Учитель: Кривенко Людмила Борисівна
Клас: 1-А, Очеретинська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Назва предмету: українська мова
Урок №60
Тема «Секрети Нехворійка» (№20)
Тема уроку: Гігієна
Мета:формувати вміння називати засоби особистої гігієни українською мовою, визначати заходи гігієни.
Задачі: формувати навички побудови зв’язних висловлювань, формувати вміння висловлювати своє ставлення до почутого; розвивати мислення, мовлення, пам’ять; виховувати бажання виконувати правила особистої гігієни.
Тип уроку: урок формування навичок і вмінь учнів.
Обладнання:
-
малюнки із зображенням лікарських рослин;
-
лікар Айболить (казковий герой);
-
Мийдодір (казковий герой);
-
запитання з правилами особистої гігієни;
-
засоби особистої гігієни (рушничок, зубна паста, зубна щітка, гребінець);
-
картки червоного та зеленого кольору;
-
набір малюнків для групової роботи;
-
ведмежатко Здоровчик;
-
чарівна скринька;
-
баян;
-
телевізор;
-
DVD;
-
диск з навчальними мультфільмами;
-
колонка;
-
флешки з мелодіями
Методи:
-
репродуктивні (бесіда);
-
словесні (репродуктивна бесіда, пошукова бесіда, робота з підручником);
-
наочні (метод демонстрації);
-
практичні (метод вправ; метод гри, пошуковий метод);
-
творчий (групова робота);
-
пропедевтичний (повторення вивченого);
-
доступності (відповідальність психологічним та віковим особливостям);
-
інноваційні («Мікрофон», робота в групах, «Гронування»).
Формування основних груп компетентностей учнів:
- комунікативна (формування культури усного мовлення);
- соціальна (робота у малих групах, висловлювання власної точки зору, ви-
слуховування думки товариша, узгодження їх та доходити до порозуміння);
- інформаційна (робота з підручником);
- трудова (робота в групах);
- здоров’єзберігаюча (охорона особистого здоров’я на протязі життя).
Хід уроку
І. Організаційний момент
Вчитель: Пролунав і стих дзвінок,
Діти: Починається урок.
Вчитель: Всі за парти сідайте,
Діти: Працювати починайте.
Вчитель: Щоб робота в нас кипіла,
Працювати будемо:
Діти: Швидко! Дружно! Вміло!
ІІ. Актуалізація опорних знань та їх корекція
1. Урок української мови – незвичайний урок,
Сьогодні ми зробимо ще один крок
В країну чудову, в країну казкову
В країну Здоров’я таку кольорову
Де лікар Айболить проживає,
А Мийдодір йому в усьому допомагає.
2. І дійсно, погляньте ось під казковим деревом сидить лікар Айболить. Цього разу він приніс вам цікаві ілюстрації. Ми повинні назвати рослини, які бачимо на них:
а) називаємо рослину;
б) називаємо, якого вона кольору;
в) називаємо, яке воно на смак;
3. Як можна назвати ці рослини?
4. А чому їх називають лікарськими рослинами?
5. Повторення чистомовки, вивченої на попередньому уроці:
Ми боролись мужньо з грипом.
Ми його перемогли,
Бо ми з липи-липи-липи
Чай пили-пили-пили.
6. Молодці, діти, ви всі добре впоралися із завданням лікаря Айболить.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
1. А зараз ви послухайте віршик, і скажіть про що ми з вами будемо говорити на сьогоднішньому уроці.
Будемо сьогодні
У світ Здоров’я мандрувати,
Про гігієну розмовляти,
Засоби особистої гігієни називати.
Перед нами - нелегкі задачі,
Тож побажаємо всім удачі.
2. Так про що піде мова на сьогоднішньому уроці?
ІV. Повідомлення теми и завдань уроку
Так, діти, сьогодні ми поговоримо з вами про гігієну.
V. Пробне застосування знань
1. На уроці Основи здоров’я ми з вами вчили, що таке гігієна. Давайте пригадаємо, що це таке? (Це догляд за тілом)
2. До нас у гості завітав сьогодні славетний Мийдодір. Він хоче дізнатися, чи знаєте ви правила особистої гігієни:
а) Яких правил гігієни ви дотримуєтеся? (Чистимо зуби, умиваємося, купаємося, миємо волосся, миємо руки)
б) Чому не можна користуватися чужою зубною щіткою?
в) Чому перед уживанням їжі слід мити руки?
г) Що може трапитися, якщо не дотримуватися правил особистої гігієни?
д) Чому кажуть: «Наше здоров’я в наших руках!»
Вчитель: Молодці, діти, ви добре відповіли на запитання Мийдодіра. І за це він хоче вас нагородити грою «Дуже добре».
Гра «Дуже добре»
Добре те, що сонце світить!
Добре те, що рано встав
І до школи не проспав!
Добре те, що вимив личко!
Добре те, що чистив зубки!
Добре те, зробив зарядку!
Що поснідав дуже добре!
Добре книжкам в рюкзачку,
Добре те, що я живу!
VІ. Вправи за зразком і в подібних умовах з метою вироблення вмінь безпомилкового застосування знань
-
І що це за чарівна скринька у мене стоїть? Зараз ми подивимися, що ж в ній лежить?(Називаємо засоби особистої гігієни і говоримо для чого вони існують) Робота в підручнику с.82
-
А тепер погляньте на малюнок у книжці і скажіть:
-
-
Кого ми бачимо на малюнку?
-
У якій кімнаті знаходяться діти?
-
Які засоби особистої гігієни тут є?
-
Чому прийшли сюди діти?
-
Як ви гадаєте, де були діти?
-
Чи виконують діти правила особистої гігієни?
-
-
Фізкультхвилинка «Мій ранок»
Ми з ліжечка встали,
прогнулись легенько,
зарядку зробили,
почистили зубки,
поїли смачненько,
до школи сходили.
-А там ви читали?
-Так-так!
-А там ви писали?
-Так-так!
Живемо ми дружно,
живемо ми дружно
без школи ніяк!
VІІ. Вправи з перенесенням знань у нові умови
1. А зараз ми з вами пограємо у гру «Світлофор здоров’я».
Гра «Світлофор здоров’я»
У вас на парті лежать сигнальні картки червоного та зеленого кольору. Я казатиму репліки, а ви повинні сигналізувати, де правильно чинять діти, а де – ні. Якщо правильно – піднімаєте зелену картку, неправильно – червону.
-
Вранці треба умиватися. (Так)
-
Я не хочу чистити зуби. (Ні)
-
Я розчісую волосся гребінцем. (Так)
-
Я коли вмиваюся, витираюся рушничком. (Так)
-
Кожного тижня я мию волосся на голові. (Так)
-
Я гризу нігті. (Ні)
-
Кожного вечора я мию ніжки. (Так)
-
Я не люблю мити вуха та шию. (Ні)
2. Мультфільм «Гігієна»
3. Осмислення побаченого за питаннями
4. Групова робота:
а) Інструктаж по виконанню робіт.
Я роздам кожній групі по ілюстрації. Ви повинні подумати і сказати,що там зображено, які правила особистої гігієни виконують чи не виконують діти. А командир групи буде презентувати вашу роботу.
б) Презентація робіт
VІІІ. Підбиття підсумків уроку.
1. Рефлексія «Мікрофон»
-
-
Про що ми з вами розмовляли на сьогоднішньому уроці?
-
Що ви для себе вирішили?
-
2. Гра «Гронування»
Зараз ми з вами побудемо павучками та сплетемо павутинку навколо слова «Гігієна». Подумайте, які слова та словосполучення ми зможемо записати.
3. Гра «Розмова із Здоровчиком»
Зараз ви розповісте Здоровчику, що вам сподобалося на нашому уроці.
4. Вчитель: Діти, мені дуже приємно було з вами працювати на уроці. Всі ви мені дуже допомагали і намагалися зробити урок цікавим. Я бажаю вам усім бути здоровими та виконувати правила особистої гігієни.
Хто здоровий, той сміється,
Все йому в житті вдається.
Він долає всі вершини,
Це ж чудово для людини.