Күні: 17.10.17ж
Сынып: 0а
Пәні:
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сауат ашу
Сабақтың тақырыбы
Мектепке жол
Сабақтың мақсаттары
Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.
Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.
Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.
Жетістік критерийлері
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.
Құндылықтарды дарыту
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс
Өнер, сурет салу сабағы
Тілдік құзыреттілік
Мектеп- школа- school
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
Ресурстар
Сабақтың басы
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
5 минут
Сәлеметсіңдерме балалар!Күнімізді әрқашанда көңілді бастау үшін бәріміз менімен бірге қайталайықшы:
Өсемiз бiз күлiп-ойнап,
Он саусақтың саласындай,
Өсемiз бiз күлiп-ойнап,
Бiр адамның баласындай.
Балалар қайталайды.
– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!
-Балалар енді бәріміз мені мұқият тыңдайық. Біз мектеп ке не үшін келеміз қалай ойлайсыңдар.
- Білім алу үшін, оқу үшін, жазу үшін т.с.с
-Ал, бірінші тапсырмадағы лаққа көмек берейікші мектепке жетуіне. Көмектесеміз бе? Ең қысқа жол қайсысы?
- Тіке баратын жол, ең қысқа жол.
- Жарайсыңдар не деген қырағы балаларсыңдар!
Шаттық шебері
Сабақтың ортасы
8 минут
№1 Л дыбысы естілетін суреттер арқылы лақты мектебіне жеткізейікші.
-Көлдегі көпірден өтеміз,
Мектеп алды тіке жолға жетеміз,
Тіке жолды гүлдерменен аяқтап,
Міне осылай мектепкеде жетеміз!- өлеңді балалармен қайталау. Сөздердегі л дыбысы бар сөздерге назар аударту.
Кітап
Сергіту сәті
1 минут
Балалар бойымызды бір сергітіп алайықшы: бәріміз орнымыздан тұрып, қайталайық!
Балаларға арналған қуырмаш бейнеролигін көрсетіп, айтқызу арқылы сергіту.
1,2,3
Бойға жинап күш
4,5,6
Қарлығаш боп қолқы
7,8,9,10
Орныңа кеп қон.
Жарайсыңдар! Орнымызға жайғасайық.
Сергіту сәті
Қызықты тапсырма
8 минут
Аяқталуы
7минут
№2 - Ал енді суретке сәйкес сызбаны қосайықшы. Есімізге түсірейікші дауыссыз дыбыстарды қалай белгілейтін едік?
-Көк
-Дауыстыны ше?
-Қызыл.
-Жарайсыңдар балалар, қандай керемет!
- Сызықтарды сәйкес келетін суретпен қосады.
№3 Олай болса үшінші тапсырмаға назар аударайықшы. Сен дайындық сыныпқа неше жасыңда келдің? Белгіле
-5,6
-Ой жарайсыңдар!
-Сыныпта кімнің есімінде л дыбысы бар.
-Руслан,Дінислам,Арайлым,Алимжан,Али т.с.с
№4 Л- үнді дауссыз дыбыс. Л әрпімен таныс болайық.
- Жарайсыңдар!
№5. Л әрпі неге ұқсайды?
Бір күркенің қарсы
Алдында тұрғанек,
Қалдық біздер:
«Күрке ме, бұл,
«Л» ма?» - деп Ж.Әбдірашов
№6. Л әрпінің бейнесін жсаймыз. Екінші суреттен Л әрпінің бейнесін табайық.
-Жарайсыңдар балалар!
-Ал енді Л әрпін ауада жазайық.
-Дәптерге түсірейік.
-Сабағымыз аяқталды. Бүгін барлықтарың сабаққа керемет араластыңдар. Жарайсыңдар!
Кеспе әріптер, ноутбук
Сабақтың соңы
1 минут
Рефлексия
Оқушылардың белсенділіктеріне қарай:
- Оқушыларды мадақтау. (жарайсыңдар, өте керемет, қанда ақылды баласыңдар!)
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?
Бағалау –оқушылардың қызғушылықтарын арттыру.
Пәнаралық байланыс
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)
Қолдау көрсету.
Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.
«Мектепке жол »- тақырыбында әңгімелейді.
Өнер, ана тілі сабағы
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.