Күні: 23.10.2017 Сынып: 1 | Пәні: сауат ашу |
Сабақтың тақырыбы | Менің мектепке баратын жолым. О дыбысы мен әрпі. |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.2.5.1 мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя білу немесе оқығаны бойынша қойылған сұраққа жауап беру (мұғалім көмегімен) 1.2.9.1.Әріпті тану,ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру; 1.2.1.2 .Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу)қолдану; 1.3.8.1. Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу. |
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: О дыбысының дауысты екенін, оның сөз басында, ортасында, соңында келетінін біледі, таңбасын салуды біледі. Көбі: Дыбыстарды ажыратады, сөздерге дыбыстық талдау жасайды. Мектепке барар жолда кездесетін о әрпі бар сөздерді табады. Кейбірі: Суретті сөйлете алады. Және өз өмірімен байланыстырып айтады. |
Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
Құндылықтарды дарыту | Құрмет- тыңдалым кезінде. Ынтымақтастық – топтық, жұптық жұмыс кезінде. Еңбек және шығармашылық – сөйлем құрастыру, саралау, топпен жұмыс, рөлдік ойын кезінде. |
Пәнаралық байланыс | Математика-дыбыстық талдау кезінде |
АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , видео, слайд |
Тілдік құзыреттілік | О дыбысы мен әрпі. |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспар ланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 1 минут | Жарқырап күн де ашылды, Айнала нұр шашылды. Қайырлы күн! Біз көңілді баламыз. Қайырлы күн! Сәлемдесіп аламыз. | Шаттық шеңбері |
Сабақтың басы «Сиқырлау әдісі» 3 минут | -Балалар, мына сиқырлы қораптың ішінде бір зат бар. Егерде сол затты тапсаңдар, бүгінгі сабағымыздың тақырыбын табасыңдар. (өзі сопақ, ақ және қоңыр түсті болады т.с.с) -О қандай дыбыс? -О дыбысы сөздің қай жерінде кездеседі? -О дыбысының айтылуын айту -О әрпін бір-біріңнің арқаларыңа жазасыңдар | жұмыртқа |
Сабақтың ортасы 10 минут Оқулықпен жұмыс Дәптермен жұмыс 6 мин | -Балалар, бүгін сендер сабаққа келгенде қандай көлікпен келдіңдер? Тыңдалым. Аудиожазба. 43 сабақ Мерей мен Әлидің әңгімесін тыңдау. Сурет бойынша әңгімелету. Жұппен жұмыс 1-сурет. Мен жаяу жүремін. 2-сурет. Аялдамадан автобусқа мінемін. 3-сурет. Сонан соң метроға түсемін. 4-сурет.Уақытында мектебіме де жетемін. Дәптермен жұмыс | Аудиожазба, оқулықпен жұмыс слайд |
Сергіту сәті 1 минут | Оң қолымда – бес саусақ, Сол қолымда – бес саусақ. Алақанды ашамыз, Бесті беске қосамыз Кел, санайық ал мұны, Нешеу болды барлығы?
| слайд |
«Артық болмас білгенің!» 2 мин | Артық болмас білгенің! «Ең ерекше мектеп» | видео |
Топпен жұмыс 5 минут | 1-топ. О әрпі сөз басында кездесетін сөздерді постерге жабыстыру. 2-топ. О әрпі сөз ортасында және сөз соңында кездесетін сөздер. | Постер, о әрпіне байланысты суреттер |
Аяқталуы 5 минут «Өз орныңды тап!» | Орақ, доп сөздеріне дыбыстық талдау жасау | Қызыл, көк түсті қақпақтар |
Сабақтың соңы 2 минут | Кері байланыс «Бес бармақ» әдісі | |