Я, Маралбаева Асемгуль Кунафияновна учитель начальных классов. Работаю №25 школе учителем начальных классов в 1 классе. Люблю детей,и они меня любят. Хочу опубликовать на вашем сайте урок "Звуки и буква з". Заранее спасибо что опублкивовали мою разработку урока.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Разработка урока "Звуки и буква З" »
Сабақтың тақырыбы: З дыбысы мен әрпі Сабақтың мақсаты: З дыбысы туралы білімдерін кеңейту. З әрпінің баспа, жазба түрінің бас әрпін танытып, сауатты оқу және көркем жазуға үйрету.
Сабақтың міндеттері:
1) Өткен материалдарды қайталату. Мамандықтармен таныстыру. 2) Өз ойларын еркін айтуға тәрбиелеу. Оқу және жазу арқылы ойлау сөйлеу дағдыларын дамыту. 3) Жүппен жұмыс істеуге, әдептілікке тәрбиелеу. Әдіс - тәсілдері: Ақпаратты - коммуникациялық технологиясы, сұрақ-жауап Сабақ барысы: Ұйымдастыру бөлімі. Психологиялық тренинг. Көңілді күн (музыка ойнап тұрады)
Бүгін қандай тамаша!
Көңілді күн,
Көңілді күн,
Көңілді күн!
Сені қуанышыңмен құтықтаймын
Бақытты бол жан досым! І. Қызығушылығын ояту
Жұмбақ шешу: От шашады жалындап, Қатты ұшқанда зымырап. (зымыран)
1.Зымыран туралы білетіндерін айтады . Слайд №1 (зымыран)
2 Зымыран сөзіне дыбыстық талдау.
3.Сұрақ-жауап:
-Зымыранмен кімдер ұшады?
-Олар қайда ұшады?
2.- Қазақ ғарышкерлері кім? (бейнефильм)
Слайд №4 (ғарышкерлер)
Ал,енді бізде осы ғарышкер ағаларымыз сияқты,ғарыш кемесіне отырып,саяхатқа аттанайық.Кәне,бәріміз орнымыздан тұрамыз,кемеге отырамыз. Слайд№5 (сурет кеме ішінде балалар отырған)
Сергіту сәті
Аспан, аспан арайлым
Күнде саған қараймын
Көзіммен сені шоламын
Мен ғарышкер боламын
Мен ғарышкен боламын
Боламын десем боламын.
-Орнымызға қонамыз.
-Олар кішкентай бала кездерінен ғарышкер болуды армандаған екен. Елбасы Нұрсұлтан Әбішұлының өзі бала кезінде ұшқыш болуды армандаған.
-Ал сендер,кім болуды армандайсыңдар?
ІІ. Мағынаны тану
1.Оқулықпен жұмыс «Дәрігер боламын» өлеңі (мұғалім оқиды)
А) Оқушылардың ойын тыңдау:
-Қандай дәрігерлерді білесің? (Слайд)
-Оқушылар оқиды. (тізбектей)
-Мұғалім бастайды, оқушылар жалғастырады. Дәптермен жұмыс. Партада отыру ережесін айтып өту. З әрпін тақтаға салу. Ауада жазу. Дәптерге жазу.
ІІІ. Ойтолғаныс
Жеке-дара жұмыс «Сөйлем құрастыру,жазу» қозы,сағыз,терезе,қаз,жаз.(тақтада және дәптерге)
2 .Слайд №2 (Жұппен жұмыс) «Константинополь» әдісі балмұздақ сөзінен бірнеше сөз құрастыру Мадақтау. Жақсы жұмыс жасаған оқушыларға смайликтер таратылды
object(ArrayObject)#852 (1) {
["storage":"ArrayObject":private] => array(6) {
["title"] => string(278) "Разработка урока обучения грамоте по теме: Гласный звук [о], буквы О, о. Особенности произнесения звука, его характеристика. Буквы О, о как знаки звука [о]. "
["seo_title"] => string(159) "razrabotka-uroka-obuchieniia-ghramotie-po-tiemie-glasnyi-zvuk-o-bukvy-o-o-osobiennosti-proizniesieniia-zvuka-iegho-kharaktieristika-bukvy-o-o-kak-znaki-zvuka-o"
["file_id"] => string(6) "149506"
["category_seo"] => string(16) "nachalniyeKlassi"
["subcategory_seo"] => string(5) "uroki"
["date"] => string(10) "1420213987"
}
}