Урок української мови. (6 клас) Числівник. Загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль. Кількісні числівники (цілі, дробові, збірні) та порядкові
Урок української мови. (6 клас) Числівник. Загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль. Кількісні числівники (цілі, дробові, збірні) та порядкові
Розробка уроку «Числівник. Загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль.
Кількісні числівники (цілі, дробові, збірні) та порядкові» призначений для учнів 6 класу.
Мета: поглибити знання учнів про числівник як частину мови, пояснити принцип поділу числівників на групи; навчити знаходити числівники у тексті, відрізняти від інших частин мови, що мають числове значення; розвивати зв’язне мовлення, пам'ять, логічне мислення учнів; виховувати культуру мовлення,
вміння поважати чужу думку.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Урок української мови. (6 клас) Числівник. Загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль. Кількісні числівники (цілі, дробові, збірні) та порядкові »
Урок української мови
6 клас
Тема.Числівник. Загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль.
Кількісні числівники (цілі, дробові, збірні) та порядкові.
Мета: поглибити знання учнів про числівник як частину мови, пояснити принцип поділу числівників на групи; навчити знаходити числівники у тексті, відрізняти від
інших частин мови, що мають числове значення; розвивати зв’язне
мовлення, пам'ять, логічне мислення учнів; виховувати культуру мовлення,
вміння поважати чужу думку.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Обладнання: проектор, електронна презентація
Підручник Українська мова: Підручник для 6 класу загальноосвітніх навчальних
закладів з навчанням російською мовою/ А.В.Бондаренко,
А.В. Ярмолюк. – К.: Освіта, 2006. – 240 с.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
Розгадування ребусів Слайд 1
Пі 2 л Г1а Під 3 мати Смор1а Ви 3 мка 100 лиця
Ві 3 на Ак 3 са Мі 100 100 янка Смор1а При 5
Гра «Хто більше?» (3 команди)
За одну хвилину запишіть іменники, які утворилися від числівників
перший. б Ключ: із третіх букв кількісних числівників складається слово світ.
(Вісім, дев’ять, двісті, чотири.)
VІ. Закріплення вивченого матеріалу
Робота з сигнальними картками.
Візьміть у руки сигнальні картки. Я називатиму вам числівники. Ваше завдання: якщо ви вважаєте, що числівник кількісний, піднімайте зелену картку, а якщо порядковий – червону.
Сім, перший, вісім, дванадцять, сороковий, двадцять сьомий, шість, шостий, десята, п’ятдесят, шістсот, вісімнадцяте, дві третіх, четверо, три сьомих, сімдесятий, багато.
Гра «Займи позицію». (На дошці запис – «Цілі числівники», «Дробові», «Збірні». Кожен учень отримує картку-числівник. По команді картку потрібно прикріпити до відповідної групи).
Сім, дві третіх, троє, одинадцять, дванадцятеро, одна п’ята, вісім шостих, десять, двадцять сім, двадцять сьомий, один, перший, сто, сотий, двісті тридцять перший, одна третя, дев’ять, дев’ятий, семеро.
Кодовий диктант. («Сейф»). Потрібно вставити в фразеологізми пропущені числа.Підкреслити числівник як член речення Слайд 7 Сидіти в … стінах … колесо до воза … чоботи – пара В … дуги зігнувся … дорогою обійти … разів відмір, а … раз відріж Код: 4, 5, 2, 3, 7, 10, 7 і 1
VІІ. Підсумок уроку
— Що називається числівником?
— На які розряди за значенням поділяються числівники?
— На які розряди поділяються кількісні числівники?
— Яким членом речення можуть бути числівники?
VІІІ. Домашнє завдання
§31, впр. 149 (письмово)
*Виписати фразеологізми або загадки з числівниками (не менше п’яти)