аскаровна

Дата: 09.04.2019

Номер свидетельства: 506583
