Сабақтың тақырыбы: Санды 5-ке көбейту кестесі | Мектеп: №6 орта мектеп |
Күні:13.10.2016ж | Мұғалімнің есімі: Хнабаева Н. |
сынып: 3 «з» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | Мазмұнына байланысты: 5-ке көбейту және бөлу кестесін жатқа меңгерту. 5 есе артық, 5 есе кем ұғымдарына қатысты есептер шығарту. Сын тұрғысынан ойлау: Оқушылардың ауызша есептеу дағдыларын жетілдіру. Ойларын дамытатын логикалық тапсырмалар арқылы ой шапшаңдығын дамыту.Топпен жұмыс: Оқушыларды топпен жұмыс жасау арқылы ұйымшылдыққа баулу. Көрнекілігі: Көбейту және бөлу кестесі; тірек сызбалар. дидактикалық материалдар. Оқыту әдісі: Сын тұрғысынан ойлау, білім беруді ізгілендіру әдісі |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: |
| Сұраққа жауап бере алады. Топтық жұмыста белсенді.Сұрақтар қояды. |
| Оқушылардың басым бөлігі: |
| Сұраққа жауап береді, сәйкестендіре алады. |
| Кейбір оқушылар: |
| Сұраққа жауап береді. Сурет бойынша жаңа сөзді пайдаланып диалог құрастыра алады
|
Тілдік мақсат | Оқушылар: - Сұрақ қойып, оған жауап бере алады -Оқыған мәтінін түсінеді,түсінігін айта алады.
|
| Негізгі сөздер мен тіркестер:
|
| Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
| Талқылауға арналған тармақтар: |
| Сұрақтарға жауап беру |
| |
Алдыңғы оқу | Досының нені жақсы көретінін айту. |
Жоспар | | |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар |
Басталуы (5 минут) | Ұйымдaстыру; сергіту сәті; топқa бөлу; БББ әдісі Терең ғылым сананың, Тегі деп ой саламын Маңыз беріп оқимын, Есептану сабағын. | Геомемтриялық фигуралар арқылы топтарға бөлу |
Ортасы (15 минут) | №1.Түсіндіру: 5-ке 5-ті көбейту үшін, 5-ті өзінің алдындағы 4-ке көбейтіп, оған 5-ті қосу деген сөз., яғни 5*5-тің көбейтіндісі 25-ке тең, ал 25 бен 5-тің бөліндісі 5-ке тең. Себебі көбейту және бөлу өзара кері амал. 5 ∙ 5 = 5 + 5 + 5 + 5 + 5 5 ∙ 5 = 25 5 ∙ 6 = 5 + 5 + 5 + 5 + 5 + 5 5 ∙ 6 = 30 5 ∙ 7 = 5 + 5 + 5 + 5 + 5 + 5 + 5 5 ∙ 7 = 35 5 ∙ 8 = 5 + 5 + 5 + 5 + 5 + 5 + 5 + 5 5 ∙ 8 = 40 5 ∙ 9 = 5 + 5 + 5 + 5 + 5 + 5 + 5 + 5 + 5 5 ∙ 9 = 45 Ұжымдық жұмыс: №2 Дүкенге әрқайсысы 8килограмнан 5 жәшік мандарин жәнеи16кг апельсин әкелінді.Дүкенге барлығы неше кг жеміс әкелінді?Ш: 5•8+16=56 Ж: 56кг жеміс әкелінді. І-Топ.№5 6*5=30 7*5 =35 30:5=6 35:5=7 30:6=5 35:7=5 5*6= 30 5*7=35 ІІ- топ Кестені толтыру.№3 ІІІ- топ Өрнек құру.№4. 9•5=45:9=5 ... 5•8=40:8=5 ... ІҮ- топ.№6. 50*5 =250 60*5 =300 ... 5*50 =250 5*60 =300 ... 250:5=50 300:5=60 ... | Берілген сұраққа оқушы ұтымды жауап беру қажет.Әр жауапқа бір ұпай. Көбейту бойынша оқушылар бір –біріне қарама –қарсы сұрақтар дайындайды. Оқушылар бір-бірінің жазған есептерін тексереді.Дұрыс жазған оқушыны бағалайды. |
Аяқталуы (5 минут) | -Балалар, бүгін біз не үйренді? Үй жұмысы №7(53-бет). | Күнделіктеріне жазып алу. |
Қосымша ақпарат | | |
Саралау (10минут) | Бағалау (10минут) Бағалау парағы Оқушылар алдымен бі- бірін бағалайды. Содан соң мұғалім барлық оқушыларды бағалайды. Смайликтерді жабыстырады Смaйликтер, екі жұлдыз, бір ұсыныс Өзін өзі бaғaлaу | Пәнаралық байланыс әдебиеттік оқу. |
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылартуралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |